شما اینجا هستید | 

مجسمه ساخته شده از ۶۸۰۰۰ گیره لباس در موزه

111
0
0
خلاقیت با گیره
مارتین هابرمن و استودیو Normal™ این مجسمه ی گرد باد مانند با عنوان Sunrise Tender Vortex را در سالن ورودی موزه ی MAR در بوینس آیرس آرژانتین طراحی کرده اند.
توضیحات طراح:
Tender Vortex تلاشی برای ارائه ی ساده و صادقانه ی شیفتگی انسان نسبت به پدیده های طبیعی است که ناشی از این احساس ما را به مشاهده , درک , ارائه و حتی سکون در برابر این پدیده ها حتی فقط برای یک لحظه سوق میدهد.
با الهام از تصوری علمی- تخیلی در زمینه ی مطالعات گرباد , طوفان و تند باد و توسط کشش تند فرم های ساده و قدرتمند ؛ ما اقدام به آزمایش متریالی ظریف برای ساخت یک گرد باد چوبی در مقیاس اصلی یک گرد باد واقعی کردیم.
مقیاس رنگی از گرداب و محل استراحت در زیر آن دو اثری که در قالب یک تندیس به نمایش گذاشته شده اند از منظره ی شگرف طلوع آفتاب در دریا الهام گرفته شده است که در آن آسمان شکسته میشود و شب , روز میشود.
همان منظره , ساعاتی بعد در هنگام غروب آفتاب و زمانی که روز به شب تبدیل میشود تکرار میگردد. این اثر از آن لحظه ای از نور طبیعی الهام گرفته شده است که هر فرهنگی نام خود را به آن اختصاص داده است. لحظه ی جدال روز و شب و ملاقات دو قطب مخالفی که نمیتوانند در کنار هم باشند.
آن لحظه ای که خورشید دقیقا در افق است , برای همیشه در این اثر منجمد شده است که بازتابی است از میل آشکار انسان به کاوش در علم و مشاهده , تلاش برای درک و بازسازی آنچه که در طبیعت رخ میدهد.
از سادگی گیره ی لباس به عنوان ماده ی سازنده تا پیچیدگی دیدن خود که در چشم طوفانی یخ زده در انتهای تونلی رنگی منعکس شده , اثر تلاش میکند تا تاثیر گذار باشد برای باز کردن آگاهی فضایی و به این منظور که حواس بینندگان را به امری عادی در برخورد با وسعت جهان طبیعی دوباره بیدار کند.
 
 
مجسمه ساخته شده از ۶۸۰۰۰ گیره لباس در مو زه
 
 
خلاقیت با گیره
 
 
خلاقیت با گیره
 
 
خلاقیت با گیره
 
خلاقیت با گیره
 
 
خلاقیت با گیره
 
 
خلاقیت با گیره