شما اینجا هستید | 

معماری متفاوت و خاص خانه سفارشی در اصفهان

185
1
0
معماری خاص خانه در اصفهان

برای کسانی که تجربه و زندگی طولانی مدت زندگی در خانه های تک واحده حیاط دار را دارند، بزرگترین چالش، زندگی در خانه های آپارتمانی خواهد بود . مهم ترین مزایایی که در خانه های آپارتمانی از دست می دهند، تعامل با طبیعت، عدم استقلال سابق و موارد مشابه این است.

 

معماری خاص خانه در اصفهان

 

در این پروژه، بنا در زمین خانه ویلایی مسکونی ساخته شده است و مشتری تصمیم گرفته که خانه ویلایی تک واحده خود را به آپارتمانی با سه واحد برای خود و خانواده دو فرزندش تبدیل کند.
طراحی این خانه جدید در راستای کاهش آثار منفی و معایب آپارتمان نشینی داشته است.

 

معماری خاص خانه در اصفهان

 

خانه والدین در بالاترین طبقه قرار دارد و بعضی نواحی سقف این واحد نقش حیاط خلوت را ایفا می کند که جایگزینی برای حیاط خانه های قدیمی به حساب می آید.

در قدم بعدی طراحی این خانه، برای داشتن حداکثر ارتباط بصری بین این واحد و حیاط کوچکی که بر روی بام آن قرار دارد، سقف سالن به دو بخش با دو ارتفاع متفاوت تقسیم شده است. با این معماری تهویه مطبوع و نور مناسب تامبن می شود و اتصال بصری نیز برقرار می شود.

 

معماری خاص خانه در اصفهان

 

در سمت شمالی این ساختمان نیز فضای بازی به عنوان پاسیو طراحی شده است که به عنوان محلی برای اجتماع اعضای خانواده در نظر گرفته می شود. در داخل پاسیو نیز دیوار سبزی تعبیه شده است که باعث ایجاد حس طراوت و تازگی و تهویه مطبوع در فضای موجود می شود.
برای ایجاد معادلی برای ایوان های خانه های قدیمی، در اینجا نیز سعی شده است برای پاسخ به نیاز های فردی نیز چنین فضایی ایجاد شود.

 

عکس هایی از معماری مدرن ایرانی در خانه مسکونی مهرآباد

 

معماری خاص خانه در اصفهان

معماری خاص خانه در اصفهان

معماری خاص خانه در اصفهان