شما اینجا هستید | 

ساختمان های قدیمی در گذر زمان

115
3
0
ساختمان های قدیمی در گذر زمان

 

اولین فضایی که در هنگام حضور به منزل، گذر زمان تجربه می کنیم ورودی آن است. بازسازی تعمیرات منزل شکی در آن نیست که حال هوای این بخش از خانه تاثیر بسیار زیادی در روحیه ساکنان و یا حتی مهمانان هر خانه ای خواهد داشت. در این مطلب می خواهیم با یادآوری نکاتی در مورد دکوراسیون داخلی ورودی به زیباتر شدن این بخش از خانه شما کمک کند.

 

مهمترین نکته در دکوراسیون بازسازی ساختمان ورودی منزل شما این است که همیشه آن را تمیز و مرتب نگه دارید. حتی اگر از رنگ ویا وسیله ی خاصی در طراحی ورودی خانه خود استفاده نکرده باشید، نظافت، طبقه بندی و نظم دهی به این فضا کمک می کند تا جلوه ای زیبا داشته داشته باشد. بهتر است فضای ورودی را همیشه خوشبو نگه دارید. برای این کار می توانید از شمع های عطری و اسپری های خشبو کننده هوا استفاده کنید.

 

لازم نیست حتما شیک ترین و مجلل ترین وسایل را برای خانه تان بخرید تا از نشستن در خانه تان لذت ببرید و در آن احساس آرامش داشته باشید. شاید برای تان پیش آمده باشد که وارد خانه ای شده باشید که در لحظه ورود، شیک بودن وسایل آن جا شما را میخکوب کرده باشد، اما با گذشت چند لحظه، از نشستن در آن جا احساس آشفتگی و بی قراری کرده باشید و برعکس وارد خانه ای شده باشید که وسایلش لوکس نبوده، اما از نشستن در آن خانه احساس خوبی به شما دست داده باشد.

 

متاسفانه بعضی از اشتباهات در دکوراسیون های منازل به دلیل تکرار زیاد به اتفاقی عادی تبدیل شده است در حالی که اشتباه همیشه اشتباه است. اعمال بعضی تصمیمات در دکوراسیون منازل، باعث می شود که همه تلاش و زحمات خانم خانه بی اثر شود و اعضای خانواده و مهمانان از دکوراسیون خانه راضی نباشند. نشریه منزل به بعضی از این اشتباهات رایج و مهم اشاره کرده است که توجه به آن ها، ضروری به نظر می رسد.

 

ساختمان های قدیمی در گذر زمان

 

 

بعضی افراد در هنگام انتخاب وسایل منزل فقط به زیبایی آن توجه می کنند و اصلا به این نکته که وسیله انتخابی آن ها شاید زیبا باشد، اما برای استفاده روزمره مناسب نباشد، توجهی ندارند؛ برای مثال در اتاق نشیمن علاوه بر زیبایی مبلمان، باید به راحتی آن ها هم دقت داشت؛ زیرا یک مبل سفت هرگز مناسب یک گفت و گوی طولانی نخواهد بود و باعث احساس ناراحت کننده ای در بین اعضای خانواده و مهمان ها خواهد شد.

 

اگر فضای اتاق نشیمن شما بی‌شكل است و یا فرم نامتعارفی دارد، فرقی نمی‌كند بزرگ یا كوچك، ایده‌های طراحی رایج و چیدمان سنتی مبلمان در این فضا كاری از پیش نمی‌برند. در یك اتاق نشیمن كوچك از مبلمانی در ابعاد كوچك استفاده كنید، حتی اگر مجبور شوید مبلمان خود را اصلاح كنید و یا از مبل‌های نامتعارف و غیرمعمولی استفاده كنید. هم‌چنین از مبلمانی در ابعاد بزرگ در اتاق‌های نشیمن بزرگ بازسازی ساختمان استفاده كنید. این مبلمان را به گونه‌ای بچینید كه اتاق نشیمن شما منظم به نظر برسد و راه رفتن در آن راحت باشد.

 

ابتدا سطح كار را با پرايمر بپوشانيد. اين سطح كار مي‌تواند گچ، سيمان، چوب و. . . باشد. اجازه دهيد تا خشك شود. سپس تكسچر كاهگل را توسط كاردك به ضخامت چند ميليمتر روي سطح كار به صورت چرخشي و يكنواخت پخش كنيد. قبل از خشك شدن تكسچر كاه را روي سطح بپاشيد و با فشار كمي توسط دست روي سطح كار تثبيت كنيد. بعد از يك روز چسب چوب رقيق شده را به آرامي با قلم مو روي سطح بكشيد. مي‌توانيد از تثبيت‌كننده مات يا براق آماده كه در بازار موجود است، هم استفاده كنيد.

 

نكته‌ای كه در مورد كفپوش‌های بی‌كیفیت و گاهی زشت وجود دارد این است كه درست است كه نمی‌توان آن‌ها را تعویض كرد اما راه‌های بسیار زیادی برای بهبود ظاهر آن‌ها وجود دارد. از استفاده از كفپوش‌های موقت گرفته تا استفاده از قالیچه‌های بزرگ و زیبا، راه‌هایی هستند كه می‌توان كفپوش‌های خانه را تغییر داد. اگر خانه اجاره‌ای شما دارای كفپوش‌های زشت و بی‌كیفیت است اصلا ناامید نشوید، راه‌های گفته شده را امتحان كنید و مطمئن باشید كه این راه‌ها اثربخش و مفید هستند.

 

به طور کلی فرم و اندازه اتاق بچه باید بسته به استفاده کننده ء آن قابل انعطاف باشد. معمولاً مشکل اصلی خانواده ها این است که اتاق بچه مطابق با سلیقه پدر و مادر آماده می شود. استفاده از رنگهای متضاد در اتاق کودک ممکن است در بعضی از حالات برای او خیلی جالب باشد اما در مواقع دیگرکودک نیاز به رنگهای آرام بخش دارد. دانستن و رعایت این مسایل مستلزم آن است که مادران آموزشهای لازم بازسازی ساختمان در این زمینه را دیده و با شخصیت و روحیات کودک خود در سنین مختلف آشنا شوند.

 

ساختمان های قدیمی در گذر زمان