شما اینجا هستید | 

متال آرت و لوازم دکوری فلزی

521
0
0
متال آرت

 فلز یک متریال خاص و مسلما یک انتخاب جسورانه برای دکوراسیون منزل است. هر چند که بسیاری از لوازم دکوری فلزی مورد انتخاب برای چیدمان و دکوراسیون آن قدر کوچک هستند که شاید مهم تلقی نشوند، اما با این وجود نمی توان منحصر به فرد بودن آن ها را نادیده گرفت. فلزها انواع مختلفی دارند و مطمئنا دنیای وسیعی از گزینه ها را نیز پیش روی شما می گذارند. حال اگر با متال آرت و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی آشنایی داشته باشید، این گزینه ها را بهتر پیدا خواهید کرد.

 

متال آرت


متال آرت به هر گونه اثر هنری گفته می شود که با استفاده از فلز ایجاد شود. دنیای فلزها و انواع کارهای هنری و جذابی که می توان با آن ها انجام داد خیلی گسترده است و حتی می تواند در نقش های مختلف عملکردی به کمک شما بیاید. متال آرت را نباید یک پدیده دور از ذهن و کاملا صنعتی بدانید. این هنر را خود شما هم می توانید اجرا کنید و با استفاده از آن، لوازم دکوری و حتی کاربردی بسیار جذابی به وجود آورید. مسلما این که چه قدر در این رابطه موفق می شوید به خلاقیت، ذوق و قریحه خودتان بر می گردد. شاید آشنایی با مدل های مختلف آثار هنری فلزی و لوازم دکوری متنوعی که با این متریال ساخته شده اند، ایده های جالبی برای انتخاب و ساخت گزینه مورد نظر شما در اختیارتان بگذارد.

 

متال آرت


آباژور فلزی
داشتن یک آباژور با بدنه فلزی می تواند نقطه عطف زیبایی در چیدمان منزل شما باشد. شاید کم تر آباژوری به چشم دیده باشید که بدنه آن از چرخ دنده یا پیچ و مهره درست شده باشد. این دقیقا همان چیزی است که انتخاب تان را جذاب و خاص می کند. اگر دستی در هنر داشته باشید، خودتان هم می توانید یک نمونه مشابه درست کنید یا پایه یک آباژور قدیمی را به این شکل تزیین کنید.

 

متال آرت


المان فلزی
المان ها می توانند گزینه های متفاوت و فوق العادی ای برای دکوراسیون منزل باشند. فرق المان با مجسمه در این است که فرم خاصی نمی شناسد و معمولا بزرگ و چشمگیر است. نکته دیگر این که المان را می توانید به جای قرار دادن روی زمین به دیوار بزنید و این کاری است که شاید در رابطه با مجسمه ها امکان پذیر نباشد. المان های فلزی با ظاهر براق و متالیک خود می توانند ظاهر منزل تان را عوض کنند و اگر بتوانید محل مناسب برای نصب شان را پیدا کنید، تاثیرگذارتر هم خواهند بود.

 

متال آرت


پارتیشن فلزی
رگه هایی از متال آرت را می توان در طراحی برخی پارتیشن های فلزی هم دید. پارتیشن ها امروزه دیگر فقط در نقش عملکردی به کار نمی روند و می توانند به خودی خود یک عنصر دکوراتیو و موثر در زیبایی دکوراسیون داخلی به شمار روند. پارتیشن فلزی می تواند با انواع متریال های گرم و سرد همنشین شود و در کنار هر رنگی در دکوراسیون منزل زیبا به نظر برسد. اگر تزیینات خاص را نیز به ویژگی های آن اضافه کنیم، بدون شکل گزینه جالبی خواهد بود.

 

متال آرت


پنل فلزی
فلز و به دنبال آن متال آرت می تواند در شکل پنل نیز به دکوراسیون منزل شما وارد شود. پنل های فلزی، عناصر دکوری جدیدی هستند که به سادگی در فضای مورد نظر شما قرار گرفته و بر زیبایی چیدمان آن فضا می افزایند. از پنل های فلزی می توانید برای تعریف کردن بخش خاصی از فضا استفاده کنید. این کار با نصب پنل روی دیوار آن قسمت که مد نظر دارید، انجام خواهد شد. پنل ها می توانند به شکل دیوارکوب های ضمیمه به دکوراسیون الحاق شوند.

 

متال آرت


تابلوی فلزی
هنر تزیینات فلزی را می توان در تابلو ها نیز دید. فلز و ظاهر متالیک آن به قدری جذاب و خیره کننده هستند که در طراحی برخی از تابلوها به کار می روند. این تابلوها بیش تز حالت کلاژ مانند دارند و ممکن است از ترکیب چند متریال با یکدیگر درست شده باشند. اگر دوستدار فلز و عناصر دکوری فلزی باشید، مطمئنا از داشتن یک تابلو با نقش فلزی در دکوراسیون منزل خود لذت خواهید برد. اگر هم مایل باشید، می توانید خودتان دست به کار شوید و یک طراحی دلخواه به این شکل انجام دهید.

 

متال آرت


جامدادی فلزی
خلاقیت در متال آرت و به کارگیری وسایل و عناصر مختلف برای ایجاد لوازم کاربردی با استفاده از فلز دامنه بسیار وسیعی دارد. اگر ذوق و قریحه یک طراح را داشته باشید، می توانید با استفاده از ساده ترین چیزها وسایل جدید درست کنید. برای مثال، داشتن یک جامدادی فلزی که با به کار بردن مهره درست شده باشد خیلی دور از ذهن است، اما زمانی که آن را تصور کنید یا به چشم ببینید، مسلما از جذابیتی که دارد شگفت زده می شوید. این روزها چنین لوازمی را زیاد پیدا می کنید و می توانید خودتان هم مدل های ساده تر آن ها را بسازید.

 

متال آرت


دیوارکوب فلزی
دیگر وقت آن رسیده که دیوارکوب های قدیمی و تکراری خود را کنار گذاشته و یک دیوارکوب جدید فلزی برای خودتان تهیه کنید. خوشبختانه دیوارکوب های فلزی به قدری متنوع هستند که می توان هر مدلی را از میان آن ها پیدا کرد. حتی اگر روی رنگ دیوارکوب هم نظر خاصی داشته باشید، با توجه به تنوع دنیای فلزها می توانید گزینه مورد نظرتان را پیدا کنید. نکته جالب این که می توانید با استفاده از فلزهای دور ریختنی و الگوهای جالبی که خودتان دیده اید، یک دیوارکوب جدید و مختص سلیقه خودتان درست کنید.

 

متال آرت


ساعت فلزی
ساعت از دیگر وسایلی است که با کمی چاشنی هنر و تزیینات فلزی می تواند در نقش یک عنصر دکوراتیو قوی ظاهر شود. ساعت های جدیدی به سبک اینداستریال یا صنعتی به بازار آمده اند که نه تنها داخل آن ها، بلکه بیرون شان نیز پر از چرخ دنده و قطعات فلزی پیچیده است و شما را با شکل عجیب و متمایز خود شگفت زده می کنند. شاید کمی دشوار باشد که نمونه مشابه این ساعت ها را بسازید، اما طبیعتا مدل های مختلفی از آن ها را می توانید در مراکز فروش لوازم دکوری پیدا کنید.

 

متال آرت


مجسمه فلزی
مجسمه های فلزی شاید از دیگر مواردی که ذکر شد برای شما آشناتر باشند. فلز از گذشته در مجسمه سازی کاربرد داشته و در عصر مدرن نیز به یکی از متریال های محبوب و جذاب برای خلق مجسمه ها و المان ها تبدیل شده است و شاخه ای از متال آرت را به خود اختصاص می دهد. اگر مجسمه ها را برای دکوراسیون منزل خود ترجیح می دهید، مسلما باید از انواع فلزی شان دیدن کنید. حتما مدل های مدرن و انتزاعی موجود را ببینید و یک انتخاب امروزی و منحصر به فرد انجام دهید. همان طور که پیش تر در رابطه با موارد دیگر نیز گفته شد، اگر هنرمند باشید هم می توانید یک مجسمه به دلخواه خود بسازید.

 

متال آرت


میز فلزی
از دیگر تغییراتی که متال آرت می تواند در سطح وسیع به دکوراسیون منزل شما ببخشد، انتخاب یک میز قهوه خوری با بدنه فلزی است. میزهای قهوه خوری روتین و همه پسند را از ذهن خود خارج کنید و به دنبال یک میز با خصوصیات مذکور باشید. اگر مشتاق این باشید که فلز را در مقیاس بزرگ تری وارد دکوراسیون منزل خود کنید، مطمئنا یک انتخاب به این شکل می تواند موثر واقع شود.

متال آرت