شما اینجا هستید | 

فضاهای گم شده در خانه را پیدا کنید!

66
0
0
فضاهای گم شده

امروزه در اغلب خانه‌ها مکانی برای مطالعه، كار با کامپیوتر، انجام کارهای هنري مانند خیاطی، نقاشی و... در نظر گرفته می‌شود و شما می‌توانید از مزایای یک دفتر كار خانگی بهره‌مند شوید. براي اين كار بايد گوشه‌اي از خانه را به یک دفتر کار کوچک تبديل كنيد.

 

فضاهای گم شده


گام اول:  فضای جایگزین

برای ساخت این دفترکار کوچک، فضای مورد نیازتان را تخمین بزنید و حساب کنید، چه مقدار فضا برای انجام کارهایی از قبیل بایگانی یا جادادن سایر وسایل هنری دارید تا بتوانید فضای مناسبي را براي اين كار در نظر بگيريد. توجه داشته باشيد، تا زمانی که از ایده‌های دکوراسیوني بهره نگیرید، محل کارتان به محیطی خوشایند و دلپذير تبديل نخواهد شد.

اگر خانه كوچكي داريد، به ناچار باید بخشی از فضای یکی از اتاق‌ها مانند اتاق خواب یا پذیرایی و نشیمن را برای این كار در نظر بگيريد. برای این کار، خلوت‌ترین اتاق بهترين انتخاب براي شما است.

یک کمد کوچک، می‌تواند، فضای کار عالی برای شما باشد . البته نمای این دفترکار کوچک با میزی مملو از خرده ریزهای گوناگون، مانیتور، صفحه کلید یا لوازم هنری در گوشه‌ای از پذیرایی یا اتاق خواب چندان زیبا نیست. از این رو بهتراست این فضا را پشت درها پنهان کنید و با هزینه بسیار کم آن را تزئین کنید.

 

فضاهای گم شده

 

شما می‌توانید میز کار خود را در هر قسمت از منزل مخفی کنید. یک میز قابل دسترس که به سرعت می‌توانيد آن را در اختیار داشته باشيد. گوشه اين میز با یک لولا به دیوار یا کمد وصل می‌شود، تا هنگامی که به آن نیاز ندارید بسته شده و از نظرها پنهان شود.

فضای پشت مبل، فضايي گمشده‌ است. با جانمايي ميز، علاوه بر استفاده از فضاي مرده پشت مبل، می‌توانید در کنار اعضای خانواده، به تکالیف بچه‌ها رسیدگی کنید. این فضا را می‌توانيد با پارتیشن از فضای اصلی جدا كنيد.

 

فضاهای گم شده

 

 

در اغلب آپارتمان‌ها فضایی تورفته در دیوار وجود دارد که می‌تواند فضایی دنج برای کار شما باشد. برای پنهان کردن این دفترکار کوچک، در مواقع لزوم مي‌توانيد آن را با پرده‌ای به رنگ متناسب با دکوراسیون و مبلمان اتاق بپوشانید.

 

فضاهای گم شده

 

گام دوم : خلاقیت در نظم دادن به دفتر كارخانگی

دفتر كار خانگی می‌تواند بدون آشفتگي باشد، کافی است كمي خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید از این محیط استفاده‌ بهینه برده و در عین حال دکوراسیون فوق‌العاده منظمی داشته باشید. براي اين كار به نکات زیر توجه كنيد:

نصب بوفه یا ویترین روی دیوار راهکاری مناسب برای نظم دادن به وسایلتان است. با توجه به فضايي كه در اختيار داريد، می‌توانید آن را قفسه‌بندی یا از جعبه‌هایی در سایزهای مختلف براي اين كار استفاده كنيد. جعبه‌هایی که از جنس کاغذ هستند یا با پارچه‌های رنگی پوشیده شده‌اند برای این کار مناسبند تا بتوانید وسایلی مانند باقیمانده‌های کاغذ یا پارچه را داخل آن قرار دهيد.

یک تابلو اعلانات برای نصب کردن مدل‌ها و الگوهای لباس و سایر وسایل، ضروری است. مي‌توانيد از فضاي پشت در کمد برای این کار استفاده کنید.

از میزهای کشودار و فایل‌دار استفاده کنید؛ زیرا وسایل زیادی را در خود جای می‌دهند و از به‌هم‌ریختگی اتاق کارتان جلوگیری می‌کنند.

فضایی را درخانه‌تان انتخاب کنید که از نور کافی برخوردار باشد. اگر مکانی که می‌خواهید دفترکار خود را در آن بسازید از نور مستقیم شدیدی در طول روز برخوردار است، بهتر است برای پنجره آن پرده‌اي مناسب تهیه کنید تا در مواقع لازم میزان نوری که به درون اتاق می‌تابد، قابل کنترل باشد.

محل نشستن فرد هنگام مطالعه و کار باید راحت باشد. میز کار نقش مهمی در نحوه عملكرد شما دارد. از میزهایي استفاده کنید که از نظر اندازه و عمق قابل تبدیل به یک دفتر کار کوچک و جای مناسبی برای قرار دادن کامپیوتر و سایر وسایل جانبی آن باشد. ارتفاع این میزها حدود 66 تا 71 سانتي‌متر و سطح میز به اندازه‌ای بزرگ باشد كه تمام ابزار مورد استفاده شما روی آن قرار بگیرد.

 

فضاهای گم شده

 

سعی کنید از صندلی‌هايی استفاده کنید كه قابل تنظیم باشند. ارتفاع بين ۴۱ تا ۵۲ سانتی‌متر براي صندلي مناسب است.

زیر پله‌ یا راهرو‌ها در بيشتر خانه‌ها فضاهای بدون استفاده‌ای را ایجاد می‌کنند که می‌توانید با قرار دادن ميزي كوچك در این محل آن را به یک فضای کار کوچک تبدیل کنید.