شما اینجا هستید | 

گلدان مدولار در دکوراسیون منزل: وقتی خودتان طراح فضای سبز می شوید!

188
0
0
گلدان مدولار

گلدان مدولار : فضای سبز کوچکی که در دل خانه هر یک از شما جای دارد، می تواند دقیقا همان شکل و شمایلی را داشته باشد که خودتان ترجیح می دهید! چگونه؟ به این قضیه مثل بازی لگو فکر کنید. لگو مجموعه ای از قطعات را شامل می شود که بچه ها می توانند با کنار هم قرار دادن آن ها در حالت های مختلف، شکل و حجم مورد نظر خود را ایجاد کنند. گلدان های مدولار هم دقیقا چنین حالتی دارند. اگر هنوز هم متوجه نحوه کار با آن ها نشده اید، همین طور به خواندن ادامه دهید.

 

گلدان مدولار

 

گلدان مدولار هم مانند دیگر لوازم مدولار، دارای ساختاری هستند که توسط خود شما شکل پیدا می کند. این یعنی با خرید این گلدان ها، شما تعیین خواهید کرد که فضای سبز کوچک منزل تان چگونه باشد. در واقع می توان گفت که این گلدان ها انعطاف پذیرند و مانند انواع معمولی، شکل خود را به شما تحمیل نمی کنند. با داشتن چنین گلدان هایی می توانید فرم های بسیار متنوعی ایجاد کنید. همچنین می توانید قطعات آن ها را از هم جدا کرده و به صورت مجزا در قسمت های مختلف به کار بگیرید یا همه را در کنار هم قرار دهید و یک مجموعه درست کنید. به هر حال، تصمیم با شما خواهد بود و این همان چیزی است که گلدان های مدولار را جذاب و خواستنی می کند.

شاید شما هم بدتان نیاید یک مجموعه از این گلدان های جالب برای دکوراسیون منزل تان داشته باشید. در این صورت، خوب است بهترین مدل را انتخاب کنید. اگر دوست دارید با این گلدان های استثنایی، انواع آن ها و ویژگی هایی که دربرمی گیرند بیش تر آشنا شوید، پیشنهاد می کنم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

گلدان مدولار

 

استوانه های آویز

یکی از ساده ترین مدل های گلدان های مدولار، استوانه های آویز هستند. این مجموعه شامل چند استوانه می شود که قسمتی از بدنه آن ها دارای شکاف بوده و قابلیت کاش گل و گیاه را دارد. همچنین این استوانه ها در دو طرف بدنه شان دارای منفذی هستند که آن ها را از طریق سیم یا طناب به یکدیگر وصل می کند. شما می توانید همه استوانه ها را به همین شکل به هم وصل کرده و از دیوار آویزان کنید یا در صورتی که می خواهید چند قسمت مختلف را تزیین کنید، آن ها را به صورت جداگانه به کار ببرید

 

گلدان مدولار.

باکس های بتنی

باکس های بتنی را می توان یکی از معروف ترین نمونه های گلدان های مدولار به شمار آورد. قرار دادن این باکس ها در کنار یکدیگر به شما حساس معمار بودن را می دهد. تصور کنید که تعداد زیادی جعبه در اختیار دارید و می توانید آن ها را به هر شکل که می خواهید در کنار هم قرار دهید. این باکس ها دقیقا چنین حالتی دارند. وقتی دو یا چند عدد از آن ها را کنار هم قرار دهید، یک المان بتنی عمودی به شما خواهند داد که فضای سبز دارد. همچنین می توانید دو یا سه باکس را به صورت جداگانه استفاده کنید. دست شما در این رابطه باز است.

 

گلدان مدولار

 

گلدان مدولار بلوک های لگو مانند

همان طور که پیش تر هم گفته شد، گلدان های مدولار، دارای ساختاری شبیه به بازی لگو هستند. نمونه ای از این گلدان ها وجود دارد که دقیقا مشابه همین بازی طراحی شده است. این مجموعه شامل قطعاتی است که به واسطه برآمدگی ها و فرورفتگی های موجود روی سطح شان قابلیت این را دارند که در هم جفت شوند و به صورت پلکانی یا به شکل های دیگر به یکدیگر وصل شوند. شما می توانید ارتفاع آن ها را نیز به همین شکل زیاد کنید یا برخی از آن ها را به صورت منفرد استفاده کنید.

 

گلدان مدولار

 

پایه های منشعب

نوع دیگری از گلدان های مدولار هم هست که به واسطه پایه های خود شکل منحصر به فردی در میان انواع مختلف دارد. این نمونه ها دارای پایه های مدولار و هم شکلی هستند که تنها در اندازه و رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. شما می توانید این پایه ها را به دلخواه خود در کنار یکدیگر و روی سر هم سوار کرده و مجموعه تان را شکل دهید. جذابیت این پایه ها در این است که به صورت عمودی روی یکدیگر قرار گرفته و بالا می روند. همین خصوصیت آن ها باعث می شود بتوانید گلدان ها را روی سر هم سوار کنید.

 

گلدان مدولار

 

شبکه دکوری

اگر روی زمین فضای کافی برای قرار دادن گلدان های پایه دار یا انواع مشابه ندارید، می توانید به سراغ گزینه ای بروید که روی سطح دیوار اجرا می شود. شبکه های دکوری از جدیدترین نمونه های گلدان های مدولار در طراحی داخلی به شمار می روند که محبوبیت زیادی هم دارند. این شبکه ها با عمق و وسعت مورد نظر شما روی سطح دیوار نصب می شوند و یک مجموعه پیوسته از فضاهای خالی برای قرار دادن گلدان ها ایجاد می کنند. شما می توانید به دلخواه خود، برخی از خانه های شبکه را با گلدان پر کنید و برخی دیگر را خالی بگذارید.

 

گلدان مدولار

 

گلدان مدولار شلف مربعی

شلف های مربعی هم از نمونه های ساده ولی جذابی هستند که برای قرار دادن گلدان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه نصب و به کارگیری این شلف ها خیلی ساده است. این شلف ها معمولا دارای یک بدنه فلزی هستند که باکس های چوبی مختلفی را دربر می گیرد. خصوصیت جالب باکس ها به این است که شما می توانید جای آن ها را عوض کنید و هیچ لزومی هم ندارد که همه قسمت های شلف را با باکس پر کنید. این شلف ها معمولا به شکل استند طراحی می شوند، اما در انواع دیواری هم موجودند.

 

گلدان مدولار

 

صفحات شش ضلعی

اصولا در طراحی اکثر گلدان های مدولار از شکل های هندسی استفاده می شود. چرا که شکل های هندسی با ظاهر مشابه می توانند به راحتی در کنار هم قرار گرفته و تشکیل مجموعه دهند. نمونه ای از این گلدان ها که با شکل های هندسی طراحی شده است، مدلی است که شامل صفحات شش ضلعی می شود. این صفحات در نقش زیر گلدانی هستند و شما می توانید هر تعداد از آن ها را که مایل هستید، در کنار هم قرار دهید. همچنین می توانید آن ها را به جای قرار دادن روی سطح میز، به دیوار وصل کنید.

 

گلدان مدولار

 

طاقچه مشبک

طاقچه ها برای چیدمان گل و گیاه خیلی زیبا و خاص هستند. حالا اگر بتوانید طاقچه های سبزتان را به دلخواه خود طراحی و شکل آن ها را تعریف کنید، حتما جذاب تر هم خواهند شد. طاقچه های مشبک به شما این امکان را می دهند. این طاقچه ها شامل چند بخش هستند که همه فرم هندسی دارند و هر کدام نیز چند قسمت برای قرار دادن گلدان دارند. بخش های مذکور را می توانید به واسطه فرم مشابه شان در کنار هم قرار داده و یک شبکه بزرگ تر از گلدان های تان ایجاد کنید.

 

گلدان مدولار

 

قفسه های چوبی

نوع دیگری از گلدان مدولار که هم در طراحی داخلی و هم در چیدمان فضای سبز بالکن و حیاط کاربرد دارد، قفسه های چوبی هستند. قفسه های چوبی از ساده ترین ساختار مدولار برخوردارند و پیش از آن که بحث گلدان های مدولار به میان بیاید و مدل های جدیدتر و متنوع کنونی طراحی شوند، در دکوراسیون فضاهای مختلف به کار برده می شدند. این قفسه ها روی سر هم سوار شده و یک استند عمودی با چند باغچه کوچک برای شما ایجاد می کنند که می توانید داخل آن ها گل و گیاه بکارید.

 

گلدان مدولار