شما اینجا هستید | 

رازهای مهم برای خرید کاغذ دیواری

142
2
0
رازهای مهم خرید کاغذ دیواری مناسب

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند. اما بر عکس آنها عده ای دیگر کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی دیوارها به رنگ ترجیح می دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می کنید بهتر است پیش از هر چیز چند نکته اصلی را بدانید.

۱-در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه هامی توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید.
۲- با انتخاب از کاغذ دیواری با طرح های عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.
۳-  با استفاده از کاغذ دیواری با طرح های افقی، می توانید خانه را وسیع تر و پهن تراز آنچه هست، نشان داده و در عین حال، می توانید ارتفاع بین سقف و کف را کمتر نشان دهید.
۴- با استفاده از کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید.
۵- نصب کاغذ دیواری با طرح های قطری و زیگزاگ، می تواند محیط را زنده و پویا جلوه دهد. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.
۶- یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ  دیواری تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند.
۷- توجه داشته باشید، هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه های مبلمان بسیار مهم است. پیشنهاد می شود این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.
۸- بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی  داشته باشید. رنگ ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا می کنند.
۹- از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.

جام جم آنلاین - پالاز موکت