شما اینجا هستید | 

نکات مهم در انتخاب شومینه

145
0
0
نکات مهم در انتخاب شومینه

1-از دیر باز انسان ها گرد هم آمدن در اطراف آتش را دوست داشتند,امروزه هم خیلی ها داشتن شومینه در خانه را علاوه بر منبع گرمایش به عنوان اصل دکوراتیو دوست دارند.شومینه علاوه بر ایجاد حظ دیداری برای اعضای خانواده می تواند تبدیل به نقه متمرکز برای جمع شدن و صحبت کردن در اطرافش شود,البته باید در نظر داشته باشید از سفال های نسوز مخصوص شومینه استفاده کنید چرا که استفاده از چوب های طبیعی عوارضی مانند کمبود اکسیژن در هوا,ختی تنفس و آلرژیک شدن ریه را به دنبال ذارد و برای افرادی که مبتلا به آسم هستند و خانم های باردار خطرناک است.

2-هنگامی که شومینه برای مدت طولانی روشن است,بهتر است از قرار دادن وسایل آتش گیر و پارچه های پشمی در اطراف آن اجتناب کنید چرا که با گرم شدن دیواره و اطراف شومینه احتمال انتقال گرمای آن به وسایل نزدیک اش زیاد است و ممکن است موجب آتش سوزی شود.از گذاشتن وسایل چوبی,پلاستیکی,کاغذی و پنبه ای در نزدیکی های شومینه بپرهیزید.

3-حتما شیر و گاز و لوله گاز فعال کننده آتش شومینه را با دقت بررسی کنید تا جایی از آن ترک نداشته باشد و متصاعد شدن گاز به اطراف باعث احتراق می شود.

4-به کودکان بیاموزید که به هنگام روشن بودن شومینه,وسایل و اسباب بازی هایشان را به داخل آن پرتاب نکنند.

5-اگر خانه ای شلوغ و پر رفت و آمد دارید و یا کودکی در خانه دارید حتما از محافظ های مخصوص شومینه استفاده کنید.

6-اگر دکور شومینه خانه تان قدیمی شده است,لازم نیست که کل دکور آن را عوض کنید,بله با تمیز کردن و تعویض آجرها و یا سنگ های شکسته می توانید به دکور دلخواه دست یابید.