شما اینجا هستید | 

ساختمان بالتیک و طراحی منحصر به فرد آن

242
0
0
ساختمان بالتیک و طراحی منحصر به فرد

معماری ساختمان بالتیک اثر گروه mvrdv

ساختمان بالتیک

تا به امروز ساختمان‌های شیشه‌ای فراوانی را دیده‌اید که هرکدام به دلایلی خاص در ساختار خود از شیشه بهره می‌برند؛ برخی از ساختمان‌ها تماماً از ساختاری شیشه‌ای بهره گرفته‌اند و برخی از آن‌ها نیز تلفیقی از مصالحی همچون شیشه و بتن، شیشه و چوب و … هستند.  ساختمان بالتیک، در غرب لهستان واقع‌شده و دارای طراحی منحصربه‌فردی نسبت به ساختمان‌های دیگر در محدوده خود بوده و از فرمی خاص و خطی از بتن و شیشه توأم بهره می‌برد.

 

ساختمان بالتیک

این ساختمان درواقع تلفیقی از سبک قدیمی و مدرن به‌حساب می‌آید که به زیبایی در یک شهر تاریخی بنانهاده شده است. پروژه ساختمان بالتیک یک مدل نام منظم در مرکز شهر است که دارای ۱۶ طبقه بوده و در دل خود ۱۲۰۰۰ مترمربع فضای اداری، ۷۵۰ مترمربع رستوران هتل با اتاق‌های یک خوابه، ۱۳۵۰ مترمربع خرده‌فروشی و ۳ طبقه پارکینگ در زیرزمین را جای‌داده است.

 

ساختمان بالتیک

این ساختمان درواقع در زمره ساختمان‌های چندمنظوره قرار می‌گیرد و دکوراسیون داخلی مدرن به همراه تراس‌هایی با نمای جذاب و زیبا که دید پانوراما را از سراسر شهر در اختیار ساکنین قرار می‌دهند، به منحصربه‌فردی و زیبایی آن افزوده است.

همان‌طور که گفتیم این ساختمان از امکانات کاملی بهره گرفته و علاوه بر فضاهای اداری و تجاری از بخش‌های دیگری مانند اتاق پذیرایی، باشگاه تناسب‌اندام و باشگاه جاز در طبقه ۱۶ نیز برخوردار است.یکی از ویژگی‌های این ساختمان نمای خارجی آن است که از هر زاویه‌ای کاملاً متفاوت دیده می‌شود؛ در ضلع جنوبی این ساختمان پاسیو طراحی‌شده و برای نمای خارجی از شیشه‌هایی سرتاسری با لوور عمودی از فیبر شیشه‌ای بهره گرفته‌شده که این امکان را برای افراد ساکن در ساختمان ایجاد می‌کند تا در تمام طول روز از نور طبیعی خورشید بهره‌ور باشند و از طرفی دیدی مناسب به فضاهای اطراف داشته باشند.

ساختمان بالتیک