شما اینجا هستید | 

مبلمان تاشو در هتل Moxy

117
0
0
هتل Moxy
 شرکت طراحی «یابو پوشلبرگ» (Yabu Pushelburg) مبلمانی شبیه مبلمان سفری را طراحی کرده تا در اتاق‌های این هتل در میدان تایمز نیویورک در اشغال فضا صرفه‌جویی شود. این شرکت معماری تمام ۶۱۲ اتاق را برای این هتل –یکی از زیرمجموعه‌های شرکت هتلداری ماریوت- طراحی کرده تا مجموعه‌ای مقرون به صرفه حاصل شود و بعنوان کانسپت یک هتل برای مسافران مدرن در این حوزه وارد رقابت گردد.
هتل Moxy  
 
این هتل سال گذشته در ساختمانی بازسازی شده در میدتاون منهتن افتتاح شد. این ساختمان در سال ۱۹۰۷ برای ارائه مسکن ارزانقیمت به طبقه کارگر ساخته شده‌بود. گروه معماری «استون‌هیل و تیلور» (Stonehill & Taylor) مسئولیت بازسازی این ساختمان را برعهده داشتند.
 
هتل Moxy
 
 
مساحت اتاق‌های هتل «ماکسی» (Moxy) در طیف ۱۴ تا ۲۸ متر مربع جای می‌گیرد. اغلب مناسب بیش از دو مسافر هستند، از جمله تختخواب‌های کویین که از انتها به هم متصل اند و تخت دو طبقه ای که یک جفت از آن‌ها در یک اتاق و برای چهارنفر مهیا شده‌است.
 
هتل Moxy
 
 
شرکت یابو پوشلبرگ مجموعه‌ای از مبلمان تطبیق‌پذیر را برای این فضاها طراحی نمود تا بیشترین استفاده را از این فضای محدود حاصل کند. از جمله این مبلمان می‌توان به میزی اشاره کرد که تا می‌شود و از گیره‌های چوبی دیوارها آویخته می‌گردد.
 
مسافرین همچنین می‌توانند لوازمشان را روی این گیره‌ها بیاویزند که دارای آویز اختصاصی لباس است، در عین حال قفسه‌های اضافه‌ای نیز در بدنه تختخواب‌ها تعبیه شده‌است.
 
 
 
هتل ماکسی اظهار داشت: «ایده طراحی این هتل بر مبنای درک طراحی-محور هتل ماکسی شکل گرفت و با بازی‌هایی و به همراه جزییات فکرشده‌، مصالح درست و تکنیک‌های پایه ساخت نمایان شکل گرفت.»
«در طراحی اتاق‌ها یک تنوع گسترده مد نظر قرار گرفت تا این اتاق‌ها منعطف و عملکردی باشند و با نیازهای درحال تغییر یک مسافر مدرن قابلیت تطبیق داشته‌باشند.»
 
هتل Moxy
 
 
اتاق های خواب بخاطر دیوارهای سفیدرنگ، قرنیزهای روشن چوبی و رختخواب سفید‌رنگ شان روشن می‌مانند. همچنین برخی اجزا به سبک رترو در فضا وجود دارد که می‌توان از این دسته به به یک تلفن سیم‌دار و یک روشویی پایه‌دار اشاره نمود.
 
کاشی‌های سفید و مشکی دیوارهای سرویس‌های بهداشتی را می‌پوشانند. این نوع کاشی‌کاری برای ایجاد طرح مشابه کاشی‌کاری‌های موجود‌ در حمام‌ استخرهای عمومی است.
 
هتل ماکسی در میان مجموعه‌ای از هتل‌های جدید جای دارد که پاسخگوی نیازهای در حال تغییر مسافران هستند و شرکت‌هایی مانند Airbnb که راه‌های مقرون به صرفه‌ای را برای کشف شهرها به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند از تقویت‌کنندگان این تغییر هستند.
هتل‌های مشابه دیگر در نیویورک شامل پابلیک‌هتل است که اتاق‌های مشابه هتل ماکسی دارد، و هتل «آرل هودسون اسکوئر» است که به دنبال جذب گردشگران شهرها است.
 
هتل Moxy
 
 
«نیازهای مسافران بطور دائم در حال تغییر است و صنعت هتلداری هنوز از این مساله غافل است. امروزه مسافران به روزنامه در اتاقشان نیاز ندارند. آن‌ها به دنبال تجاربی هستند که برای آن‌ها حس مکان را خلق کند.»
«ما معتقدیم که یک هتل می‌تواند تمام ویژگی‌های مثبت را داشته‌باشد و در عین حال با قیمتی منطقی عرضه شود و به‌هیچ‌وجه سبک یا راحتی را قربانی نکند.»
 
هتل Moxy
 
 
لابی هتل ماکسی که آن هم توسط گروه یابو پوشلبرگ طراحی شده به جای میز پذیرش دارای غرفه‌هایی برای پذیرش مسافران است. مسافران همچنین می‌توانند پیش از رسیدن درخواستشان را در اپلیکیشن هتل ثبت کنند.
فراوانی فضاهای جمعی، کم‌بودن فضای اتاق‌های مسافرین را جبران می‌کند. از جمله این فضاهای جمعی می‌توان به مجموعه‌ای از فضاهای نشستن اشاره کرد که برای انجام کارهای گروهی و جلسه‌های ملاقات نیز مناسب هستند. این اتاق‌ها که صفحات شیشه‌ای کشویی به همراه قاب‌های تیره چوبی آن‌ها را از هم تفکیک می‌کند با مجموعه‌ای از میزها و مبل‌ها در طیف رنگی سبز تیره مبله شده‌اند.
 
دیوارهای آجری نمایان در نقش مکمل صفحات چوبی روشن، به رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده‌اند و در سقف فضا تجهیزات ساختمان بصورت نمایان قرار دیده می‌شوند.
استودیوی نیویورکی «راک‌ ول گروپ» (Rockwell Group ) در همکاری با گروه یابو پوشلبرگ فضاهای کافه و سه رستوران این هتل را طراحی نمود، که برای عموم نیز قابل استفاده هستند. کافه و رستوران هتل ماکسی که در مرکز آتریوم سه‌طبقه این هتل با پنجره‌های سقفی قرار دارد شامل یک کافه با پیشخوانی با پوشش مسی، یک سالن غذاخوری و یک محل اجرای موسیقی زنده برای مراسم است.
 
قسمت غذاخوری شامل یک رستوران غذای دریایی با ۱۸۵ صندلی، بخش مخصوص صبحانه فعال در تمام روز، و یک کافه و سالن غذاخوری روی بام است که برای استفاده در تمام سال طراحی شده‌است. تمام این بخش‌ها توسط گروه «تائو» مدیریت می‌شوند.
شرکت یابو پوشلبرگ توسط «جورج یابو» و «گلن پوشلبرگ» در سال ۱۹۸۰ در تورنتو تاسیس شد و بعدتر استودیوی دومش را در نیویورک راه‌اندازی کرد. این شرکت پروژه‌های متعددی را برای هتل‌ها انجام داده، از جمله پروژه‌هایی برای هتل‌های ماریوت، فورسیزنز و پارک هیات.