شما اینجا هستید | 

کلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدید

366
2
0
کلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدید

زاها حدید، طراح و معمار برجسته عراقی کلکسیونی از جواهرات از جمله دستبند و انگشتر ساخته شده از نقره را برای برند جرج جنسن (Georg Jensen) طراحی کرده بود. این طرح‌ها که یادآور فرم‌های و منحنی‌های معروف زاها حدید در معماری هستند،  در نمایشگاه بهترین ساعت‌ها و جواهرات سوئیس به نمایش درآمدند.

 

کلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدید

 

زاها حدید معتقد بود که ساختارهای ارگانیک، کمال و یکپارچگی ذاتی دارند و ما برای خلق محیط خود اغلب از این ساختارها الهام می‌گریم. او چالش اصلی طراحی جواهرات برای برند جرج جنسن را خلق قطعاتی می‌داند که علاوه بر تفسیر مجدد طرح‌های سنتی و تاریخ غنی این برند باید فرمی جدید و تازه داشته باشند.

این جواهرات همگی از نقره تمام عیار ساخته شده‌اند و بعضی از آنها دارای قطعاتی از الماس سیاه هستند.

 

کلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدیدکلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدیدکلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدیدکلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدیدکلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدید

دستبند Lamellae قطعه اصلی این کلکسیون است. فرم این دستبند طوری طراحی شده که به نظر می‌رسد از وسط پیچ خورده است. انگشترهای این مجموعه نیز یادآور برج‌های وانجینگ سوهو (Wangjing Soho) در بیجینگ چین هستند که توسط زاها حدید طراحی شدند و ساخت آنها در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید.

 

این طراح برجسته همچنین برای نمایش آثار خود در نمایشگاه بهترین ساعت‌ها و جواهرات سوئیس، غرفه‌ای ویژه برای برند جرج جنسن طراحی کرد که تصاویر آن را در ادامه مشاهده می‌کنید.

غرفه نمایشگاه در واقع فرم‌های بسط داده شده از همان قطعات جواهر بودند که بازدیدکنندگان می‌توانستند وارد آنها شوند.

 

 

کلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدید

 

کلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدیدکلکسیونی از جواهرات طراحی توسط زاها حدید

 

زاها حدید در طول زندگی حرفه‌ای خود محصولات و جواهرات متعددی را طراحی کرد اما بیشتر با طرح بناهای معماری همچون مرکز حیدر علی‌اف باکو و میدان دانگ دامون سئول شناخته می‌شود.