شما اینجا هستید | 

طراحی هوشمندانه حیاط داخلی در خانه شهری

90
0
0
طراحی هوشمندانه حیاط داخلی در خانه شهری

طراحی حیاط داخلی خاص این خانه شامل سیستم  aquaponics ، مخازن کمپوست، مزرعه پرورش کرم، مرغ داری و امکانات  منحصر به فرد دیگری است. این خانه تا کنون جوایز زیادی را در حوزه معماری سبز و پایدار کسب کرده است.

در دنیای صنعتی امروزی رویای داشتن یک محیط مستقل گیاهی سودمند دور از انتظار نیست. محیطی مانند یک باغ جذاب و دارای سبزیجات و میوه که طبیعت را با خود به همراه بیاورد. گروه معماری CplusC Architectural Workshop با ترکیب این رویا و معماری توسعه پایدار با مبانی رفع نیازهای شخصی یک خانواده در محیط شهری، اقدام به طراحی این باغ داخلی بسیار متفاوت کرده است. معماران این گروه اعتقاد دارند که باغ داخلی طراحی شده توسط آن ها پایدار ترین معماری را در بین طراحی هایی که تا الان انجام شده است دارد.

 

طراحی هوشمندانه حیاط

 

ورودی این باغ به صورتی طراحی شده که خود یک باغ عمودی به حساب می آید.

از فضای موجود در راه پله ها نیز به عنوان محلی برای پرورش گیاهان استفاده شده است.
در این باغ داخلی، علاوه بر درختان دیگر، کاشت سیب سبز به منظور بهبود کیفیت هوای داخلی، انتخاب شده است.
 
صاحبان این خانه در مورد تغییرات داخلی و ایجاد باغ داخلی، بر روی مدرن بودن، کاربردی و دوستدار محیط زیست بودن معماری تاکید داشتند.
 
 
طراحی هوشمندانه حیاط
 
 
طراحی باغ عمودی در حیاط داخلی ، انتخابی هوشمندانه و کم جا و کاربردی برای فضای سبز داخلی
از مواردی که معماری این باغ داخلی را متمایز می کند می توان به لوله های سقفی آن اشاره کرد که جزئی از سیستم خورشیدی اند و  با استفاده از نور خورشید و به صورت طبیعی، آب مورد نیاز ساکنین را گرم می کنند. همچنین این فضای مخزنی برای ذخیره آب باران برای آبیاری باغ داخلی دارد.
انرژی الکتریکی این خانه از طریق پنل های خورشیدی نصب شده بر روی سقف این باغ خانگی فراهم می شود.
این باغ دارای سیستم aquaponics است که ترکیبی از سیستم پرورش ماهی و رشد گیاهان است. در این روش از فضولات آب آکواریوم به عنوان کود طبیعی برای گیاهان استفاده می شود.
 
 
طراحی هوشمندانه حیاط
 
 
این حیاط داخلی دارای سیستم aquaponics، سیستم خورشیدی، پوشش گیاهی متنوع، مزرعه کرم و مرغداری است
ترکیب سیستم aquaponics و مزرعه کرم و مرغ داری و گیاهان به کار رفته در این باغ، این خانه را تقریبا در تمام طول سال از محیط خارجی بی نیاز می کند و یک قدم از تمامی معماری های پایدار جلو تر است.
این باغ داخلی منحصر به فرد متعلق به یک زوج جوان است و در اسکندریه قرار دارد.
 
 
طراحی حیاط داخلی این خانه، آن را برنده جوایز متعدد در رابطه با معماری سبز کرده است
 
 
طراحی هوشمندانه حیاط
 
 
این باغ داخلی نور و هوای تازه را برای تمامی اتاق های این خانه فراهم می کند
معماران این خانه، برای بهبود و تقویت انعطاف پذیری فضای خانه، راه پله ای زیبا با پوشش گیاهی دیدنی را در جلوی این فضا قرار داده اند.
گیاهان هر قسمت با توجه به شرایط حاکم انتخاب شده اند، برای مثال در جاهایی که نور کافی نیست، از پوشش گیاهی خاصی که نیاز به نور زیادی ندارد استفاده شده است.
 
طراحی هوشمندانه حیاط
 
فضای این باغ و حیاط داخلی در مرکز خانه طراحی شده است. این حیاط نور را به داخل انتقال می دهد و اتاق ها را به فضای سبز متصل می کند. پله ها و حیاط داخلی، به دو ویژگی متمایز کننده و خاص این خانه تبدیل شده اند.
این حیاط مرکزی نور و هوای تازه را برای تمام اتاق های خانه فراهم می کند و مکانی است برای جمع آوری آب باران که از سقف وارد باغ داخلی می شود.