شما اینجا هستید | 
  • سازانو
  • مقالات
  • معماری |  
  • مجتمع تفریحی-تجاری در مرکز اوکراین با پشت بام سبز زیبا و مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی

مجتمع تفریحی-تجاری در مرکز اوکراین با پشت بام سبز زیبا و مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی

113
2
0
مجتمع تفریحی

گروه معماری Dmytro Aranchii مستقر در شهر Kiev ، پایتخت اوکراین، در حال فعالیت برای ساخت و تکمیل پروژه جدید خود، “Signature Garden”، هستند. طراحی پشت بام سبز این فضای عمومی برای سقف مرکز خریدی در این شهر انجام گرفته است.این مرکز خرید ۶۰۰۰ مترمربع زیر بنا دارد و دارای رستوران و فضاهای خرید و عبور و مرور نیز هست. این مرکز تجاری علاوه بر فواره های زیبا و فضای سبز دیدنی این پارک عمومی، دارای دو مرکر خرید در طبقات پایین و دو برج مسکونی در طبقات بالایی است که هر دو کاربرد تجاری و مسکونی را شامل می شود.

 

مجتمع تفریحی

 

پوشش گیاهای سقف این پارک عمومی به روشی پویا و مانند ضربه های قلم نقاش معروف “ون گوگ” بر روی بوم نقاشی اند! هدف از این طراحی منحصر به فرد هدایت بازدیدکنندگان به نواحی و فضاهای مد نظر است، بدون آن که حتس خودشان متوجه شوند.
گیاهان پشت بام سبز این مجتمع تجاری-مسکونی شامل توسکا و کوتیلسترها است که متناسب با شرایط آب و هوایی اوکراین انتخاب شده است.
 

مجتمع تفریحی

 
همانند سرسبزی زیبای پشت بام سبز این پروژه، عنصر آب نیز با بازدیدکنندگان ارتباط ایجاد می کند، اما به شیوه ای متفوت تر و با شکوه تر.
با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در فواره ها، آن ها با توجه به موقعیت مردم تغییر موقعیت می دهند. برای مثال در وضعیت“God mode” راه از بین فواره ها برای پیاده روی و عبور فرد باز می شود و حجم آب فواره های فعال افزایش پیدا می کند!
برج بلند تر این پروژه توسط منحنی تعاملی هوشمندی احاطه شده که میزان شدت نور و مواردی نظیر این را با توجه به تعداد افراد و میزان فعالیتی که دارند تغییر می دهد.
 
مجتمع تفریحی
 
زمین بازی در بین دو برج مسکونی قرار داده شده است و ساکنان آن می توانند فرزندان خود را برای بازی و گذراندن وقت به آن جا ببرند.
این محوطه بازی دارای شیب و اجنای خاصی است که به کودکان امکان فعالیت و تکاپوی بیشتری را می دهد.
در کنار این محوطه نیمکت ها و درختانی نیز برای نشستن و لذت بردن از سایه و محیط اطراف وجود دارد.
 

مجتمع تفریحی

 
یکی دیگر از موارد جالب این پروژه “The Cave” است که یک سکوی نمایشی را در خود جای داده است و داخل آن آمفی تئاتر و صندلی هایی برای استفاده وجود دارد..
این محوط برای میزبانی رویداد های و اجراهای هنری طراحی شده است و صداها و اجراهای داخل آن تنها توسط حاضرین شنیده می شود، نه ساکنان واحد های مسکونی برج ها. در کنار این محل، پارک سقفی نیز محل مناسبی برای برگذاری نمایشگاه های موقت و دائمی است.
این پشت بام سبز دارای فضای پارکینگ محدودی است که با سایه بان هایی پوشانده شده اند. روی این سایه بان ها نیز با پوشش گیاهی پوشانده شده است. تحویل نهایی این پروژه در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.