شما اینجا هستید | 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

102
0
0
وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

امروزه به دلیل تنوع بسیار زیادی که در وان ها و جکوزی ها و اکسسوری های مربوط به این قبیله محصولات وجود دارد ،دست مشتریان برای انتخاب باز میباشد از طرفی انتخاب صحیح مطابق با نیاز افراد سخت و دشوار خواهد بود. دراینجا بامعرفی جنس مواد تشکیل دهنده و طراحی های این دسته محصولات سعی داریم تا حدودی کار شما عزیزان را انتخاب و خرید آسان کنیم. مواد مختلفي که در ساخت وان حمام به کار مي‌روند عبارت‌اند از:

 

وان های فایبرگلاسی

 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

پلاستيک، يا فايبرگلاس، يا آکريليک، مهم‌ترين ماده استفاده شده در ساخت وان‌ها است. بزرگ‌ترين مزيت پلاستيک‌ها به انعطاف‌پذيري و شکل‌دهي آنها برمي‌گردد که به سازندگان امکان ساخت طرح‌هاي جديد و بديع را مي‌دهد. از ديگر خصوصيات وان‌هاي پلاستيکي يا فايبرگلاسي احساس گرم و لذت‌بخش هنگام برخورد بدن با آن است، اين مواد ذاتاً نرم هستند و بدن هنگام چسبيدن به آن احساس راحتي مي‌کند. وان‌هاي پلاستيکي به‌عنوان سبک‌ترين وان شناخته مي‌شوند که وزني در حدود 30 تا 40 کيلوگرم دارند. البته تميز کردن وان‌هاي پلاستيکي کمي مشکل به نظر مي‌رسد و استفاده از برخي مواد شوينده مي‌تواند بر روي آن تأثير منفي بگذارد.

 


وان های فولادی

 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

فولاد ضدزنگ، يکي ديگر از مواد پرکاربرد در ساخت وان حمام است. اين وان‌ها از ماده پايه فولاد ضدزنگ ساخته مي‌شود و يک لايه لعاب مينايي از جنس پرسلان بر روي آن قرار مي‌گيرد. وان‌هاي فولادي به دليل قيمت ارزان خود محبوبيت بسياري دارند و به‌عنوان اصلي‌ترين گزينه خريد وان خانگي محسوب مي‌شود. بزرگ‌ترين عيب وان‌هاي فولادي به هدايت گرمايي آنها برمي‌گردد، اين بدين معني است که به‌راحتي گرما را انتقال مي‌دهند و دماي آب را پايين مي‌آورد. وزن اين وان‌ها تقريباً دو برابر وان‌هاي پلاستيکي است.

 


وان های چدنی

 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

دسته ديگر از وان‌هاي حمام، وان‌هاي چدني هستند. اين وان‌ها از ماده پايه چدن ساخته مي‌شوند و همانند وان‌هاي فولادي با لايه‌اي از پرسلان پوشش داده شده‌اند. اين وان‌ها استحکام بيشتري در برابر سايش نسبت به وان‌هاي فولادي دارند، زيرا لايه پرسلان آن‌ها ضخيم‌تر در نظر گرفته شده است و از طرفي چدن نسبت به فولاد محکم‌تر است. باوجوداينکه در مراحل اوليه، وان‌هاي چدني گرماي آب را انتقال مي‌دهند، اما اين موضوع فقط يک‌بار رخ مي‌دهد و در بلندمدت آب وان گرم باقي مي‌ماند. بزرگ‌ترين مشکل وان‌هاي چدني به وزن آنها برمي‌گردد که در حدود 150 تا 250 کيلوگرم وزن دارند.

 


وان های پلیمری

 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

وان‌هاي ريخته‌گري پليمري به‌طور سنتي از جنس سنگ مرمر و گرانيت استفاده مي‌کنند و در رنگ‌هاي مختلفي در دسترس هستند. هزينه توليد وان‌هاي پليمري کمي بالاتر از وان‌هاي پلاستيکي است، اما سطح آنها به يک اندازه صاف نيست. باگذشت زمان، زبري سطح وان‌هاي پليمري مي‌تواند منجر به ايجاد يک لايه بر سطح آن شود که کيفيت آن را تحت تأثير قرار مي‌دهد و درنهايت منجر به شکستن آن مي‌شود.

 


وان های کامپوزیتی

 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

وان حمام کامپوزيتي، جديدترين و مدرن‌ترين وان‌هاي حمام هستند که اخيراً وارد بازار شده‌اند. در ساخت وان‌هاي کامپوزيتي از فولاد سنگين، لايه پرسلان و نوعي رزين خاص استفاده شده است. اين ترکيب باعث ايجاد يک وان جديد شده است که خصوصيات وان چدني را دارد و در عوض وزن آن نصف وان چدني است.

 


وان های سنگی و چوبی

 

وان های باداب از چه جنس و موادی ساخته میشود؟

 

وان حمام سنگي و چوبي دو نوع خاص و منحصر به فرد از اين محصولات هستند که براي کساني که دکوراسيون سنتي را دوست دارند ايده آل به نظر مي رسند. امروزه وان هاي مختلفي از سنگ هاي گرانيتي، مرمري و حتي سراميک پرسلان ساخته شده است که با سليقه ها مختلف مطابق دارند. حتي برخي از شرکت ها تلاش مي کنند ساخت وان حمام را با توجه به سليقه مشتري انجام داده و طراحي آنها را سفارشي کنند.اما ساخت وان حمام چوبي متفاوت از ساير وان ها است و در ساخت آن از چوب هاي طبيعي و مستحکم استفاده شده است. بدنه اين وان ها از چوب بوده و سطح داخلي آن با يک ماده نفوذناپذير پوشش داده شده است.