شما اینجا هستید | 
  • سازانو
  • مقالات
  • 14 نمونه طراحی داخلی خلاقانه کافه های اروپا- قسمت اول

14 نمونه طراحی داخلی خلاقانه کافه های اروپا- قسمت اول

413
0
0
طراحی داخلی کافه

در اینجا قصد داریم چند نمونه از طراحی داخلی کافه های اروپایی را بررسی کنیم. کافه های مدرنی که می توان در آنجا تجربه نوشیدن یک قهوه خوب را داشت. این کافه ها، محل مناسبی برای گذراندن وقت های فراغت و یا دیدارهای دوستانه است. هر یک از این کافه ها دارای طراحی داخلی منحصر به فرد خود هستند. طراح با توجه به سبک هر کافه، محیط جدیدی را بوجود آورده است.

 

کافه ای با تم سفید در جمهوری چک

 

 کافه (Proti Proudu Bistro)، یک کافه خاص در شهر پراگ جمهوری چک است. تم کلی این کافه از رنگ سفید استفاده شده است. اما وجود صندلی های فلزی تیره رنگ این محیط را تغییر داده است. میزهای این کافه از چوب های روشن رنگ ساخته شده است و همخوانی خوبی با دیگر اجزای کافه دارد. آویختن چراغ های آویز سیاه رنگ مات فضا را به سمت سبک صنعتی برده است. درنهایت یک کافه بسیار روشن برای افرادی که طرفدار کافه های روشن هستند را بوجود آورده است. 

 

طراحی داخلی کافه

 

کافه والتر الهام گرفته از سریال Breaking Bad

 

(Deniz Kosan) کافه "والتر" (Walter’s Coffee Roastery) را طراحی کرده است. یک کافه خلاقانه و مدرن که طراحی داخلی آن از سریال معروف Breaking Bad الهام گرفه است. جزئیات به کار رفته در این کافه نیز حس و حال فیلم را تداعی می کند. در کافه علاوه بر سرو قهوه، رست قهوه نیز انجام می شود. حتی ظروف سرو در این کافه هم متفاوت است. و از ظروف آزمایشگاهی برای سرو استفاده می کنند. این کافه مناسب طرفداران سریال بریکینگ بد است.

 

طراحی داخلی کافه

 

کافه ای با طراحی داخلی روشن در لهستان

 

طراح (Ideograf – Paulina Czurak) کافه (C Corner Cafe) را طراحی کرده است. یک کافه روشن و ساده در لهستان است. استفاده از کف پوش چوبی و ترکیب آن با میزهای هم رنگ چوب فضا را گرم کرده است. همچنین بعضی از میزها از جنس مرمر و روشن رنگ هستند. ترکیب رنگ روشن و تیره در مبلمان رعایت شده است. مبلمان راحتی این کافه مناسب دیدارهای دوستانه بعد از ساعت کاری است.

 

طراحی داخلی کافه
 

کافه ای مناسب خانواده در لهستان

 

گروه طراحی (28 Form) طراحی این کافه را به عهده داشته است. این کافه در لهستان واقع است. این کافه یک مکان مناسب برای وقت گذرانی به همراه خانواده است. این کافه مناسب  خانواده هایی با بچه های کوچک طراحی شده است. درحالیکه نیازهای یک خانواده با بچه کوچک را تامین می کند. در این کافه محل هایی را برای بازی کودکان در نظر گرفته اند. همچنین تخته سیاه های در این کافه موجود است که امکان نقاشی کشیدن کودکان را در این کافه فراهم کرده است. درنهایت این کافه، یک مکان مناسب برای وقت گذرانی خانواده هایی با بچه های کوچک است.

طراحی داخلی کافه

 

کافه شیرینی مدرن در یونان

 

گروه طراحی (NORMLESS) کافه (Cups Nine) را طراحی و اجرا کرده اند. این کافه شیرینی در یکی از شهرهای یونان واقع است. این کافه طراحی ساده ای دارد. درحالیکه در بعضی قسمت ها مانند قسمت پیشخوان کافه، از طرح لانه زنبوری استفاده کرده است. در کافه کاپ ناین مشتریان می توانند هم از فضای داخلی کافه استفاده کنند و هم از فضای بیرونی کافه لذت ببرند.

 

طراحی داخلی کافه
 

کافه گالری مدرن در لندن

 

کافه گالری (Curators) در لندن واقع است. در طراحی داخلی این کافه از شش گوشه های همانند لانه زنبور استفاده شده است. در گوشه و کنار این کافه گل و گیاهان طبیعی به چشم می خورد و فضا را شاداب تر و سرزنده تر کرده است.

 

طراحی داخلی کافه

 

کافه مدرن با سبک مینیمالیستی در ایتالیا

 

کافه (Caffè Ridola) یک کافه با سبک مینیمالیستی در ایتالیا است. طراح در این کافه سعی کرده است یک محیط مدرن را در یک مکان قدیمی بوجود بیاورد از این رو اجزای داخلی ساختمان مثل دیوارها را تغییر نداده است و فقط  فضا را بازسازی کرده است. دیوارهای فلزی که طرح های مختلفی روی آن هک شده است، زیبایی چشم نوازی به این کافه داده است.

 

طراحی داخلی کافه