شما اینجا هستید | 

طراحی مدرن بازار سنتی

233
0
0
طراحی مدرن بازار سنتی
طراحی مدرن بازار سنتی الس انسانتس “Els Encants” یک بازار صدساله در بارسلونا می‌باشد، که به طور سنتی در فضای بیرونی به طریقی غیر رسمی برپا می‌شود. موقعیت کنونی آن از زمین بازار جدید دور نمی‌باشد و تقاطع خیابان مردینا و میدان لاس گلوریاس را به زودی اشغال خواهد کرد. هدف اصلی این پروژه در جهت حفظ طبیعت روباز بازار فعلی الس انسنتس بوده است. ابعاد کوچک زمین جدید ( ۸۰۰۰ متر مربع) یک محدودیت بزرگ به شمار می رفت، به طوری که برنامه ریزی فیزیکی تجاری در حدود دو برابر این مساحت در نظر گرفته شده بود.
 
 
بازارچه سنتی
 
معماران:b720 Fermín Vázquez Arquitectos
 
موقعیت مکانی: بارسلونا، اسپانیا
 
تیم طراحی: Fermín Vázquez, Francesc de Fuentes, Cristina Algas
 
مساحت: ۳۵۴۴۰٫۰ sqm
 
سال اجرای پروژه: ۲۰۱۳
 
تهیه عکس:Rafael Vargas
 
متریال و محصولات ساختمانی:ULMA Architectural Solutions
 
 
بازارچه سنتی
 
طراحی آن در نظر دارد تا از  گسترش ساختمان های چند طبقه جلوگیری کند و از مدل مجتمع های تجاری چند طبقه معمول پیروی نکند. به جای آن، یک فضای تجاری مستمر و فعال با یک صفحه کمی شیب دار طراحی گردید که یک سیرکولاسیون بی پایان و در هم پیچیده میان غرفه های تجاری و مغازه های کوچک ایجاد نموده است. بازدیدکنندگان از این فضا، قدم زدن و گردش از طریق مسیرهای عابر پیاده را تجربه می کنند.
 
 
بازارچه سنتی
 
با چرخیدن به دور میدان، طبقات مختلفی از خیابان دورتادور محیط پیرامونی ایجاد گشته است، بنابراین سطوح طبقاتی ورودی های مختلف فضا از درون بازار به وضوح مشخص نمی باشد.
 
 
بازارچه سنتی
 
 
بازارچه سنتی
 
 
بازارچه سنتی
 
 
سطح پوششی بزرگ سقف مانند یک تاج با ارتفاع ۲۵ متر معلق است و یک نقطه عطف برجسته و چشمگیر را ایجاد نموده است و همچنین  این سقف مغازه داران و مراجعه کنندگان را از نور خورشید مصون می دارد. این پوشش با نوارهایی با عرض‌های مختلف مرتب شده اند. رویه زیرین آن، از شیب های مختلفی برخوردار است و انعکاسی از شهر را درون این مارکت به نمایش می گذارد.