شما اینجا هستید | 

آب درمانی با جکوزی باداب

91
0
0
جکوزی باداب

 


همه آدمها با وجود مشغله های زیاد و روزمره احتیاج به استراحت و تجدید نیرو دارند.رفع خستگی و استراحت یک نیاز ضروری برای بدن هر انسانی است.استراحت و یا ماساژ می تواند یکی از این راهها باشد خیلی ها ترجیح می دهند که این تجدید نیرو را در منزل شخصی خود انجام دهند و در منزل شخصی خودشان دوباره حس آرامش و اعتماد به نفس را به خود برگردانند.یکی از این راهها می تواند استفاده از جکوزی خانگی باشد.


مهم‌ترین مزیت جکوزی‌ها استفاده برای آب درمانی و ماساژ آبی است که این خود منجر به رفع خستگی بدنی و کاهش استرس‌های عصبی می‌شود، فشار آبی که جکوزی به سطح پوست و عضلات شما وارد می‌کند جریان خون شما را تسریع کرده و در نتیجه آرامش خاصی به شما می‌دهد.

 

جکوزی باداب


آب درمانی حتی در برخی موارد می تواند در درمان بعضی بیماریها مانند آرتروز,درد قو لنج ,مشکلات گردش خون,گرفتگی عضلات,ورم مفاصل و یا رفع خستگی کف و ساق پا با آب درمانی و کمترین هزینه می توان انجام داد.
آب درمانی به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرد: آب درمانی درونی که همان نوشیدن آب برای درمان فیزیکی و فیزیولوژیکی بدن است و آب درمانی بیرونی که به هر نوع استفاده بیرونی و غیر نوشیدنی آب برای درمان گفته می شود.


استفاده از فشار آب گرم در جکوزی و ماساژ دادن با آب گرم در حمام های سرد و گرم درمانی و نیز حمام متضاد. هیدروتراپی به صورت شناور بودن در آب ( وان و جکوزی ) فواید فیزیولوژیکی بسیاری دارد از جمله مفید برای سیستم کلیوی، عضلانی اسکلتی، تنفس و قلبی عروقی.

 

هیدروتراپی به عنوان آب درمانی در گذشته توسط ایرانی ها ,ژاپنی ها .مصری ها و یونانی ها با توجه به خواص بسیار آب درمانی مورد توجه بوده و به فراوانی استفاده می شده است.

 

جکوزی باداب


شاید آسان ترین و راحت ترین وسیله ای که ورزشکاران ومردم برای رفع خستگی کسالت و بدست آوردن آرامش و راحتی از آن استفاده میکنند آب باشد.

 

هیدروتراپی در بسیاری از جهات مثل آسیب در تمرینات ورزشی و یا حتی بیماری ورم مفاصل می تواند بسیار مفید واقع شود. زندگی امروزه به گونه ای است که تقریبا هر شخصی می تواند در منزل خود یک جکوزی شخصی داشته باشد و یکی از مزایا استفاده از جکوزی شخصی و البته مهمترین آن بهداشتی بودن و سالم بودن آب آن است. 

 

اثرات هیدروتراپی
در وان و جکوزیها می توان آب را با فشاری تنظیم کرد که مقدار جریان آبی که به بدن برخورد می کند باعث انبساط عضلات شود و نوعی ماساژ غیر فعال ایجاد میکند و این انبساط باعث افزایش قابلیت حرکت مفاصل می شود.

 

جکوزی باداب


از دیگر کاربرد های آب درمانی با جکوزی افزایش جریان خون و تحریک لنف می باشد، به این صورت که جریان خون بدون بالا رفتن ضربان قلب افزایش می یابد و خون تازه و پر اکسیژن و مواد مغذی را به سلول ها رسانده و مواد زاید را از سلولها دفع می کند. که نتیجه این اعمال تقویت جریان لنف در بدن، برقراری تعادل، در محلول های بدن و بالا رفتن مقاومت بدن است.


اب درمانی با جکوزی خانگی در زیبایی پوست هم می تواند موثر است جریان آبی که به پوست برخورد می کند باعث تحریک غده های عرق می شود و با تعریق بیشتر چربی ها و مواد زاید از پوست بدن دفع شده و پوست ظاهری شاداب و زیبا به دست آورده و به سبب رطوبت رسانی به پوست قدرت ارتجاعی و الاستیسیته پوست بالا می رود.