شما اینجا هستید | 

Nieuw Bergen ، جدیدترین پروژه در زمینه ساختمان با معماری سبز در دنیا

119
0
0
مجتمع های مسکونی پایدار

MVRDV و (SDK Vastgoed (VolkerWessels  به عنوان برندگان رقابت های طراحی در رویداد  “توسعه خانه های مسکونی پیشرفته” در در شهر Eindhoven هلند، برای طراحی منحصر به فرد خانه های پایدار انتخاب شدند.

این مجموعه با نام “Nieuw Bergen”, شناخته می شود.

مجتمع های مسکونی پایدار و با کیفیت بالایی را در راستای خیابان Deken van Someren ارائه می دهد که بر پایه دیدگاه توسعه پایدار در این محله بنا شده اند.
 
 
مجتمع های مسکونی پایدار
 

  ساختار این ساختمان شکل خود را از سطوح مبنایی گرفته است که با زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح ساختمان های مجاور قرار دارند.

 

مجتمع های مسکونی پایدار

این طراحی باعث می شود که نور طبیعی بسیار زیادی به سطوح محدوده ساختمان بتابد و نمایی منحصر به فرد و دندانه دار ایجاد کند. این معماری همچنین سقف های شیب دار سنتی را نیز به بیننده القا می کند.
 

مجتمع های مسکونی پایدار

با پیروی از طراحی محرک های محیطی، این مجموعه بر پایه یک استراتژی پایدار منفعل ساخته شده است، مانند پانل های خورشیدی از مزایای صفحات سقفی مورب رو به خورشید بهره می برند.
با تکیه بر مفهوم تکامل استراتژی شهری، MVRDV در پروژه های اخیر خود در ایجاد ساختمان های مسکونی به این اصل پایبند بوده است.
 

 

نور طبیعی نقش مهمی را در Nieuw Bergen ایفا می کند،همانطور که مشاهده می شود در حجم های این ساختمان با معماری سبز محدودیت های سخت گیرانه ارتفاع بنا را رعایت شده و طراحی نیز به نحوی صورت گرفته است تا حداکثر نور طبیعی خورشید، حداکثر نما و صمیمیت ایجاد شود و در عین حال در دید بودن از سمت سطوح خیابان های اطراف را کاهش می دهد.
پارک های کوچک اطراف این مجموعه نیز توزیع مناسب و چشم نواز سرسبزی را در سرتاسر این مجموعه تامین می کنند.
“جاکوب ون رییس، بنیانگذار MVRDV
 
مجتمع های مسکونی پایدار
نمای خارجی معماری ساختمان سبز
هر ساختمان در Nieuw Bergen کاراکتر و استایل خاص خود را دارد و در عین حال یک بخش از یک مجموعه بزرگتر را نیز تشکیل می دهد که این امر متناسب با مفهوم و محتوای یک ساختمان شهری است، مانند موزاییک هایی از یک نقش و طرح کلی.
 
 
مجتمع های مسکونی پایدار
 
 
فضاهای سبز در سراسر مجموعه از جمله بالکنها، فضاهای باز،باغ های عمومی، گلخانه ها، ساختارهای لایه ای و صفحه ای  سقف ها قرار دارند و همه این سطوح را پوشش می دهند.
 

مجتمع های مسکونی پایدار

 
نمای خارجی این مجموعه ساختمان با معماری سبز، با رنگ های طبیعی پوشانده شده اند که این امر به اهمیت و زیبایی آن ها می افزاید.
مواد به کار رفته در نمای خارجی شامل سرامیک، سنگ، چوب و دیوار های بتنی در در بافت های مختلف از براق تا زیر و خشن هستند.
این طراحی بسیار خاص و زیبا و دوستدار محیط زیست حاصل  ترکیب و اتحاد اصول پایداری،مشارکت محله ای و مهندسی نوین است.

 

 مجتمع های مسکونی پایدار