شما اینجا هستید | 

خانه کوچک آرزوها

94
2
0
خانه کوچک آرزوها

طراحی: دانشجویان دانشگاه ورمونت در کلاس طراحی های زیست محیطی و انرژی های تجدیدپذیر خود خانه کوچکی را ساخته اند که به عنوان خانه کوچک آرزوها شناخته می شود. مادامی که این طراحی ممکن است جذاب به نظر برسد، خانه تحقق رویاها براساس طراحی های پایدار ساخته شده است و در آن اثری از قدم گذاشتن در مسیر درست سازگار با محیط زیست دیده می شود.   

فضای بهینه مسافرتی مستقل (OTIS or Optimal Traveling Independent Space) به عنوان بخشی از پروژه کلاس درسی دانشگاه طراحی و اجرا گردید. این خانه مساحتی بالغ بر ۶٫۵ مترمربع دارد و می تواند توسط ماشینی در یک ابعاد استاندارد ۱٫۵*۲٫۵ متر به شکل یدک جا به جا شود و جلوه ای همچون یک خانه مدرن متحرک خواهد داشت.

استاد دانشجویان توضیح می دهد که درخواست بیشتر برای زندگی به سبک عشایری و متحرک، به خصوص در میان دانشجویان این نسل از هزاره، منجر به یک طراحی جدید در خانه رویاها شده است. اغلب دانشجویان پس از اتمام دوران دانشگاه تمایلی به اجاره نشینی یا رهن خانه نداشته و دوست دارند فضای زندگی مخصوص به خود را داشته باشند که ابقا آن ساده باشد و متحرک بودن آن مجموعه متنوعی از اولویت ها و امکانات را برای آن ها فراهم آورد.

 

 خانه کوچک آرزوها

 

این استاد هم چنین عنوان کرده است که دانشجویانش مجموعه ای از اصول زیست محیطی را در طراحی خانه آرزوها (OTIS) اعمال کرده اند. این دانشجویان با الهام از استخوان بندی های توخالی پرندگان، الگوهای بال سنجاقک، و غشاهای چندمنظوره پوست به منظور خلق یک ساختار سبک، آیرودینامیک و بادوام طراحی خانه را انجام داده اند. یک ابزار طراحی دیجیتال بر پایه نرم افزارهای کامپیوتری برای ایجاد مدل آن مورد استفاده قرار گرفت و سپس یک ماشین CNC بسیاری از بخش های آن را تولید کرد.

 

خانه کوچک آرزوها

 

فضای داخلی این خانه دنج و گرم شامل یک تخت خواب، میز، سرویس، سیستم جمع آوری آب باران، یک سینک بدوی و یک اجاق چوب سوز کوچک می شود. هم چنین یک پانل خورشیدی ۱۲۰W در جبهه جلویی خانه نصب شده است که تمام نیازهای الکتریکی آن را رفع می کند.

 

خانه کوچک آرزوها