شما اینجا هستید | 

طراحی انواع پنجره و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

77
0
0
انواع پنجره

همه ما می دانیم که وجود پنجره چه قدر مفید است و یک خانه بدون پنجره قابل استفاده نیست.
پنجره اجازه ورود نور طبیعی را در خانه میدهند و همچنین در تهویه بهتر هوای خانه کمک می کند، علاوه بر این پنجره ها این امکان را می دهد تا از منظره خارج خانه لذت ببریم.

اگر حتی همه این مسائل را نادیده بگیریم، مهم ترین مسئله تاثیر پنجره ها در معماری خانه است.

 

اصول انتخاب پنجره : متریال به کار رفته در ساخت پنجره


انتخاب یک پنجره کار سختی نیست. پنجره باید با در نظر گرفتن شرایط زندگی و مکانیزم های دیگر انتخاب شود. اگر قصد بازسازی خانه تان را دارید و یا حتی می خواهید خانه جدیدتان را بسازید، هنگام انتخاب پنجره باید انواع مختلف و همچنین کارایی های مختلف آن ها را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب پنجره جدید در نظر بگیرید که حتما تا جای ممکن مناسب سبک زندگی شما باشد. مسئله مهم دیگر بودجه تان است.

 

 

متریال های پنجره


یک پنجره میتواند از مواد مختلف درست شود ولی در کل در مرکز آن شیشه قرار دارد. حتی ممکن است نوع شیشه در مرکز آن متفاوت باشد. البته باید توجه داشت هر نوع پنجره دارای معایب و مزایای خاص خود است.

 

پنجره چوبی

 

به طور سنتی پنجره ها از چوب درست می شوند و تا کنون محبوبیت خود را از دست نداده اند. این نوع پنجره ها بسیار متنوع و زیبا هستند. پنجره های چوبی دوام بالایی دارند و قیمت نسبتا بالایی نیز دارند. می توان این نوع پنجره را رنگ کرد ولی باید به خوبی از آن محافظت شود تا دوام خود را از دست ندهند .

 

پنجره Vinyl (نوعی پلاستیک)


پنجره های دو جداره وینیل عایق حرارتی بسیار مناسبی هستند. بر خلاف پنجره های چوبی، این پنجره های  Vinyl نیاز به مراقبت کمتری دارد .

 

پنجره آلمینیومی


هنگامی که شما به نور بیشتری نیاز دارید پنچره های آلومینیومی میتواند یک گزینه عالی برای شما باشد .آلمینیوم یک قاب نازک است اما می تواند شیشه های ابعاد بالا را نگه دارد . اما نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که این نوع پنجره عایق مناسبی نیستند. نمونه های جدید این نوع پنجره ضد زنگ اند .

 

موارد دیگر


به جز موارد نام برده شده در بالا پنجره ها میتوانند از مواد دیگر نیز تهیه شده باشند از جمله فولاد ضد زنگ و فایبر گلاس