شما اینجا هستید | 

دکوراسیون ایرانی و جذابیت آن با طرح و رنگ صنایع دستی قدیمی

97
1
0
دکوراسیون ایرانی

تا به حال به فضای خانه های قدیمی دقت کرده اید؟خانه های قدیمی سر شار از روح و تازگی بودند که روح و هویت ایرانی در آنها موج می زد پر بود از رنگ و نقش و نگارهایی که شادی را به ارمغان می آورد.ولی هنوز هم مثل گذشته می توان به خانه ها رنگ و بویی سنتی داد.

سبک دکوراسیون سنتی ایرانی سرشار از زیبایی و دقت است. ستون های بلند، وجود فرش های دستباف، پشتی های زر دوزی شده، شمعدان های رنگی، طاقچه های داخلی دیوار، گچ بری های زیبا، پنجره های چوبی گره چینی شده با شیشه های رنگی که ارسی نام دارند، کوسن ها و باشتک های بیضی شکل با رویه های مخمل و یا پارچه هایی با تزئینات دست دوزی شده، از مشخصه های این سبک است.

 

دکوراسیون ایرانی

 

یکی از شاخصه های خانه های ایرانی فرش آنها است فرشی که عضو جدانشدنی این فضاهاست و تنها گلیم و گبه است که می تواند جایگزین آن برای پوشش کف خانه ایرانی باشد. حتی ما می توانید در فضاهای مدرن از کوسن هایی با طرح و نقش ایرانی و متناسب با فرش آن فضا استفاده کنید.

 

دکوراسیون ایرانی

 

مردم ایران در گذشته از مبلمان هایی با تعریف امروزی استفاده نمی کردند. به روی زمین می نشستند و با پشتی های تزئین شده با پارچه های مختلف راحتی فضای نشیمن شان را فراهم می کردند. پشتی هایی که گاه با پارچه های ترمه و گاه با روکش های گلیم پای دیوارهای خانه پذیرای مهمانان بودند.

 

دکوراسیون ایرانی

 

آویزهای سنتی یکی دیگر از وسایل تزیینی و قدیمی بوده که از صنایع دستی عشایر است.که در طرح ها و رنگ های متنوع در مناطق مختلف ایران بافته می شوند. این آویزها می توانند ورودی های راهروهای خانه را زیباتر کنند. گنجه و صندوقچه های چوبی منبت نیز در گوشه خانه یادآوری گنجه اسرارآمیز خانه مادر بزرگ خواهند بود.