شما اینجا هستید | 

روستای رویای آبی مراکش

135
0
0
 روستای رویای آبی

در شمال مراکش به فاصله‌ی ۶۰۰ کیلومتری از کازابلانکا روستایی وجود دارد، که به یک رویای آرام می‌ماند. شفشاون نام این روستاست؛ روستایی که به آن روستای رویای آبی هم می‌گویند. در این روستا همه چیز آبی است دیوارها آبی‌ست، پله‌ها، در‌ها، ساختمان‌ها طیفی از بی‌کرانگی آبی در این روستا در جریان است از آبی‌کم‌ رنگ تا کبود.

 

روستای آبی مراکش

روستای رویای آبی مراکش

در میان شهرهای مراکش کازابلانکا نام آشنایی دارد. دلیل این آشنایی، عجین شدن خاطره جمعی ما با فیلمی به همین نام است. اما در شمال مراکش به فاصله‌ی ۶۰۰ کیلومتری از کازابلانکا روستایی وجود دارد، که به یک رویای آرام می‌ماند یک رویای آبی ِآرام. شفشاون نام این روستاست؛ روستایی که به آن رویای آبی هم می‌گویند. در این روستا همه چیز آبی است دیوارها آبی‌ست، پله‌ها، در‌ها، ساختمان‌ها طیفی از بی‌کرانگی آبی در این روستا در جریان است از آبی‌کم‌ رنگ تا کبود.
 
روستای آبی مراکش
 
شرح داستان
در شرح داستان به وجو آمدن این روستا روایت‌ های مختلفی وجود دارد عده‌ ای می‌گویند آبی سیال این روستا را مهاجران یهودی که در سال ۱۹۳۰ به شفشاون آمده‌اند به آن بخشیده‌ اند چون یهودیان رنگ آبی را استعاره‌ ای از آسمان و بهشت می‌دانند در کنار این روایت دینی روایت دیگری هم وجود دارد که برای رهایی از دست پشه‌ها ساختمان‌ ها را آّبی کرده‌اند چون پشه‌ها شفافیت و رنگ آبی آب در حال جریان را دوست ندارند.
سالانه میلیون‌ ها نفر از فرانسه و پرتغال به این روستای آبی می‌آیند و هر سال خانه های روستا از نو رنگ‌ آمیزی می‌شوند. صدها هتل در این شهر وجود دارد. تجربه قدم زدن در این همه آبی بی همتاست.
 
روستای آبی مراکش
 
روستای آبی مراکش