شما اینجا هستید | 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

352
0
0
چرا دکوراسیون ایتالیایی

 

چرا سبک ایتالیایی سبک محبوبی است؟ سؤال این است که چرا نباشد؟! البته که سبک طراحی داخلی ایتالیایی بسیار محبوب است. این سبک مزین، پر زرق و برق و مطلا کاری شده است. در طراحی به سبک ایتالیایی، وسایل با بالاترین کیفیت انتخاب  میشوند. طراحی ایتالیایی مظهر لوکس بودن است. به لحاظ تاریخی، طراحی و معماری رنسانس به اوایل قرن  15در فلورانس ایتالیا بر میگردد. این طراحی تحت سلطه ستونهای سنگی و سبک زیبای باروک بوده است. جلوتر می رویم و به خانه هایی با سبک ایتالیایی در حال حاضر و با ساخت شگفت انگیز و سبک خیره کننده می رسیم. دو شیوه مهم در این سبک طراحی وجود دارد: دنیای قدیم پر آب و تاب و زیبای ایتالیایی و سبک ایتالیایی مدرن .  اگر به طراحی مدرن علاقه دارید یا به سمت کلاسیک تغییر جهت داده اید، در هر دو حالت این مقاله برای شما مناسب خواهد بود.

 

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

دلایل محبوبیت سبک کلاسیک:

 
اطمینانی وجود ندارد که این توانایی در طراحی در بین ایتالیایی ها، ریشه تاریخی داشته باشد. در هر حال ایتالیایی ها به خوبی می دانند که چگونه طراحی را انجام دهند. خانه های ایتالیایی به معنای واقعی لوکس هستند از کف تا سقف! تمام جزئیات  در بالاترین کیفیت و ساخت عالی قرار دارند. در سبک ایتالیایی کلاسیک، دیوارها با نوعی نقاشی دیواری و کف با چوب براق یا سنگ مرمر پوشانده می شوند که البته برای راحتی در قسمت هایی از فرش مخمل استفاده می شود؛ اما در سبک ایتالیایی مدرن که ممکن است مینیمالیست باشتتد باز هم طراحی لوکس از طریق وسایل کارآمدی که همچون ایتالیایی کلاسیک، کیفیت بالایی دارند، حفظ میشود. به منظور تقلید از سبک ایتالیایی شما باید نگاه ویژهای به کیفیت داشته باشید.

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

 

 

سبک ایتالیایی: ظرافت و زیبایی
 
سبک ایتالیایی دنیای قدیم ممکن است گاهی برای آن هایی که رویکرد مینیمالیست را ترجیح  میدهند بسیار فراتر به نظر برسد (از نظر تز ئینات) اما در هر صورت  زیبایی فوق العاده سبک ایتالیایی را نمیتوان نادیده گرفت. چگونه میتوان کیفیت ستونهای مرز اتاقها و معماری پنجرههای قوسی و تز ئینات  گچی سقف ها را انکار کرد؟ این زیبایی و ظرافت در هر نقطه از خانه به چشم میخورد .

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

 

 

سبک ایتالیایی: مزین به طلا (رنگ طلایی)
 
این چیزی است که ممکن است سبب شود این سبک بالاتر از سبکهای دیگر قرار گیرد. در هر صورت  هنگامی که رنگ کاری طلایی به در ستی انجام شود، آخرین مرحله از لوکس بودن به طراحی داخلی خانه ا ضافه شده ا ست. به طور کلی مطلا کردن هم در سبک مدرن و هم در سبک کلا سیک ایتالیایی بسیار محبوب است. به طوری که حتی رگه های موجود در سنگ مرمر (رگه های مایل به طلایی) بازتاب محبوبیت رنگ طلایی نزد ایتالیایی ها میباشد. همچنین طلا در بین اکسسوری ها هم خودنمایی میکند و البته که حتی این اکسسوری ها هم از بالاترین کیفیت در طراحی ایتالیایی برخوردار هستند.

 

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

 

 

 

 

سبک ایتالیایی: کاشی، سنگ (سنگ مرمر)
 
از مرمر تا تراکوتا و سفاله ای سنگ نما و به طور کلی انواع زیادی از سنگ ها در سبک ایتالیایی استفاده میشده، به طوری که هنرمندان ایتالیای باستان با سنگ ها قطعات  زیبایی به وجود می آورند. دلیل اینکه کا شی ها و طراحی کف در ایتالیا به سطح  استانداردی رسیده بود، این بود که پاپ ها تمایل به استفاده از سنگ مرمر در کف کلیساها حمایت داشتند. طراحی های هندسی، رنگ و معرق این سنگ ها بسیار استادانه و با ظرافت انجام گرفته است. در طراحی های امروز هم کف ها و دیوارها با رگه های درخشان سنگ مرمر پوشانده می شوند و در سبک مدرن، درخشش در طراحی مینیمال با درخشش این سنگ ها تأمین می شود؛ بنابراین اگر به این سبک تمایل دارید، استفاده از سنگ مرمر را خصوصاً در کف و دیوار حمام فراموش نکنید. همچنین اگر به دنبال سبک روستیک هستید از تراکوتا (که رنگ و بافت شان جلوه ای دیگر از هنر ایتالیایی را نشان میدهد) استفاده کنید.

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

 

 

سبک ایتالیایی: طراحی مدرن
 
همانطور که در بالا ذکر شد دو شیوه طراحی در سبک ایتالیایی وجود دارد: کلاسیک یا سنتی و مدرن. بیشتر طراحی هایی که در اینجا نشان دادیم طراحی فضاها به شیوه سنتی بود اما طراحی مدرن هم جایگاه خود را در سبک ایتالیایی نشان داده است و در این شیوه هم شکوه و زیبایی متجلی است. بله! در این روش مبلمان براق تر و تزئین کمتری دارند اما در هر صورت  سطح  لوکس بودن به واسطه کیفیت آنها حفظ شده است. این شیوه دارای خطوطی است که کمی متمایل به سیاه و سفید میباشند؛ اما وسیله هایی مانند لوستر کریستال یا اکسسوری های پر زرق و برق و درخشان که در فضاهای مینیمال یافتن آن ها غیرمعمول است، فضا را لوکس میکند؛ بنابراین حتی طرفداران سبک های مدرن میتوانند از این سبک ایتالیایی در طراحی فضاهای داخلی بهره مند شوند.
از قرن  15تا به امروز، سبک ایتالیایی همچنان پا بر جا است. استفاده از متریال با کیفیت بالا و پر زرق و برق به ویژه هنر سنگ (مرمر) و مطلا کاری و نهایتاً ترکیب همه اینها، دلایلی برای محبوبیت این سبک طراحی داخلی در بین سایر سبک هامی باشد. این المان ها هرگز از این  سبک خارج نمیشوند چرا که شکوه این سبک وابسته به این عناصر است.

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی

 

چرا دکوراسیون ایتالیایی