شما اینجا هستید | 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه

97
0
0
باشگاه ورزشی کوچک در خانه

تناسب اندام نقش مهمي در زندگي دارد از این رو ...

 

 برخي از افراد براي رسيدن به تناسب اندام و داشتن بدني سالم با ظاهري خوب ورزش مي‌كنند و براي انجام تمرينات ورزشي به باشگاه‌هاي ورزشي مي‌روند و يا ساعاتي را به پياده‌روي و دويدن در روز اختصاص مي‌دهند. اين اقدامات بسيار خوب و موثر است، اما اگر در خانه خود فضايي براي ورزش كردن داشته باشيد مي‌توانيد خيلي راحت‌تر و بهتر به ورزش بپردازيد.برخي افراد بر اين باورند كه اختصاص دادن فضايي بزرگ به فضاي ورزشي و بدنسازي در خانه با تجهيزات ورزشي متعدد ناخوشايند است و سبب انحراف اذهان از سبك اصلي خانه مي‌شود، از اين‌رو توصيه مي‌كنيم اگر اين باور را داريد، فضايي كوچك را در خانه به اين فضا اختصاص داده و دكوراسيوني ساده با يك دستگاه ورزشي براي آن در نظر بگيريد.

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه

 

مکانی در خانه تان انتخاب کنید که دارای نور و تهویه ی مناسب باشد. فضایی با نور طبیعی کافی در شاداب و سرزنده ماندن شما بسیار مؤثر است. این مکان باید طوری باشد که برای گذراندن وقت در آن تمایل داشته باشید. از ایجاد باشگاه خانگی در اتاق خواب تان اجتناب کنید، زیرا اتاق خواب مکانی برای استراحت است نه فشار و تمرین. اگر از بخشی از نشیمن منزل تان به عنوان فضای تمرین استفاده می کنید، محلی را برای نگهداری وسایل کوچک ورزشی مانند دمبل ها یا حتی DVD هایی که با آن ها تمرین می کنید، در نظر بگیرید – مانند صندلی های عثمانی و شلف ها.فضا یا بودجه ی شما هرچقدر باشد، می توانید یک محل تمرین مناسب در خانه ایجاد کنید. شما با تجهیزات بسیار کم و فضای مینیمال می توانید تمرین هایی کامل داشته باشید. در این اتاق کار خانگی دو منظوره، قفسه ها نه تنها فضای کافی برای نگهداری وزنه ها و تجهیزات تناسب اندام فراهم کرده اند، بلکه به عنوان جداکننده نیز عمل می کنند.

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه


 

اگر باشگاه خانگی شما کوچک است، چرا به این فضا آینه اضافه نمی کنید؟ آینه های تمام قد در باشگاه خانگی شما توهم فضای بیشتر ایجاد می کنند و آن جا را کمتر تنگ نشان می دهند. علاوه بر این، ورزش کردن با آینه ها باعث می شود متوجه درست یا غلط بودن فرم حرکت های خود شوید.از آن جا که امکان اختصاص دادن یک اتاق به طور ویژه به باشگاه خانگی کمتر است، معمولا از یک اتاق برای دو منظور استفاده می شود، مانند اتاق کاری که پیش از این اشاره شد. در این نمونه نیز یک فضا هم به عنوان اتاق تمرین و ورزش است و هم فضایی برای بازی و سرگرمی کودکان.از قرار دادن کمدها و قفسه ها برای نگهداری لوازم غافل نشوید تا فضایی تمیز و مرتب داشته باشید.

 

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه


باشگاه خانگی خود را به فضاهای بیرونی منتقل کنید.اگر نمی توانید فضای مناسبی با نور و تهویه ی کافی در فضاهای داخلی منزل خود بیابید، چرا باشگاه خانگی خود را به حیاط یا فضاهای بیرونی دیگر منتقل نکنید؟ برای مثال ورزش بوکس هم در داخل خانه لذت بخش است هم بیرون. ایجاد چنین مکانی آسان است و فقط به اندکی فضا و مراقبت نیاز دارد.

 

 

باشگاه ورزشی کوچک در خانه