شما اینجا هستید | 

معرفی و آشنایی با انواع شیرآلات در آشپزخانه

152
1
0
معرفی و آشنایی با انواع شیرآلات در آشپزخانه

شیرآلات از دو جنس آلیاژ برنج یا سرب خشک ساخته می‌شوند و تنها روکش‌های آنها است که تفاوت‌های ظاهری در آنها ایجاد می‌کند.از میان این دو جنس، برنج بهتر از سرب خشک عمل می‌کند؛ چرا که سرب خشک پس از مدتی به خورد آب می‌رود و برای کسی که از آن شیر آب مصرف خوراکی دارد مضر است و به بدن آسیب می‌رساند. ایراد دیگر آن هم این است که خیلی سریع‌تر از جنس برنجی از بین می‌رود و شکسته و پوسیده می‌شود. بعد از جنس فلز مورد استفاده در شیرآلات، آبکاری دارای اهمیت فراوان است که می‌تواند در مقاومت شیر تاثیر بسزایی داشته باشد و هرچه کیفیت آبکاری بهتر باشد شیرآلات دیرتر فرسوده می‌شوند. مثلا اگر شیرآلاتی دارای آبکاری ۲۵ میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد از نظر کیفی عمری بسیار طولانی خواهد داشت. انواع روکش‌هایی که برای شیرآلات کاربرد بیشتری دارند عبارتند از: برنج، برنز، مس و استیل که از میان اینها اگر استیل، استیل استایلنس اصلی باشد از دیگر جنس‌ها بهتر است؛ چرا که هم مقاومت بهتری در برابر پوسیدگی دارد و هم به خاطر ظاهرش کمتر لکه‌های آب را نشان می‌دهد و از لحاظ زیبایی هم، برای خانم‌هایی که به این لکه‌های کوچک روی شیرآب حساسند بسیار مناسب تر است. سایر موارد هم مثل برنز یا مس تنها آبکاری برنز و مس هستند و بیشتر جنبه تنوع بخشی دارند و شاید به خاطر رنگ زرد یا قرمزی که دارند حس نوستالژیک به خریدارها بدهند. 

 

 

 

 

 

 

شیرالات در اشپزخانه نقش بسزایی در دکوراسیون دارد،همچنن وسیله ای است که در طول روز کدبانوی خانه و افراد دیگر نیاز به آن پیدا میکنند چراکه در شست و شوی مواد غذایی و دست ها مورد استفاده قرار میگیرد ازاین رو دراین مقاله باانواع شیرالات اشنا خواهیم شد و باتوجه به نیازی که در آشپزخانه به آن پیدا میکنیم باانتخابی هوشمندانه  فضایی زیبا و دلچسب برای کار در محیط خانه و آشپزخانه به وجود بیاوریم.

 

شیرآلات متصل به سینک آشپزخانه

 

دراین  نوع ازشیرهای آشپزخانه ایی باتوجه به سبک سینک آشپزخانه میتوان شیرآب متناسبی باتوجه به رنگ و مدل سینک انتخاب کرد همچنین فاصله بین سینک و شیراب هم کمتر میشود و هنگامی که رو سینک کار میکنید تسلط بیشتری رو شیر آب خواهید داشت.

 

معرفی و آشنایی با انواع شیرآلات در آشپزخانه

 

شیرآلات متصل به کانتر آشپزخانه

 

دراین نوع ،شیرآب به جای متصل شدن به سینک با حفظ فاصله از سینک به کانتر وصل خواهد شد،اگر سینک  شما زیر کانتر نصب شده است بهتر است شیر اب هم بر روی کانتر نصب شود زیرا از نظر بصری و تلفیق ان با سینک بهتر خواهد بود.

 

 

 

شیرالات متصل به دیوار آشپزخانه

 

گاهی به جای نصب شیراب بر روی سینک و یا کانتر میتوان آن را بر روی نصب کرد.اگر شیراب را بروی دیوار نصب کنید فضای بیشتری برای کار روی سینک خواهید داشت همچنین باعث تسلط روی سینک میشود و احساس نمیکنید چیزی جلوی دستتان را میگیرد.درهنگام نصب باید به فاصله بین سینک و شیراب دقت کنید چراکه اگر بیشتر یا کمتر باشد باعث پاشیدن آب به اطراف خواهد شد.

 

 

معرفی و آشنایی با انواع شیرآلات در آشپزخانه