استاد فرشچیان | Professor Farshchian

اخبار و رویدادها

#

بیو گرافی استاد فرشچیان و آثار او,استاد محمود فرشچيان در سال 1308 در شهر هنرپرور اصفهان ديده به جهان گشود

#

معروف‌ترین تابلوهای محمود فرشچیان کدامند، چهارم بهمن ماه، سال‌روز تولد محمود فرشچیان است. مینیاتوریست و هنرمند ایرانی که بیشتر مردم او را با تابلوهای معروفش می‌شناسند؛ تصویرهایی که امروز به یکی از نمادهای هنر معاصر ایران در دنیا تبدیل شده است.

درباره محمود فرشچیان

استاد محمود فرشچيان در سال 1308 در شهر هنرپرور اصفهان ديده به جهان گشود. پدرش كه مردي هنردوست بود با توجه به اشتياق فرزند به هنر نقاشي او را به كارگاه استاد حاج «ميرزاآقا امامي» رهنمون كرد. وي سپس در هنرستان هنرهاي زيباي اصفهان از استاد «عيسي بهادري» تعليم گرفت. پس از پايان اين دوره به اروپا رفت و چند سالي در آنجا به مطالعه و بررسي آثار نقاشان برجسته غرب همت گماشت و در نتيجه همين مطالعات بود كه به رهيافتي تازه از هنر نقاشان با معيارهاي جهاني رسيد.

 

پس از بازگشت به ايران كار خود را در اداره كل هنرهاي زيباي تهران آغاز كرد و پس از مدتي به مديريت اداره هنرهاي ملي و استادي دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران برگزيده شد. در اين ميان با كار و كوشش مداوم و خلق آثار شگفت‌انگيز، آوازه هنري او در ايران و در فراسوي مرزها گسترش يافت.

 

اکثر آثار استاد محمود فرشچیان برگرفته شده از کتاب های مقدس مسیحیان ، یهودیان و مسلمانان و استفاده از ترکیب شعرهای ایرانی و ادبیات فارسی به همراه تخیلات عمیق و ژرف خود می باشند . استاد فرشچیان با سبک و هنر شگفت انگیز خود توانست هنر ایرانی را در جوامع بین المللی و سایر هنرها در جهان هنر به خوبی هر چه تمام تر معرفی نمایند و هنر ایرانی را به همگان بشناسانند . ایشان به چنان مهارت و درجه ای از استادی رسیده اند که از اقصی نقاط جهان از ایشان دعوت به عمل می آید تا برای دانشگاه های هنر و موسسات سرشناس و پرآوازه ی هنری صحبت کنند .

شبکه های اجتماعی محمود فرشچیان

جدیدترین اخبار

گفتگوی اختصاصی استاد محمود فرشچیان با خبرگزاری اسپوتنیک

گفتگوی اختصاصی استاد محمود فرشچیان با خبرگزاری اسپوتنیک، محمود فرشچیان نقاش معاصر و شناخته شده ایرانی است که در روند نقاشی سنتی ایرانی و دیگر هنرهای سنتی تأثیر درخور توجهی داشته است.