شما اینجا هستید | 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

87
0
0
اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

 

وان حمام بر اساس معيارهاي مختلف دسته‌بندي مي‌شوند و براي هرکدام از اين دسته‌ها يک نوع خاص توليد شده است. اندازه وان حمام، فضاي داخلي منزل، رنگ و طرح وان، قيمت وان حمام، و نظافت کردن آن فاکتورهايي هستند که بر خريد يک وان خانگي تأثيرگذار هستند. سازندگان وان‌ها نيز با توجه به اين معيارها، انواع مختلفي از وان‌ها خانگي و استخري را توليد کرده‌اند .

 

 

1. وان حمام ايستاده: وان پايه‌دار، خوابيده

 

وان‌هاي ايستاده (Free-Standing)، به ديوار يا هر سطح ديگري متصل نمي‌شوند. بااين‌وجود، اين وان‌هاي کلاسيک براي سهولت در جابجايي و همچنين استفاده بهينه از آن به يک حمام بزرگ نياز دارند. وان‌هاي ايستاده يا پايه‌دار به‌طور قابل‌توجهي از وان‌هاي آلومينيومي يا ثابت گران‌تر هستند و انتظار مي‌رود که براي خريد آنها حدود 2 هزار دلار يا بيشتر هزينه کنيد. اين نوع از وان‌ها به شکلي طراحي شده‌اند که امکان نصب آنها در حمام‌هاي مختلف فراهم است و به معني واقعي کلمه حرکت دادن آن در فضاهاي مختلف آسان صورت مي‌گيرد.

 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

 

وان‌هاي خوابيده (Slipper) و پايه‌دار (Clowfoot) در اين دسته قرار مي‌گيرند و اين دو نوع نيز با توجه به طراحي‌هايي که از دوران باستان به ارث رسيده است طراحي شده‌اند. بنابراين اگر به يک منزل قديمي و باستاني علاقه داريد خريد يک وان خوابيده يا پايه‌دار مي‌تواند يک اولويت محسوب شود.

 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

 

2. وان‌هاي شاهانه: سنتي موردعلاقه

 

وان‌هاي شاهانه (Alcoves) ساده‌ترين و ارزان‌ترين وان حمامي است که شما مي‌توانيد آن را بخريد و نصب کنيد. اين وان‌ها به‌عنوان ادامه مسير وان‌هاي قديمي شناخته مي‌شوند که به‌مرورزمان تغييرات مختلفي در جهت افزايش زيبايي و راحتي آنها صورت گرفته است. قيمت وان‌هاي شاهانه با توجه به اندازه آنها متغير است و در اغلب موارد شما هزينه وان‌هاي 60 اينچي را به‌عنوان استاندارد پرداخت مي‌کنيد.
وان‌هاي شاهانه نوع خاصي از وان‌هاي حمام هستند که معمولاً همه ما آنها را مي‌شناسيم و به‌احتمال‌زياد بسياري از ما با اين وان‌ها بزرگ شده باشيم. اين وان‌ها به‌مانند يک جزيره کوچک در يکي از گوشه‌هاي حمام قرار گرفته و ديواره‌هاي اطراف آن با کاشي‌هاي حمام مطابقت داده مي‌شود. براي استفاده از اين نوع وان حمام، همه چيز به اندازه شما و همچنين اندازه حمام بستگي دارد. اگرچه سايز استاندارد اين وان 60 اينچ مي‌باشد، اما اندازه آن مي‌تواند از 53 تا 72 اينچ تغيير کند.

 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

 

3. وان حمام ايستاده بدون پايه

 

اگر از حمام‌هاي ايستاده سبک و متحرک خسته شده‌ايد و يا وان‌هاي جزيره‌اي متناسب با دکوراسيون حمام خود ترجيح مي‌دهيد، وان حمام ايستاده بدون پايه مي‌تواند بهترين انتخاب باشد. اين وان منحصربه‌فرد به يک نجار يا معمار ماهر نياز دارد تا بتواند آن را در محل مناسبي نصب کند. وان‌هاي ايستاده بدون پايه از مواد مختلفي ساخته مي‌شوند که در يک محل ثابت نصب شده و به کمک کاشي، سراميک يا چوب‌هاي ضد آب اطراف آن تزئين مي‌شود. اين نوع وان‌ها نسبت به وان‌هاي داراي پايه از استحکام بيشتري برخوردار بوده و فضاي بيشتري نسبت به وان‌هاي شاهانه نياز دارند.

 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

 

4. وان حمام کنج

 

وان حمام کنج تنها مخصوص حمام کردن کودکان نيست درواقع اين وان حمام لوکس به بزرگ‌ترهاي خانواده نيز تعلق دارد و آنها اين شانس را خواهند داشت که در يک فضاي عالي از آب گرم لذت ببرند.وان‌هاي حمام قديمي و سنگي عمدتاً گران هستند و فضاي بسيار زيادي از حمام را به هدر مي‌دهند. يکي از راهکارهايي که براي ساختمان‌هاي آپارتماني و حمام‌هاي با فضاي کوچک پيشنهاد مي‌شود استفاده از وان حمام کنج است. اين وان‌ها به‌صورت مثلثي ساخته شده و در يک گوشه از حمام قرار مي‌گيرد. باوجوداينکه وان‌هاي حمام کنج فضاي چنداني از حمام را اشغال نمي‌کنند و ازلحاظ زيبايي کمک شاياني به دکوراسيون حمام مي‌کنند.

 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون

 

اشکال و نوع وان ها از گذشته تا کنون