شما اینجا هستید | 
  • سازانو
  • مقالات
  • خداحافظی با کفپوش های کثیف ، سلام به کفپوش های براق

خداحافظی با کفپوش های کثیف ، سلام به کفپوش های براق

141
0
0
کفپوش

1. گرد و غبار و سنگ ریزه دشمن طبیعی پارکت هستند . به دلیل آنکه همانند یک سمباده زبر موجب خراشیدگی سطح پارکت می شوند . برای مقابله با این مسئله ، در بیرون در ورودی ، از پادری های مناسب و در داخل راهروی ورودی ، از قالیچه استفاده کنید تا از ورود و پخش این سنگ ریزه ها در داخل خانه جلوگیری شود .

2 . مواظب سالم بودن  کفش و به ویژه کفش های  پاشنه بلند باشید زیرا کوچک ترین شکاف و وجود میخ های بر آمده از این پاشنه ها ، پارکت محبوب شما را زخمی خواهد کرد .

3 . نظافت ساده و آسان یکی از مزایای اصلی پارکت است و بهترین روش نظافت و پاکیزه نگاه داشتن این کفپوش ، کشیدن جارو برقی با برس نرم است . بدیهی است از شست شوی مستقیم با آب یا زمین شوی کاملا خیس باید  اکیدا خودداری کرد . در صورت نیاز و تمایل به چنین کاری ، باید بعد از خیس کردن زمین شوی ، آب آن کاملا چلانده شود و پس از گذشت چند ساعت با اندک نم باقی مانده پارکت را نظافت کرد .

4 . رنگ چوب و کفپوش ،بطور طبیعی  در مقابل تابش مستقیم آفتاب و نور معولی به دلیل اکسیداسیون ، به مرور زمان اندکی گرایش به تیره تر شدن دارد ، از این رو استفاده از پرده های مناسب برای کنترل تابش مستقیم آفتاب و جای کردن گاه به گاه قالیچه ها برای جلوگیری از تغییر رنگ سطوح زیر آنها با سایر قسمت ها ، کارساز و موثر است .

5 . قرار دادن مستقیم گلدان بر روی پارکت حتی اگر نشتی آب هم نداشته باشد لاک پارکت را کدر می کند از این رو گلدان ها را باید بر روی قفسه ها و یا پایه هایی با ارتفاع مناسب از کف قرار دهید