شما اینجا هستید | 

رنگ طلایی و کرم در خانه

127
2
0
رنگ طلایی و کرم در خانه

 

رنگهای طلایی و کرم فضای شاد، گرم و صمیمی را به شما میدهد و رنگهای آبی روشن آرامش را در محیط به عمل می آورد که در اتاق های خواب کاربرد زیادی دارد. استفاده از از رنگ های سبز و زیتونی که نماد طبیعت میباشند محیط را جذابتر میکنند و رنگهای قرمز و شاه توتی را در مکان های مهیج بکار میبرند.

 

اگر سالن کم نور و کوچکی دارید بهتر است از کاغذ دیواری های روشن با طرح ملایم و خلوت استفاده کنید البته باید در نظر داشته باشید که اگر رنگ کاغذ دیواری های مورد استفاده تان متناسب با رنگ کفپوشها و دکوراسیون انتخاب شود فضای منزل بسیار دلنشین تر به نظر میرسد. اگر سقف منزلتان کوتاه است میتوانید برای بلند تر نشان دادن آن از طرح های عمودی استفاده کنید. مسلما میتوانید در مورد طرح ها و رنگ های مختلف از فروشنده های کمک بخواهید.

 

رنگ طلایی و کرم در خانه

 

طی سال‌های اخیر از لحاظ این که ما این رنگ را چگونه می‌بینیم و تفسیر می‌کنیم، دستخوش تغییراتی شده است. پیشترها رنگ طوسی رنگ روزهای افسرده و غمناک بود و لباس‌های طوسی رنگ یک شخصیت جدی و ظاهر افسرده و غم زده‌ای را القا می‌کردند. اما این رنگ خنثی کم‌کم جایگاه خود را یافت و دیگر به عنوان یک رنگ افسرده و غم‌افزا شناخته نمی‌شد. رنگ طوسی نه تنها جای رنگ خنثی بژ را گرفت بلکه این رنگ به رنگ استایل و مد، رنگ نشان‌دهنده خرد و افسون و فریبندگی بدل شد. با چیدانه همراه باشید تا نکاتی را در مورد انتخاب رنگ طوسی برای فضای داخلی خانه را به شما نشان دهد.

 

من یکی از بزرگترین طرفدارهای رنگ ها هستم، در این ترکیب رنگ آبی بسیار آرامش بخش و یاد آور دریا است. آبی دریایی و فیروزه ای می توانند به فضا حالتی آسمانی بدهند اما در تصویر پایین کف اتاق به رنگ قهوه ای تیره و در سقف نیز یک آویز به رنگ قرمز تیره باعث شده فضا حالتی تابستانی به خود بگیرد.

 

رنگ طلایی و کرم در خانه

 

فراموش نکنید که بچه ها خیلی دوست دارند برای خودشان جا و مکان مخصوص و شخصی داشته باشند. اگر شما در منزل تان با کمبود جا مواجه هستید و قرار است دو فرزند شما با هم یک اتاق مشترک خواب داشته باشند، می توانید بازسازی ساختمان در همان اتاق مشترک، با حداقل هزینه برای هر کدام از بچه هایتان فضای مخصوص به خودش را درست کنید.

 

نقاشی بچه‌ها را کمی جدی بگیرید؛ البته نه از لحاظ روانشناختی و این حرف‌ها. نقاشی بچه‌ها می‌تواند یکی از مهم‌ترین و زیباترین وسایل تزیینی خانه‌تان باشد؛ به‌طوری که حتی جای تابلوهای گران‌قیمت هنری را در خانه بگیرید. قانون نانوشته‌ای تا امروز می‌گفت نقاشی بچه‌ها فقط برای چسباندن روی در یخچال است یا روی در و دیوار اتاق خودشان در حالی که این روزها طراحان داخلی از کوچک‌ترین خط‌خطی‌های خردسالان خانه برای زیباتر کردن فضا استفاده می‌کنند. فقط کافی است یکی از بهترین‌های آنها را یک قاب چوبی ساده بگیرید و جلوی دید نصب کنید. قاب‌های رنگی ساده با زمینه سفید نقاشی بچه‌ها جریان انرژی زیادی به خانه می‌دهند.

 

رنگ طلایی و کرم در خانه

 

در آپارتمان‌های امروزی بزرگ‌ترین مشکل ساکنان مساله جا دادن کفش‌هاست. این وسط هم جاکفشی‌هایی که در بیرون واحدها قرار داده می‌شوند مساله است و هم آنهایی که به داخل برده می‌شوند و در گوشه‌ای از ورودی خانه جاخوش می‌کنند. این مشکل بازسازی آپارتمان به‌راحتی قابل حل است اگر فقط اهالی خانه کمی ایده به خرج دهند و به فکر سر و سامان دادن زیرپله‌ها باشند. با دکور زدن در پله‌های داخل یا خارج خانه می‌شود فضایی مناسب برای کفش‌ها پیدا کرد ضمن اینکه اگر این طبقه‌ها در داخل خانه جا بگیرند می‌توانند جای خوبی برای قرار دادن همه جور وسیله‌ای باشند.

 

طراحي دكوراسيون داخلي منزل نيز جزء آن مواردي است كه با تغيير فصل مي‌تواند دستخوش تغييراتي شود كه بسته به سليقه و حوصله شما دارد. با تغيير طراحي دكوراسيون مي‌توانيد فضايي دلچسب متناسب با آن فصل را ايجاد كنيد كه علاوه بر بخشيدن جاني تازه به منزل، روحيه شما را نيز پرطراوت و شاداب مي‌كند. در زير نكاتي از گريس بوني، يكي از برجسته‌ترين طراحان داخلي آمريكا در مورد طراحي و چيدمان خانه در فصل تابستان خواهيد خواند كه اتفاقا هزينه خاصي را برايتان در برنخواهد داشت.

 

رنگ طلایی و کرم در خانه

 

آشپزخانه را هم مانند یکی از اتاق‌های خانه تصور کنید. این مکان هیچ فرقی از نظر زیبایی با بقیه جاها نباید داشته باشد بنابراین همان‌قدر که به رنگ در و دیوار اتاق‌های خانه توجه دارید باید به این مکان عزیز هم دقت کنید؛ نه کمتر که حتی بیشتر. برای اینکه آشپزخانه‌های امروزی با طراحی خاص‌شان دیگر کم‌کم دارند به قسمتی از سالن پذیرایی تبدیل می‌شوند و نزدیکی این دو قسمت با هم آن‌قدر زیاد است که نمی‌توان برای هر کدام یک طراحی جدا در نظر گرفت. پس به طراحی آشپزخانه بی‌توجه نباشید؛ مثلا چرا هیچ‌وقت به رنگ سقف آشپزخانه دقت نمی‌کنید. بازسازی ساختمان آشپزخانه تنها مکان خانه است که غیر از روزهای آخر سال کسی نگاهی به آن نمی‌اندازد.

 

در حالی که به خاطر همان عنصر نزدیکی به سالن پذیرایی می‌توان با رنگ کردن سقف آشپزخانه زیبایی منزل را دوبرابر کرد. رنگ کردن سقف آشپزخانه با یک رنگ شاد و انتخاب همان رنگ برای جزیره حس خوبی به تمام خانه می‌دهد. حتی برای سطح زمین آشپزخانه هم باید درست تصمیم بگیرید. جنس سطح آشپزخانه باید با جنس باقی سطوح خانه هم‌خوانی داشته باشد. حالا از نظر بافت نشد اما از نظر رنگ، بهتر است رنگ سرامیک‌های آشپزخانه با سرامیک یا لمینیت‌های بیرون یکی باشد. فقط یادتان باشد برای کف آشپزخانه هر انتخابی می‌کنید بازسازی ساختمان درست! اما دست از سر قالی و قالیچه‌ها ‌بردارید. دیگر خیلی وقت است که مادربزرگ‌ها هم زیراندازهای آشپزخانه را به زیرزمین برده‌اند!