شما اینجا هستید | 

فستیوال هنرهای نورپردازی

116
0
0
هنر نورپردازی

فستیوال هنرهای نورپردازی  ” Aufstiege (“Ascents”) Light Art Festival در اکتبر امسال به مدت سه هفته توسط KulturRegion Stuttgart با موفقیت برگزار شده است. این جشنواره با سرپرستی یواخیم فلیشر و همکاری بیش از ۴۰ هنرمند از ۱۰ کشور جهان در معرض نمایش قرار گرفته است. ۳۷ سازه برای بازدید و تماشا از ساعت ۸ غروب تا نیمه شب در سرتاسر ۲۵ شهری که در نزدیکی اشتوگارت قرار دارند برپا گشته است. همچنین نمایشگاه‌های پرطرفداری نیز در این منطقه گسترش پیدا کرده اند.

هنر نورپردازی

به عنوان مثال ، مجسمه نوری  (ایستگاه نهایی) Terminal که اثر  هنرمند کارولینا هالاتک می‌باشد برای نمایش تا نوامبر در سطح شهر گرلینگن باقی خواهد ماند. هالاتک بر روی نقطه اشتراک معماری ، بصری و اشیاء تندیس وارانه کار می کند. او در رابطه با توصیف هنر خود ، آن را انعکاس و دعوتی برای هنرهای نمایشی می‌بینید. این تندیس با شکلی شبیه به یک یوفو  در وسط میدان شهری گرلینگن قرار گرفته است و سازه آن بر دوگانگی میان واقعیت قدرتمند نور و ناملموس بودن آن تاکید دارد. ترمینال در عین حال که جدا از سایت خود می باشد به روی آن نیز باز است تا صحنه ای برای تعامل را میان تماشاگران حفظ نماید.

هنر نورپردازی

از دیگر آثار گسترده این نمایشگاه ، اثر مکس فری تحت عنوان “در رودخانه” یا “In the River” می‌باشد که می‌توان برای ده سال آینده در Eugenstaffel شاهد آن بود و اثر هنری دیگری به نام “راس” “Vertex” که توسط سوزان هلن میلر ، مارتینا کندلر و کاترینا هوبنر انجام گرفته است که به عنوان یک الحاقی دائمی برای راه پله Schlossbergplateau در نظر گرفته شده است.

هنر نورپردازی

اثر دیگری به نام ” دونده ۱۰ ” یا  “Runners 10” که توسط کریستین کمنیش و ژوان وچ انجام شده است قرار است در ایستگاه مترو برای یک سال دیگر باقی بماند. این جشنواره مردم را تشویق می‌کند که در جستجوی کشف منطقه برآیند، از نورها و سایه نورها برای روشن شدن مکان و مسیری که برایشان در طول رسیدن به مقصد ناآشناست استفاده کنند. هدف اجرای سازه‌های این نمایشگاه فراهم کردن فرصت هایی برای مردم است تا مردم را به کشف و مشارکت در محیط ساخته شده شهری ترغیب کند.

هنر نورپردازی

هنر نورپردازی

هنر نورپردازی

هنر نورپردازی

منبع: ARCHDAILY