شما اینجا هستید | 

کاربرد دیوار سبز در محیط کار

97
0
0
کاربرد دیوار سبز در محیط کار
زندگی امروزی گاهی میتواند چنان سریع و شلوغ باشد که فرصتی برای تحسین و لذت بردن از طبیعت نداشته باشم.
۸۰٪ از ما در مناطق شهری زندگی می کنیم  و ۹۰٪ وقتمان در فضای داخل ساختمان صرف می شود.
 
 
دیوار سبز
 
 
۱- دیوار سبز باعث افزایش راندمان کاری می شود :
 
بنا بر گزارش  دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) سه تا شش گیاه در ادارات می توانند به طور قابل توجهی ترکیبات آلی فرار (VOCs) را کاهش دهند.مطمئنا در هوای تمیز تمرکز و تفکر آسان تر صورت می گیرد .
 
بنابر تحقیق دانشمندان اروپایی، به ازای ۱% بی کیفیت و آلوده  تر شدن هوا ، ۱۰% کارایی و بهره وری کاهش پیدا میکند.این تحقیق بر اساس مطالعه مواردی چون میزان زمان اتمام کارهای محاسباتی، عملکرد خلاقانه، توانایی و توجه و تمرکز صورت گرفته است.
با دیوار سبز می توانید بیشتر از ۳ تا ۶ گیاهی را که میخواهید در اداره و یا محل کار خود به کار ببرید، که در این صورت هوایی تمیز تر و با کیفیت تر از آنچه که انتظارش را دارید برای شما فراهم می کند.
 
دیوار های سبز بیشتر ازپولی که صرف داشتن آن ها می کنید برای شما سود و مزیت دارند!
 
 
دیوار سبز

 

۲-نمایی زیبا برای محل کار شما و تاثیر گذاری عالی :
 
همه ما نیازی ذاتی برای ارتباط با طبیعت داریم. دیوار های سبز خیره کننده و تاثیرگذار اند و می توانند ارتباط عاطفی مناسب بین کارمندان و محیط کارشان فراهم کنند.
مطمئنا همه محیط کاری خلاقانه و جذاب تر را بیشتر دوست دارند. با توجه به اینکه مردم در کنار و اطراف گیاهان احساس راحتی بیشتری می کنند، اگر از دیوار های سبز در شرکتتان استفاده کنید، این دیوار ها حس اعتماد، پایداری، و سرزندگی را به مخاطبتان القا می کنند.
 
ایجاد تاثیر مثبت برای هر کسب و کاری امری حیاتی است و دیوار های سبز می توانند برای رسیدن به این تصویر عالی از شرکتتان به شما کمک کنند.
 
 
دیوار سبز

 

۳-مزایای سلامتی دیوارها سبز
 
وقتی صحبت از آلودگی می شود،ناخودآگاه ذهن ما به سمت فضای خارج از ساختمان کشیده می شود، یعنی خارج از محیط داخلی محل کار.
با این وجود طبق تحقیقات جدید،محیط داخلی و داخلی شرکت و یا ادارات گاهی می تواند تا ۱۰ برابر آلوده تر از فضای بیرونی شرکت باشد، که این وضعیت زمینه ساز سندروم SBS  و یا همان(Sick Building) می شود.
گیاهان داخل سالن می توانند اثرات ناخوشایند این سندوم را کاهش دهند. درنهایت باید ذکر کنیم که دیوارهای سبز سبب کاهش ۲۰ تا ۶۰ درصدی سرفه و خس خس، ۳۵ درصدی خشکی چشم و  بینی و کاهش ۲۵ درصدی حس درد شوند.
توجه به سلامتی کارمندان ، امری حیاتی در هر کسب و کاری است و دیوار های سبز می توانند محیطی سالم و مناسب را برای کارکنان شرکت تان به ارمغان آورند.
 
 
دیوار سبز

 

۴- دیوار های سبز دمای داخلی را کنترل می کنند
 
بر خلاف مصالح ساختمانی مثل آجر و بتن، سطوح گرمای خورشید را در خود نگه نمی دارند، بلکه آن را منعکس می کنند.
دیوار های سبز در تابستان و فصل گرما در طی پروسه ی تبخیر، باعث کاهش دمای محیطی خود می شوند. این کاربرد دیوار سبز باعث کاهش مصرف انرژی برای متعادل سازی دمای هوای محیط کار می شود.
 
 

دیوار سبز 

۵- دیوار های سبز سبب کاهش نویز ها و صداهای ناهنجار محیطی می شوند
 
هر محیط پر سروصدایی باعث حواس پرتی و ایجاد خستگی می شود. دیوارهای سبز در محیط های اداری به علت وجود لایه ی هوای بین دیوار پایه و گیاهان، مانند یک عایق صوتی عمل می کند.
این دیوارها همچنین باعث کاهش انعکاس های صوتی ایجاد شده در محیط می شوند و زمینه ای برای ایجاد آرامش و تمرکز بالا را فراهم می آورند.
 
 
دیوار سبز

 

۶- مناسب با هر فضایی در هر اندازه ای
 
شاید فضای اداری شما کوچک باشد ولی این به این معنا نیست که نمی توانید از دیوار سبز در آن استفاده کنید.
مسئله ای که در مورد دیوارهای سبز وجود دارد این است ک آنها سطح زمین را نمیگیرند. در عمل یعنی کار گذاشتن دیوار سبز در محیط اداری شما باعث کاهش فضای موجود نمی شود.
 
دیوار های سبز در اندازه های مختلفی وجود دارند و شما می توانید به نسبت فضایی که دارید از  مزایا و کاربرد دیوار سبز بهره ببرید.
پس اگر قصد بازسازی یا تغییر معماری داخلی شرکت یا اداره خود را دارید، دیوارسبز پر مزیت ترین و سودمندانه ترین گزینه پیش روی شما خواهد بود .