شما اینجا هستید | 

10 نکته برای معماران جوان

105
1
0
10 نکته برای معماران جوان

 

معماری را می‌توان به‌عنوان یکی از گیج‌کننده‌ترین رشته‌ها رتبه‌بندی کرد. این رشته 100 درصد زمان و تعهد شما را نیاز دارد. باید بدانید همین که وارد دانشکده‌ی معماری شدید، یک سفر چالش‌برانگیز را شروع کرده‌اید. 10 نکته زیر را بخوانید و خود را برای مقابله با سختی‌های این رشته آماده کنید.

 

1 -احساس خوش شانسی بکنید

برای شروع باید بدانید که شما وارد رشتهای شده اید که بر بزرگترین تمدن های تاریخ بشریت تأثیر گذاشته یا اینکه عیناً آنها را ساخته است.

« من باور دارم که نحوه ی زندگی مردم تحت تأثیر معماری قرار دارد » - تادائو آندو

معماری یکی از جذابترین رشته ها تا به کنون بوده و هست. مردم به شما به چشم یک انسان منحصربه فرد و خالق نگاه می کنند. به این نگاه افتخار کنید و سفر خود را با یک لبخند شروع کنید!

 

10 نکته برای معماران جوان

 

2 -پوستتان را کلفت کنید

حالا که از بودن در یکی از بهترین رشته ها خوشحال هستید، این خوشحالی را برای مقابله با سختی هایی که با آنها موجه می شوید، حفظ کنید. همیشه خوشبین باشید! خیلی سخت است روز و شب روی یک پروژه کار کنید اما در نهایت یا آنچنان مورد تائید قرار نگیرد و یا اصالاً تائید نشود. شما تنها نیستید. این روند زندگی مشترک معماران است. هر معمار موفقی بارها شکست را تجربه کرده است. در برابر چنین اتفاقاتی تسلیم نشوید. صبور باشید، از این تجربه ها درس بگیرید، رو به جلو حرکت کنید و بدرخشید. فقط خودتان هستید که میتوانید موانع را به نفع خودتان از جلو بردارید. بعد از هر شکست معماری بهتری، انسانی قویتر و باهوشتر خواهید شد.

 

10 نکته برای معماران جوان

 

3 -منطقه ی راحتی خود را ترک کنید

هیچگاه از چیزهای جدید نترسید، حتی اگر این کار مستلزم یاد گرفتن موارد پیچیده در زمان محدود باشد. اگر اراده داشته باشید، میتوانید این موارد را تجربه کنید. خالق باشید! راحتی و عملکرد کاربران موضوعات مهمی هستند، اما آیا این دو مورد، انعطاف پذیری روند طراحی شما را کم می کنند؟ بله! آیا این باید مانع شما از ریسک کردن شود؟ نه!

ایده های زیادی وجود دارد که از یک مقاله به یک ساختمان واقعی تبدیل شده اند. ساختمان هایی با معماری منحصربه فرد که اغلب ساخت آنها غیرممکن به نظر میرسد، باعث موفقیت معمار و یک پله بالاتر رفتن او از نردبان موفقیت می شوند.

 

10 نکته برای معماران جوان

 

4 -ارائه کلامی

این یک گام بسیار مهم است! اگر بتوانید درست صحبت کنید پروژه ی شما مقبول خواهد شد و در واقع چه چیزی بودن آن مهم نیست. من پروژه های با کیفیت متوسطی را دیده ام که بسیار بیشتر از پروژه های عالی مورد استقبال قرار گرفته اند، تنها به این دلیل که طراحی فن بیان خوبی داشته است. این خصوصیت تقریباً ذاتی است اما می توان آن را یک خصوصیت اکتسابی هم دانست.

یک توصیه ی عملی برای شما: تمرین کنید! در جلوی آینه صحبت کنید و زبان بدن خود در حین صحبت بررسی کنید. نقاط قوت پروژه ی خود را برجسته کنید و از نقاط ضعف آن عبور کنید. باید جوری به نظر برسد که شما کامالاً طرح خود را قبول دارید؛ این کار هیئت داوران را هم قانع می کند.

 

10 نکته برای معماران جوان

 

5 -ارائه ی دیجیتالی

یک توصیهی جادویی دیگر هم وجود دارد! حتی اگر پروژهی شما از نظر فنی کامل هم نیست، می توانید با ارائه گرافیکی موجب تأثیرگذاری آن بر افراد شوید!

 

10 نکته برای معماران جوان

 

6 -یک دنده نباشید

به ایده های خود ایمان داشته باشید، اما در مقابل انتقاد مقاومت نکنید! هیچکس نمیتواند جلوی شما را بگیرد که از پروژه ی خود دفاع نکنید اما باید نظرات سازنده را هم در نظر بگیرید تا با موفقیت به سمت جلو حرکت کنید.

 

10 نکته برای معماران جوان

 

7 -نرم افزار جدید یاد بگیرید

این کار تقاضای شما را در دنیای معماری زیاد می کند. با آخرین فناوری ها به روز باشید و در طول دوران تحصیل خود BIM را به خوبی بیاموزید.

 

10 نکته برای معماران جوان

 

8 -اجتماعی باشید!

اگر می خواهید در حرفه خود پیشرو باشید پس قطعاً به این ویژگی اخالقی نیاز دارید. شبکه ی خود را تا حد ممکن گسترش دهید. با اطرافیان و دیگران از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. طوری رفتار کنید که نزدیک شدن به شما آسان باشد. معماران با استعداد زیادی در اطراف ما وجود دارند ... اما آیا کار کردن با همه آنها خوب است؟

 

10 نکته برای معماران جوان

 

9 -با جامعه در تعامل باشید

این توصیه اهمیت ویژهای در زمینه ی اجتماعی بودن دارد؛ بنابراین باید به عنوان یک نکته ی مجزا بر آن تمرکز کرد. اهداف شما به عنوان یک معمار نباید در طراحی گوشه ها و خم های خلاقانه خلاصه شود. با جامعه درگیر شوید. افراد زیادی هستند که نمی توانند هزینه ی بالای استفاده از مهارت های یک معمار را پرداخت کنند. آیا می خواهید به آنها کمک کنید؟ مهارت شما در درجه ی اول باید در راستای خدمت به مردم و محیطزیست باشد تا شما تبدیل به یک معمار قابل احترام شوید.

 

10 نکته برای معماران جوان

 

10 -تفکر کنید!

هر چند این آخرین نکته در این مقاله است، اما اولین گام به سمت موفقیت است! ایده های خالقانه زمانی به سمت شما می آیند که به تنهایی زمانی را برای فکر کردن سپری کنید. بدون اینکه نقش خود را به عنوان حل کننده ی مسئله تضعیف کنید، بزرگ فکر کنید. در مورد بزرگترین مشکالت جهان فکر کنید و ببینید که چگونه طراحی شما میتواند به حل آنها کمک کند.

 

10 نکته برای معماران جوان