شما اینجا هستید | 

۲۱ شغلی که با مدرک معماری می توانید داشته باشید!

83
0
0
 ۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

مدرک معماری ؛ گرفتن مدرک معماری کار دشوار و زمانبری است ولی می‌تواند عاقبت بسیار خوبی داشته باشد. برخلاف آن، بسیاری از فارغ التحصیلان نمی‌دانند از کجا شروع کنند و هنوز مطمئن نیستند که می‌خواهند معمار شوند یا نه. در لیست زیر ۲۱ شغل که فارغ التحصیلان معماری می‌توانند داشته باشند آورده شده است.

 

۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

 

 

معمار منظر

 

طراحی منظر، شامل زیرساخت‌ها، مکانهای عمومی، کشاورزی و جنگلی برای ساختن شبکه‌هایی که فضاهای شهری و روستایی را به متصل کند و یا مهم تر از آن پاسخگویی به جهانی شدن و تغییرات آب و هوا بسیار مهم است. معماری لندسکیپ در ارتباط با مدیریت طوفان‌های آبی، ترمیم محیط زیست و بازسازی محیط‌ در بین کاربردهای دیگر است و اگر علاقه‌مند به منظر هستید این راه مناسبی برای شماست.

 

 ۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

 

برنامه‌ریزی شهری


باتوجه به رشد روزافزون جمعیت در مناطق شهری و تغییر شرایط شهرها، مسیری را برای معماران تعریف می‌کند تا با در نظر گرفتن اقتصاد و تغییرات جمعیتی توسعه‌ای پایدار را رقم بزنند.

 

 ۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

 

معماری مرمت و احیا


آثار بازمانده از گذشته نه تنها معماری‌های گذشته بلکه قوانین مربوط به آن را نیز برای ما قابل فهم می‌کند. مرمت و بازسازی این آثار چالش بزرگی است و نمی‌تواند نتیجه‌ای مبنی بر راضی بودن همه در پی داشته باشد.

 

معماری تحقیقاتی و پژوهش


با موج کنونی طراحی دیجیتال و پیشرفت ابزار دیجیتالی، شیوه‌های ارائه به سرعت تغییر می‌کنند. فناوری اطلاعات تأثیر عمیقی بر روی معماری داشته است. مطالعات بر روی چگونگی تأثیر این ابزار بر روی کارهای معماری می‌تواند صورت بگیرد.

 

معماری نورپردازی


نور تأثیر عیقی بر روی سلامت روحی و جسمی ما دارد و هر کسی که در عرض جغرافیایی بالا زندگی می‌کند می‌تواند بر اهمیت آن تأکید کند. با تعمق در نورپردازی در معماری متوجه می‌شویم که نورپردازی ساختمان مستلزم ارتقا کیفیت تجربه، سلامتی و پایداری محیط زیست و همچنین محل کار خودمان است.

 

معماری سیاسی

معماری فقط ساخت ساختمان‌های زیبا نیست و این نظم دارای ارزش در جامعه است. برای مثال یک شرکت معماری برای ساختار مناسب یک ساختمان در شهر به بحث و بررسی می‌نشیند و پیش‌بینی می‌کند چه اتفاقی می‌افتد و چه معیارهایی در طراحی باعث ارتقا شهر می‌شوند.

 

معماری شرایط خاص


با توچه به شرایط خاص محیط زیستی مانند سیل، موج‌های گرمایی و …، معماری برای این شرایط، کاری چالش برانگیز شده است.

 

هنرمند


منطق فضایی و مهارت تجسم که از تحصیلات معماری بدست می‌آید، این توانایی را می‌دهد تا بدون کار عملی به خوبی بتوانند کار هنری، مجسمه و تجربیات فضایی را پیاده‌سازی کنند.

 

طراحی صنعتی


طراحی صنعتی بر روی طرح‌ها با مقیاس کوچک انجام می‌شود که قرار است تولید انبوه داشته باشند. اگر در پی طراحی پروژه‌ای بزرگ، دائمی و با تغییرات مناظر طبیعی هستید، استفاده از طراحی صنعتی به عنوان یک جایگزین کوچک مقیاس بسیار مفید است.

 

 ۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

 

طراح وسایل خانه

 

حتی بیشتر از طراحی صنعتی، می‌توان طراحی وسایل خانه را به عنوان خواهر کوچک‌تر معماران محسوب می‌شود. معماران معاصر مانند زها حدید ثابت کردندکه این دو تا می‌توانند همزمان انجام شوند.

 

طراح پارچه


طراحی پارچه نیاز به حساسیت به رنگ، لمس، ساختار، الگو و فرم آن دارد که همه‌ی آن‌ها به یک دانشجوی معماری آموزش داده می‌شود.

 

طراح و گرافیست


با گذراندن یک واحد طراحی و گرافیک، یک معمار می‌تواند برای کار در این زمینه آماده شود ولی می‌تواند مسئولیت کارهایی را به عهده بگیرد که مشابه علاقه‌مندی‌اش در ارتباطات باشد.

 

طراح بازی‌های ویدئویی


یکی ار جالب‌ترین کارهایی که یک فارغ التحصیل معماری می‌تواند به انجام دادنش فکر کند طراحی یک دنیای مجازی بدون مرز است. در طراحی بازی‌های ویدئویی می‌توانید از قوه‌ی تخیل خود استفاده کنید و منطق فضایی خود را تقویت کنید.

 

عکاس


عکاسی معماری در این روزها پرطرفدار می‌شود، دلیل آن می‌تواند ظهور چارچوب‌های پدیده‌ها با لنز است.

 

 ۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

 


طراح تولید


طراحی صحنه تئاتر و فیلم از طراحی در ابعاد مجازی کوچک‌تر است ولی به همان اندازه نیاز به خلاقیت دارد.این راه فشار طراحی‌های فضایی سنتی را از روی شما بر می‌دارد ولی از همه مهارت‌های شما استفاده می‌کند.

 

 ۲۱ شغلی که با مدرک معماری می‌توانید داشته باشید!

 

استاد و مدرس

 

استادهای جوان این روزها در زمینه معماری دیده می‌شوند. برای یادگیری بیشتر، بروز شدن دانش خود و اطمینان از اینکه آیا باقی‌ماندن در این زمینه را دوست دارید، می‌توانید یک یا دو سال به تدریس بپردازید.

 

بشردوست


در گذشته، معماری حرفه‌ی مردان اصیلی بود که برای پیروزی اهداف بشردوستانه در مقابل اقتصاد تلاش می‌کردند. امروزه نقش بشردوستانه معماری هنوز از بین نرفته است و بر روی مباحث ماندگاری محیط زیست، اقتصاد، جامعه و روانشناسی تمرکز می‌کنند.

 

 

دیپلمات


دیپلمات‌ها و معمارها دارای اصول مشترک مانند برخورد با محیط زیست، نظم، تلاش برای راحتی روح و جسم انسان هستند و این مهارت‌ها برای تبدیل شدن به یک دیپلمات خوب بسیار لازم است.

 

 

طرفدارحفظ منابع طبیعی


محیط زیست ما به سمت یک فاجعه پیش می‌رود و با استفاده از دانش طبقه‌بندی و توسعه فضایی می‌توان به حفظ محیط زیست کمک کرد

 

 

نویسنده


معمارها به دلیل استفاده زیاد از زبان توصیفی در پروژه‌ها و مقالات انتقادی خود می‌توانند نویسنده‌های ماهری شوند.

 

کارآفرین


کارآفرین‌ها و معمارها ویژگی‌های مشترکی مانند مهارت حل مسأله، هنر پیگیری و فکر خلاق دارند.

 

 

به نقل از پویانو