شما اینجا هستید | 

فواید استفاده از مواد طبیعی در خانه

130
1
0
فواید استفاده از مواد طبیعی در خانه

 

به نظر می رسد استفاده ترکیبی از مواد طبیعی در خانه، مدرسه و یا محل کارتان انتخاب ظریف و زیبایی باشد اما به زودی شما خواهید فهمید که منافع آن بسیار بیشتر از ایجاد یک دکور زیبا توسط یک طراح است. اما قبل از اینکه ما وارد ۴ دلیل اصلی استفاده از حالت طبیعی مواد شویم اجازه دهید منظور خود را شرح دهیم.
اگرچه کلماتی که در جنبش های زیست محیطی استفاده می شوند (یا از آنها سوءاستفاده می شود) اشاره می کند به موادی که نزدیک به حالت طبیعیشان هستند مثل سنگ، الیاف طبیعی، چوب های خام و گیاهان اما مواد طبیعی واقعی خصوصیات زیر را دارند:


۱-مواد طبیعی ظاهر خوبی دارند. به کار بردن سریع مواد طبیعی در محیط اطرافتان باعث ایجاد یک منظره غنی و عمیق می شود که بسیار جذاب و سرگرم کننده تر است از یک لایه سرد و بی روح از مواد مصنوعی مثل لمینیت، پلاستیک یا تولیدات مصنوعی. با استفاده از گیاهان، سبدهای طبیعی، فرش های پشمی و مبلمان چوبی باعث می شود خانه ، محل کار و کلاس درس گرم تر شود و کمک می کند تا زیبایی را بدون دردسر به محیط داخل بیاوریم.

 

فواید استفاده از مواد طبیعی در خانه


۲-مواد طبیعی پایدار هستند. مواد طبیعی معمولا دوامشان طولانی تر است و مانع خوبی برای جلوگیری از فرسودگی و گسیختگی روزمره زندگی می شود در نتیجه بشر به وسیله مواد مصنوعی از آنها شبیه سازی کرد. یک میز خانگی را که با گذشت زمان بهتر دیده می شود تصور کنید، تراشها و ضربات چکش روی آن باعث زیباتر شدن قطعه می شود فرشهای کنفی باعث می شود نرمی سطح را زیر پایتان احساس کنید و چرم قدیمی باعث گسترش یک فضای غنی و با روح می شود. زمان، ظاهر و درخشش مواد طبیعی را بهبود می بخشد و باعث می شود قدر داشتن آنها را در اطرافمان بیشتر بدانیم.

 

فواید استفاده از مواد طبیعی در خانه

 


۳-مواد طبیعی پس از مدتی دقت شما را بالا می برد.تحقیقات انجام شده ثابت کرده که قرار گرفتن در طبیعت در فرآیند یادگیری کودکان سودمند است و باعث افزایش توانایی شناخت، بهبود عملکرد تحصیلی، کاهش علائم بیماری و همچنین بهبود بینایی در آنها می شود. شما می توانید از منفعت های مواد طبیعی سود ببرید در حالی که در دل جنگل یا طبیعت نیستید.
نتیجه یک مطالعه ای در مورد اثرات طبیعت نشانگر این است که؛حتی یک تصویر از طبیعت-گیاهان سبز و مناظر- به کاهش استرس در بین کودکانی که استرس زیادی دارند کمک می کند. به علاوه هرچه گیاهان و مناظر طبیعی و دسترسی به مناطق طبیعی بازی و تفریح بیشتر باشد نتایج مثبت بیشتری حاصل می شود. هرچه مواد طبیعی بیشتری را به فضای مورد نظر اضافه کنید می توانید منافع بیشتری بدست آورید.

 

فواید استفاده از مواد طبیعی در خانه

 


۴- مواد طبیعی شما را سالم تر نگاه می دارند. انتخاب مواد طبیعی تقریبا همیشه باعث کاهش انتشار گاز و ترکیبات شیمیایی سمی و مانع ورود آنها به منزلتان می شود. اگرچه فرآیندهای ساخت متریال طبیعی مانند برداشت بامبو، پرداخت کردن گرانیت و ساخت لمینت کف به طور کامل سبز نیست، اما شما با قدم گذاشتن در مسیر طبیعت و با مدیریتی که انجام می دهید از کنار بسیاری از خطرهای بالقوه سلامتی عبور می کنید.
تشک تخت خواب مثال بسیار خوبی است برای جایگزینی مواد طبیعی، این تشک ها باید در مقابل آتش مقاوم باشند و بیشتر تشک های موجود با استفاده از روش های شیمیایی و ترکیبات سمی این نیاز را برآورده کرده اند. اما شما با انتخاب و خرید یک تشک پشمی طبیعی برای نوزادتان می توانید از تمام آن مضررات دور باشید با توجه به اینکه پشم به طور طبیعی در مقابل آتش مقاوم است. حالا اگر دلایل بالا باعث تغییر نظر شما در خصوص استفاده از مواد طبیعی شده است پس باید زودتر دست به کار شوید.