شما اینجا هستید | 

معماری زیبا و هوشمندانه خانه کوچک Casa Forasté

118
3
0
معماری زیبا

این طراحی که توسط گروه معماری  TALLER 1+1 صورت گرفته، مختص خانواده های کم جمعیت دو یا سه نفره است و فضاسازی مورد نیاز آن ها را تامین می کند.
این بنا در محله ای به نام Guadalajara در مکزیک ساخته شده است.
هدف معمار از این طراحی فراهم آوردن محلی کاربردی برای پناهندگان و مهاجران در عین بهینه سازی فضای اولیه بوده است.
این خانه کوچک دوبلکس از دو سطح تشکیل شده است و دارای ۹۳ متر مربع مساحت اولیه است. سطح و طبقه بالایی دارای فضای مفید ۶۰  متر مربع است.

 

معماری زیبا و هوشمندانه

 

طراحی مد نظر معمار در وهله اول ایجاد یک هسته مرکزی در معماری داخلی بنا بوده است که شامل اتاق نشیمن، آشپزخانه و حیاط مرکزی است. این محیط های اساسی در این طراحی به صورت یکپارچه هستند. فضای باز و یکدست این معماری به محیط داخلی ساختمان انعطاف بیشتری داده و امکان اتصال فضاها به هم و استفاده حداکثری از نور محیطی موجود و همچنین تهویه مطبوع را فراهم می کند.

 

معماری زیبا و هوشمندانه

 

معماری زیبا و هوشمندانه

در سطح و طبقه دوم یک اتاق خواب مستر و اتاق نشیمن و حمام وجود دارد. به علاوه این موارد یک اتاق خواب فرعی دیگر و اتاقکی انباری مانند نیز در این معماری داخلی وجود دارد.

در نمای غربی این ساختمان، بنا به صورت حجم بدون هیچ گونه ورودی دیده می شود که هدف از این کار ممانعت از تابش نور مستقیم خورشید از این سمت از خانه بوده است.
مواد و متریال به کار رفته در سطح اولیه نمای جلویی خانه، اشاره به سادگی و اعتدالی دارد که در معماری این خانه نیز می توان به آن پی برد.
بتن صاف و یکدست به کار رفته به عنوان نمای این بنا، استعاره ای از غارهای طبیعی است و معماری نمای خاص و کلیشه را برای آن پدید آورده است.
سطح دوم و بالایی نمای بیرونی از مواد سفید رنگ جامدی ایجاد شده که به این بخش از نمای بیرونی بافتی خاص و منحصر به فرد می بخشد و روزنه باریک به کار رفته در آن اجازه ورود نور را به بنا و فضای داخلی ساختمان می دهد.

 

معماری زیبا و هوشمندانه

 

نقشه های خانه دوبلکس کوچک Casa Forasté

 

معماری زیبا و هوشمندانه

 

معماری زیبا و هوشمندانه