شما اینجا هستید | 

طراحی مغازه کفش کودک

140
0
0
طراحی مغازه کفش‌ کودک
طراحی مغازه کفش‌  کودک Little Stories با بازشوهای قوسی‌ شکل و رنگ‌های سرزنده / Clap  ؛ استودیوی اسپانیایی «کلپ» (Clap)  از قطعات قوسی‌شکل و رنگ‌های اصلی برای خلق یک فروشگاه سرگرم‌کننده کفش کودک در نبش خیابانی در والنسیا استفاده کرده‌است.
این استودیوی طراحی محلی توسط مالکان شرکت تولید کفش «لیتل استوریز» انتخاب شد تا هویت این برند را بهبود بخشد.
 
طراحی مغازه کفش‌ کودک
 
 
استودیو کلپ گفت: «پس از کارگاه‌های متعدد با مشتری، ما به سه نقطه کلیدی رسیدیم که جوهره برند لیتل استوریز را به نمایش می‌گذاشت: بازی، سادگی و تطبیق‌پذیری.»
با در نظر گرفتن این، استودیو بنا را بر خلق یک فضای فروشگاهی با تاکید بر ویژگی‌های فیزیکی نهاد.
این فروشگاه هفتاد مترمربعی دارای نمایی کاشی‌کاری شده‌است که با سه پنجره قوسی‌شکل بزرگ رو به بیرون گشایش دارد.
 
طراحی مغازه کفش‌ کودک
 
 
در داخل، دیوارهای سفیدرنگ و کف خاکستری روشن در نقش زمینه‌ای خنثی برای رنگ‌های زنده موجود در اجزای مغازه عمل می‌کنند.
لامپ‌ها درون لوله‌های کدر آبی، زرد و قرمز به صورت بیرون‌زده از پایین سقف قرار دارند و سکو‌های استوانه‌ای پایین خود را نورپردازی می‌کنند.
این رنگ‌های اصلی همچنین برای ترسیم خطوط کارتونی روی زمین بکار رفته‌اند تا مسیرهایی کوچک را برای حرکت کودکان در فروشگاه پیشنهاد کنند.
 
طراحی مغازه کفش‌ کودک
 
 
آنجلا مونتاگود، یکی از طراحان استودیو در مورد این خطوط گفت: «الهام ترسیم این خطوط از ایده آزادی، تفریح و تطبیف‌پذیری آمد– برخی ویژگی‌هایی که به نظر می‌رسد در ذهن یک کودک وجود دارند.»
«هرکدام از جزییات برای تشویق به خلاقیت و بازی طراحی شده‌اند اما در عین حال محصولات موجود در ویترین را نیز مورد تاکید قرار می‌دهند.»
شکل پنجره‌ها در درگاه‌ اتاق‌های پرو فروشگاه، آینه‌های قوس‌دار و فرم منحنی پیشخوان صندوق بازتاب یافته‌است
کفش‌ها نیز بر روی قفسه‌های فلزی با فرم نیم دایره‌ای نمایش یافته‌اند که می‌تواند جدا شده و به کمک یک ورقه آهنربایی که دارد در محلی دیگر به دیوار نصب شود.