شما اینجا هستید | 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه

94
0
0
باشگاه ورزشی کوچک در خانه

 

تناسب اندام نقش مهمي در زندگي دارد

 

برخي از افراد براي رسيدن به تناسب اندام و داشتن بدني سالم با ظاهري خوب ورزش مي‌كنند و براي انجام تمرينات ورزشي به باشگاه‌هاي ورزشي مي‌روند و يا ساعاتي را به پياده‌روي و دويدن در روز اختصاص مي‌دهند. اين اقدامات بسيار خوب و موثر است، اما اگر در خانه خود فضايي براي ورزش كردن داشته باشيد مي‌توانيد خيلي راحت‌تر و بهتر به ورزش بپردازيد.رخي افراد بر اين باورند كه اختصاص دادن فضايي بزرگ به فضاي ورزشي و بدنسازي در خانه با تجهيزات ورزشي متعدد ناخوشايند است و سبب انحراف اذهان از سبك اصلي خانه مي‌شود، از اين‌رو توصيه مي‌كنيم اگر اين باور را داريد، فضايي كوچك را در خانه به اين فضا اختصاص داده و دكوراسيوني ساده با يك دستگاه ورزشي براي آن در نظر بگيريد.

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه

 

 

قبل از اینکه باشگاه خانگی خود را بچینید، به دستگاه ها فکر کنید که جای کافی در منزل تان داشته باشند. آیا ترجیح می دهید از دستگاه های پیچیده تر مانند اسکی فضایی یا پارو، وزنه های ساده، تشک یوگا یا دیوار تمرین استفاده کنید؟ ترجیح شما هر چه که باشد، بسیار مهم است قبل از تهیه ی دستگاه، ابعاد فضای خود را بدانید.آیا تمایل به تمرین های با شدت بالا یا حرکت های کششی و قدرتی دارید؟ به این فکر کنید که چه تمرین هایی برای شما جذاب تر است و فضایی متناسب با آن ها را در خانه ی خود خلق کنید. برای مثال اگر از دویدن روی تردمیل لذت می برید، شاید بخواهید از اتاقی جهت باشگاه خانگی استفاده کنید که با فضای بیرونی در ارتباط بوده و دارای یک سیستم صوتی باکیفیت و تلویزیون جهت ایجاد هیجان در شما باشد. اگر روزانه تمرین یوگا می کنید، فضایی انتخاب کنید که آرام، ساکت و باز باشد.

 

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه

 

فضا یا بودجه ی شما هرچقدر باشد، می توانید یک محل تمرین مناسب در خانه ایجاد کنید. شما با تجهیزات بسیار کم و فضای مینیمال می توانید تمرین هایی کامل داشته باشید. در این اتاق کار خانگی دو منظوره، قفسه ها نه تنها فضای کافی برای نگهداری وزنه ها و تجهیزات تناسب اندام فراهم کرده اند، بلکه به عنوان جداکننده نیز عمل می کنند.با گیاهان خانگی به فضای ورزش خود طراوت دهید. گیاهان نه تنها زندگی و اکسیژن به هر فضای خانه می بخشند بلکه فضای تمرینی ایجاد می کنند که خوشایند و دعوت کننده نیز است.

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه

 

اتاق های دومنظوره برای باشگاه خانگی از آن جا که امکان اختصاص دادن یک اتاق به طور ویژه به باشگاه خانگی کمتر است، معمولا از یک اتاق برای دو منظور استفاده می شود، مانند اتاق کاری که پیش از این اشاره شد. در این نمونه نیز یک فضا هم به عنوان اتاق تمرین و ورزش است و هم فضایی برای بازی و سرگرمی کودکان.از قرار دادن کمدها و قفسه ها برای نگهداری لوازم غافل نشوید تا فضایی تمیز و مرتب داشته باشید.