شما اینجا هستید | 

رازهای مهم برای خرید کاغذ دیواری

108
0
0
پالاز موکت

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند. اما بر عکس آنها عده ای دیگر کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی دیوارها به رنگ ترجیح می دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می کنید بهتر است پیش از هر چیز چند نکته اصلی را بدانید.

۱-در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه هامی توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید.

۲- با انتخاب از کاغذ دیواری با طرح های عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.

۳-  با استفاده از کاغذ دیواری با طرح های افقی، می توانید خانه را وسیع تر و پهن تراز آنچه هست، نشان داده و در عین حال، می توانید ارتفاع بین سقف و کف را کمتر نشان دهید.

۴- با استفاده از کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید.

۵- نصب کاغذ دیواری با طرح های قطری و زیگزاگ، می تواند محیط را زنده و پویا جلوه دهد. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.

۶- یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ  دیواری تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند.

۷- توجه داشته باشید، هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه های مبلمان بسیار مهم است. پیشنهاد می شود این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.

۸- بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی  داشته باشید. رنگ ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا می کنند.

۹- از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.