شما اینجا هستید | 

پنل خورشیدی خانگی جدید به فرم کاشی های سقفی

134
1
0
پنل خورشیدی خانگی جدید به فرم کاشی های سقفی
طراحی کاشی های سفالی Tesla نسخه جایگزین و ارتقا یافته پنل های خورشیدی اند. این کاشی ها نسخه مینیاتوری از تکنولوژی صفحات خورشیدی برای خانه هایی با معماری مبتنی بر توسعه پایدار و استفاده از انرژی پاک اند.  معماران ساختمان های سبز در آینده این متریال پر کاربرد را در لیست دائمی مصالح ساختمانی خود در نظر خواهند گرفت.
پنل خورشیدی خانگی جدید مینیاتوری مانند، جایگزین زیبا و پرکاربردی برای پنل های رایج خورشیدی است و تنوع بالایی برای سقف خارجی خانه ها ایجاد می کنند.
 
 
 
در ادامه برای شما به صورت ساده توضیح می دهیم که این پنل های مینیاتوری دقیقا چگونه کار می کنند و تفاوت آن با صفحات خورشیدی رایج چیست.
تاریخچه ساخت این سفال های سقفی به سال ۲۰۱۱ و شرکت  The Dow Chemical بر می گردد. این شرکت جزو اولین پیشگامان تکنولوژی های کاربردی در متریال ساختمانی است و در آن سال در این نسخه های مینیاتوری پنل های خورشیدی را طراحی و ارائه داد. این پنل ها، واحد هایی اند که  CIGS (اندیم گالیم دی سلنیوم ) به آن تزریق شده و اجازه می دهد این سلول های خورشیدی نازک نازک به بازدهی ۱۹٫۹ درصدی برسند، که فقط ۰٫۴ درصد با ماکسیمم بازدهی پنل های خورشیدی رایج فاصل دارد.
 
 
این کاشی های سفالی نه تنها از لحاظ بازدهی به پنل ها و صفحات خورشیدی رایج نزدیک است، بلکه نصب آسانی نیز دارد. نصب آن شبیه نصب کاشی های سفالی رایج بر روی بام های شیب دار است و برای اطمینان از ضدآب بودن آن، درزها با دقت تمام مهر و موم می شوند.
از طرف دیگر، میزان زیر ساخت لازم برای این پنل ها بسیار کم و نزدیک به صفر است.
پنل خورشیدی خانگی جدید به نوعی زیر مجموعه فتوولتائیک ساختمان یکپارچه (BIPVs)، به شمار می رود. BIPVs ها جزو مصالح پرکاربرد و موضوعات داغ معماری سبز و ساختمان های سبز اند و نصب و هزینه مناسبتری به تکنولوژی موجود و رایج دارد.
این کاشی های سه بعدی ظاهری بی نظیر و متنوع دارند.
 
این کاشی های سقفی خورشیدی نسبت به کاشی های سفالی رایج سقفی مقاومت بالاتری داشته و در برابر شکستگی مقاوم تر اند.
طراحان این کاشی اذعان دارند این کاشی ها در برابر ضربه سنگی که با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت کیلومتر به آن وارد می شود مقاوم است!
 
 
پنل خورشیدی
 
این تکنولوژی نوین تازه در اول راه است و در خال حاضر با چهار شکل جالب بافت دار، صاف، طرح tuscan و تخته سنگی ارائه می شود.
وقتی این کاشی های خورشیدی بر روی سقف نصب می شوند کاملا نمایی شبیه کاشی های عادی سفالی سقفی دارند.