شما اینجا هستید | 

تخت خواب کودکان

81
2
0
تخت خواب کودکان

 

میز کار ، میزبازی، وسایل بازی و تخت خواب کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند نه از وسایل مصنوعی. زیرا بچه هابه طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند. اصولا ً بچه ها خیلی زیاد عرق می کنند وگاهی برای مدت طولانی تن برهنه خود را به وسایل می چسبانند. گفته می شود بیماریهای سرطانی گاهی در اثر ارتباط تن برهنه کودک با وسایل و امکانات پلاستیکی و ایجاد تعریق بین آنها شکل می گیرد که ممکن است بازسازی ساختمان سالها بعدبروز کند. بهترین جنس برای وسایل کودک، وسایل چوبی هستند.

 

معمولا بنفش را برای اتاق‌های نورگیر انتخاب می‌کنند‌ چون بنفش خود‌ ایجاد‌ سایه می‌کند‌ و کمی اتاق را تیره‌تر نشان می‌د‌هد‌. بنفش‌کم‌رنگ با رنگ‌های آبی، صورتی و سبز و سفید‌ ترکیبی زیبا ایجاد‌ می‌کند‌. البته رنگ‌های مختلفی را می‌شود‌ با بنفش ترکیب کرد‌، بستگی د‌ارد‌ شما از چه بنفشی استفاد‌ه کنید‌. باد‌مجانی را می‌توانید‌ با سبز، آبی، قرمز یا زرد‌ هماهنگ کنید‌. بنفش کم‌رنگ هم گاهی د‌ر اتاق خواب استفاد‌ه می‌شود‌، این رنگ د‌ر عین حال که اتاق‌تان را با نشاط نشان می‌د‌هد‌، آرامش را هم با خود‌ به ارمغان می‌آورد‌. رنگ یاسی هم با صورتی، خاکستری و آبی محشر می‌شود‌!

 

تخت خواب کودکان

 

برخی از شما هر آنچه را دوست دارید داشته باشید، سریع خریداری می‌کنید و آن را به هر نحو که شده در چیدمان خانه خود جای می‌دهید. باید به شما بگوییم که این کار اصلا صحیح نیست! در برخی از خانه‌ها روی میز اُپن آشپزخانه یا روی کنسول، آنقدر پر از اشیاء گوناگون است که از شلوغی زیاد هیچ‌یک دیده نمی‌شوند و نمی‌توانند جلوه کنند! به شما توصیه می‌کنیم در مورد خرید همه وسایلی که دوستشان دارید زیاد تعصب نداشته باشید و تنها به این فکر کنید که چگونه می‌توانید جلوه و دکور خانه خود را جدید و متنوع سازید. توصیه دیگر ما این است که هر بار وسایل دلخواه خود را بازسازی ساختمان به دکوراسیون اتاق اضافه می‌کنید، یک وسیله قدیمی‌تر را حذف و آن را به فرد دیگری هدیه کنید تا شیء جدید بیشتر جلوه کند. یادتان باشد هرچه تعدد وسایل در اتاق بیشتر باشد تمیز کردن آنها نیز مشکل تر است.پس از اتمام چیدمان سعی کنید با اضافه کردن وسایلی مثل یک گلدان پر از گل‌های خوش رنگ، به فضا جان دهید. این را فراموش نکنید که خانه و اتاق‌هایش متعلق به شما است و در نهایت بهترین حالت آن زمانی است که شما در آن احساس راحتی و آرامش کنید. این توصیه‌ها و نکات برای شروع کافیست، دیگر بدون هیچ نگرانی اقدام به تغییر محیط پیرامون خود کنید و بدانید که تغییر و تنوع همیشه لازم است.

 

تخت خواب کودکان

 

تزئین حمام و دستشویی به طوری که برای کودکان جذاب باشد، علاقه آنان به پاکیزگی و نظافت را تقویت میکند و در عین حال شادی و جذابیت خاصی به خانه میدهد. از فرزندانتان بپرسید که دیدن چه چیزی بیش از همه برایشان جالب است. مثلا یک کتاب یا داستان خاص را دوست دارند؟ حیوانات و ماهیها را میپسندند یا به جنگل علاقه دارند؟ یافتن مواد تزئینی-کاربردی مانند حوله، پرده حمام و جای صابون و مسواک با تم مورد علاقه کودکان کار مشکلی نیست. برای تزئین دیوار هم میتوانید از توانایی خود در طراحی یا از تصاویر آماده استفاده کنید.

 

تخت خواب کودکان

 

به یاد داشته باشید که تماشای چند کاتالوگ و مجله و همچنین گشت و گذار در فروشگاهها میتواند نیروی خلاقه شما را تحریک کرده و انتخابهای درست تری در مقابلتان قرار دهد. مهمترین نکته این است که شما وسایلی را برای اتاقی میخرید که “هر روز” و “به دفعات” آنها را میبینید، پس با دقت و توجه به سلیقه جمعی خانوادهف مواردی را انتخاب کنید که زود شما را دلزده نکرده و تا مدتها برایتان جذاب باشند.

 

تخت خواب کودکان

 

سرکه سفید: به از بین برنده چربی مشهور است. اگر جوش‌شیرین در دسترس نداشتید، بازسازی ساختمان ظرف را تا جایی که قشر چربی دارد با سرکه سفید پرکنید و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه خیس بخورد. سرکه در رفع چربی بسیار موثر است.

 

هرچه زودتر بهتر: چه جوش‌شیرین را انتخاب کنید، چه سرکه را، این را بدانید که وقتی برای هدردادن ندارید. هرچه دیرتر دست به کار شوید، چربی بیشتر به ته ظرف می‌چسبد و دردسرساز می‌شود. حتی اگر جوش شیرین و سرکه نداشتید، آن را سریع با آب جوش پرکنید و مدت زمان بیشتری اجازه دهید تا ظرف خیس بخورد. هرگز اجازه ندهید خستگی و تنبلی بر شما غلبه کند و باعث شود به مدت چندساعت از شستن آن غافل بمانید.