شما اینجا هستید | 

مدرسه مدرن در اسپانیا

285
0
0
مدرسه مدرن در اسپانیا

 

           مدرسه "English for Fun"  در سال 2011 در اسپانیا با هدف آموزش زبان انگلیسی با روش های مدرن و سرگرم کننده به دانش آموزان با وضعیت های مختلف روانشناسی و جسمانی تاسیس شده است. این مدرسه که بر اساس رویکرد فلسفی رجیو امیلیا توسط استودیو Rica طراحی شده فضایی نوآورانه دارد و در طراحی آن استفاده از خلاقیت، تخیل و حواس پنجگانه مد نظر قرار گرفته است به طوری که فضا نقشی اساسی در شکل گیری تجربیات مختلف برای دانش آموزان و به تبع آن یادگیری آن ها ایفا می کند.

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

          رویکرد فلسفی رجیو امیلیا نشات گرفته از خواست پدران ، مادران ، معلمین و محققین شهری در شمال ایتالیا به همین نام است که می خواستند اتفاقی نو در مسیر رشد و شکوفایی همه ی کودکان سرزمینشان رقم بخورد.از آنجاییکه این رویکرد برای منطقه ای با شرایط خاص فرهنگی به کار می رود نمی توان از آن تبعیت کرد ولی دیدن نمونه هایی که بر اساس این رویکرد طراحی شده اند خالی از لطف نیست.

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

3 اصل مهم فلسفه آموزشی رجیو امیلیا عبارتند از :
1.کودکان بخش فعال پروسه ی یادگیری هستند .بازی و سرگرمی می تواند نقش اساسی در کشف اشیا و ناشناخته ها برای کودکان ایفا کند.
2.بعد از والدین و معلمان ، محیط مدرسه معلم سوم بچه ها است.
3.روند یادگیری برای کودکان بایستی ملموس باشد.

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

 

            به طور کلی با توجه به این ایده برای یادگیری بهتر ، فضا بایستی به شکلی متفاوت و متناسب با کودکان طراحی شده باشد و مکانی برای ماجراجویی باشد.استفاده از اسباب بازی ها به تنهایی کافی نیست در این فضا بایستی توانایی ها و استعداد های بالقوه ی کودکان رشد یابد.برای رسیدن به این مفهوم که کانسپت طراحی این مدرسه بوده است ، به جای جداسازی فضا به کمک دیوار از  پارتیشنهای نازک جمع شونده (شبیه به پرده )استفاده شده که می توان از فضا بر حسب نیاز در ابعاد مختلف استفاده کرد.

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

          در این مدرسه به طور کلی دکور و تمامی اشیاء مرتبط به آن به شکل مدولار طراحی شده اند و از آنها به روشهای مختلف می توان استفاده کرد.یک مبل به گونه ای طراحی شده که علاوه بر کاربری به عنوان شیئی برای نشستن به روشهای مختلف قابل استفاده باشد.

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

           در طراحی دکوراسیون کلاسهای این مدرسه دیوارهای معمولی جای خود را به دیوارهایی با فضاهای ذخیره سازی داده اند که می توان از آنها برای گذاشتن تمامی اشیایی که در روند بازی و یادگیری دخیل هستند در مواقعی که احتیاجی به آنها نیست و برای نظم بخشیدن به فضا استفاده کرد.این دیوارهای قطور علاوه بر دانش آموزان توسط معلمین نیز قابل استفاده است و راهرو را به نمایشگاه فرایند یادگیری تبدیل کرده است.

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

مدرسه مدرن در اسپانیا

 

مدرسه مدرن در اسپانیا