شما اینجا هستید | 

رنگهای سیاه و سفید در دکوراسیون

152
1
0
رنگهای سیاه و سفید در دکوراسیون

 

نظریه های زیادی در خصوص اینکه رنگهای سیاه و سفید رنگهای واقعی هستند یا نه مطرح شده است.وقتی تمام طول موج های طیف نور به سطح یک شیء جذب میشود ،آن شیء سیاه به نظر میرسد و وقتی تمام این طول موج ها از سطح شیء بازتاب می شود ،جسم سفید دیده می شود.همنشینی این دو رنگ مکمل بسیار جذاب است ،به این دلیل باعث بی نهایت شارپ شدن و نمایان گشتن یکدیگر می شوند.این دو رنگ در کنار رنگهای دیگر ایجاد تعادل می کنند ،یعنی نه بر رنگ همنشین خود بیش از حد تأکید و نه آن را در سایه خود پنهان میکنند.در واقع جلوه خاصی به سایر رنگها میدهند.اگر مشکی را به قرمز اضافه کنید،نتیجه آن قهوه ایی تیره می شود.در حالی که سفید میتواند قرمز را به رنگمایه های ملایم تری تا صورتی های خیلی روش بکشاند.سفید را می توان نقاشی ساختمان برای اصلاح یک رنگ خیلی تند نیز به کار برد.اگر سری رنگهای پیکو را دیده باشید انتخاب رنگ بین رنگهای یک تنالیته کا ر مشکلی است چون رنگها بسیار نزدیک به هم هستند.تنالیته یک رنگ یعنی مجموعه رنگهایی که بین تیره ترین حالت تا روشن ترین حالت یک رنگ قرار میگیرند.پیشنهاد میشود اگر از این سری رنگها برای دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده می کنید.حتما کمی از آن را روی سطح مورد نظر تست نمائید.اغلب این رنگها پس از خشک شدن یک درجه تیره تر از آنچه در کالیته رنگ دیده اید می شوند.

 

این که دقیقاً اسم رنگ طوسی چیه رو کاری نداریم؛ خیلی‌ها بهش می‌گن طوسی فرانسوی چون در دکوراسیون داخلی خانه‌های فرانسوی از چنین رنگ‌هایی زیاد استفاده می‌شده، و هنوز هم می‌شه. کلاً در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های خانه‌های روستایی فرانسوی از رنگ‌های بسیار ملایم طیف آبی و طوسی، سفید، و رنگ‌های قهوه‌ای روشن بهره گرفته می‌شه. این رنگ‌های زیبا برای هر دو سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن مناسب هستن و می‌تونن محیطی جذاب و دلنشین رو به وجود بیارن. می‌تونین از طوسی‌ها کم‌رنگ مخلوط با مقدار کمی آبی، صورتی، یا زرد استفاده کنین تا به محیط‌تون رنگ بیش‌تری ببخشین.

 

رنگهای سیاه و سفید در دکوراسیون

 

آثار هنری از جمله عناصری هستن که به دکوراسیون داخلی هر محیطی جلوه و زیبایی می‌بخشن؛ به همین دلیل می‌تونین برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی خانه از انواع تابلوها و مجسمه‌های رنگی و خاص کمک بگیرین. سعی کنین از کل ارتفاع دیوار استفاده کنین تا نگاه‌ها رو به بالا بکشین و سقف رو کوتاه جلوه ندین.

 

صرف این که اتاق‌تون کوچیکه دلیل نمی‌شه که هیچی توش قرار ندین. معمولاً در دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک این اشتباه صورت می‌گیره که وسایل بسیار کمی رو توی اتاق می‌ذارن از ترس این که فضاشون شلوغ نشه؛ با این کار در نهایت به یه اتاق خلوت ولی بی‌روح می‌رسین. بعضی از عناصر دکوراسیون، مثل تابلو یا فرش یا برخی تزئینات ریز دیگه، یه اتاق بی‌جون رو تبدیل می‌کنن به یه اتاق درست و حسابی که آدم دوست داره بره توش و خستگی‌های روزانه‌ش رو در کنه.

 

رنگهای سیاه و سفید در دکوراسیون

 

برای اون دسته از آدم‌ها که فضاهای دلباز و روشن رو دوست دارن، سفید کردن دیوارها و سقف همیشه انتخاب مناسبی‌ه؛ حتی میتونین مبلمان رو هم سفید تهیه کنین. اما برای جون بخشیدن به محیط بد نیست که توی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن‌تون یه کم رنگ هم تزریق کنین.

 

اگه تصمیم دارین این کار رو بکنین، چرا تو انتخاب رنگ مکمل جسور نباشین؟ رنگ‌های نوک مدادی و نارنجی که توی تصویر بالا میبینین، در کنار آبی روشن، ترکیب خیلی زیبایی رو ایجاد کردن. توی این مثال هم آبی و نارنجی درد ایره رنگی مقابل هم قرار میگیرن! اما چون از آبی روشن استفاده کردیم، به خوبی در کنار هم قرار گرفتن.

 

رنگهای سیاه و سفید در دکوراسیون

 

 

طراح دکوراسیون این خانه برای بازسازی آشپزخانه آن، تصمیم گرفته است که برای حفظ سادگی و جلوگیری از صرف هزینه های بالا به سراغ دیوارپوش و کاشی هایی با طرح ساده و به رنگ سفید برود. لبه های این کاشی ها دارای شکل و بعدی هستند که باعث ایجاد ترکیب مناسب و زیبایی با تخته سه لا و SLB به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه شده است.

 

رنگ های سرد برای ورودی و خروجی ها مناسب است زیرا هنگام ورود و خروج از خانه حس آرامش را منتقل می کند. رنگ های سرد برای اتاق خواب و هر مکانی که نیاز به آرامش بیشتری دارد نیز مناسب است.

 

همیشه اول بزرگ‌ترین تکه مبلمان را در جای مورد نظر قرار دهید؛ مثل کاناپه پذیرایی یا تخت در اتاق‌خواب. غالبا جایگاه این قطعات روبه‌روی نقطه کانونی است. برای تسهیل گفت‌وگو بین افراد، صندلی‌ها نباید بیشتر از ۲٫۵ متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. اگر اتاق‌تان خیلی کوچک است از قرار دادن همه اجزای مبلمان‌تان جلوی دیوارها خودداری کنید.