شما اینجا هستید | 

سبک چینی

143
1
0
سبک چینی

طراحی داخلی به سبک چینی همانند هنر آن از گستردگی و تنوع فراوانی برخوردار است اما بی شک یکی از زیباترین و شیک ترین انواع طراحی داخلی در سبک شرقی است که انرژی مثبت بسیاری به فضا بخشیده و طراوت و سرزندگی را برای افراد به ارمغان می آورد.

 

سبک چینی

چینی ها در طراحی داخلی خود از سه اصل ویژه تبعیت می کنند: سادگی، انرژی و طبیعت. سبک چینی به هماهنگی عالی طراحی با طبیعت توجه خاصی دارد به گونه ای که کاربرد بسیار چوب به عنوان یک متریال طبیعی در هنر و دکوراسیون چینی، تجلی بخش عمیق اصول اخلاقی آنان و دیدگاه زیبایی، ارزش و طبیعت است.

 

سبک چینی

 

فنگ شویی سبکی از زیبایی شناسی چینی است که درصدد اعتدال بخشیدن میان انرژی هاست و مهمترین اصل آن دوری از انباشتگی و بی نظمی است. فنگ شویی می گوید چیدمان وسایل در دکوراسیون باید به نحوی باشد که در انتشار انرژی های مفید در محیط موثر واقع شوند. این علم معتقد است مکان و نحوه قرارگیری عناصر و استفاده از رنگ ها در کیفیت زندگی و شرایط روحی و جسمی افراد تاثیر چشم گیری دارد.

 

سبک چینی

 

استفاده از رنگ های تیره، مبلمان و وسایل پر زرق و برق، نقوش اساطیری بر دیوار، نصب لوح های بزرگ، تابلوهای هنری با طرح هایی شامل تصاویر حیوانات و طبیعت در سبک چینی به خصوص نوع سنتی آن بسیار رایج است.
تصاویر طبیعت بر روی دیوار، همچون پنجره ای رو به طبیعت بکر عمل کرده و سکوت آرامش بخشی را به دور از فضای شلوغ شهری به ارمغان می آورد.

 

سبک چینی

 


در دکوراسیون چینی رنگ قرمز به ویژه برای اتاق نشیمن از جایگاه ویژه ای برخوردار است. زیرا رنگ قرمز در فرهنگ چینی نماد خوشبختی و موفقیت های بزرگ است. رنگ های زرد و سبز نیز از رنگ های مهم و پرکاربرد در فرهنگ چین و به تبع آن در دکوراسیون داخلی به سبک چینی می باشد.