شما اینجا هستید | 
  • سازانو
  • مقالات
  • برند |  
  • راهنمای خرید و هر آنچه در مورد شیر آلات باید بدانید از نگاه گروه kwc

راهنمای خرید و هر آنچه در مورد شیر آلات باید بدانید از نگاه گروه kwc

94
2
0
گروه kwc


اصولاً شیرآلات وسیله‌ای هستند که برای مهار کردن جریان و فشار سیالات به کار می‌رود. وظایف اصلی شیرهای صنعتی عبارت‌اند از قطع و وصل کامل جریان، جلوگیری از بازگشت مایعات و گازهای عبور کرده، تنظیم عبور مقدار موردنیاز مایعات و گازها، تنظیم و کنترل مقدار و فشار مایعات و گازها و کنترل و ایمن نگه‌داشتن دستگاه‌های تحت‌فشار. بنا به کاربرد، مصالحی که در ساخت شیر به‌کاربرده می‌شود، مختلف است. در کارهای ساختمانی شیرهای چدنی، برنزی، برنجی و گاهی استیل (SS) استفاده می‌شود. 

 

 

گروه kwc

 

بیشتر مردم برای خرید شیرآلات به‌ظاهر جنس و نوع برند توجه دارند، درحالی‌که نوع برند به‌تنهایی کافی نیست. در بازار ممکن است برچسب‌ها تغییر کند و اجناس خارجی را به نام ایرانی یا برعکس بفروشند. اصل کار این است که خریداران شیر متخصص باشند و از قبل تحقیقات لازم را انجام داده باشند. 

 

کشور ما نه‌تنها در تولید انواع شیرآلات خودکفا است بلکه رد پای برخی از برندهای ایرانی را می‌توان در اروپا جست‌وجو کرد.بزرگ‌ترین مشکل صنعت شیرآلات در کشور واردات بیش‌ازحد محصولات مشابه چینی است.
برای سلامت یک شیر باید بدانیم که از وقتی که یک شیر نصب می شود تا زمان سلامت بلبرینگها کار می کند.

 

گروه kwc

درباره خرید شیر ظرف‌شویی علاوه بر دقت در استاندار بودن کالا باید به آبکاری شیرظرفشویی نیز توجه داشت. از آنجا که تمام بخش‌های این شیر در معرض مستقیم آب است باید مواد آبکاری آن علاوه بر دوام در مقابل کلر و آهک مقاوم باشد. نکته مهم دیگر کاتریج داخلی (مغزی شیرآلات) شیر است که باید کیفیت خوبی داشته باشد، زیرا عمر مطلوب یک شیر مربوط به قسمت مغزی است.بلندی شیر ظرف‌شویی مساله مهمی است که بسیاری از خریداران به آن توجه نمی‌کنند، شیرهای ظرف‌شویی باید بلند و حاوی قطعات مخصوص مانند سری متحرک و شلنگ‌ها باشند.این شیرآلات باید علاوه بر آب‌کاری و کاتریج مناسب و باکیفیت باید اندازه و سایز استاندار داشته باشد تا فرد برای شستشو دچار مشکل نشود. 

 

گروه kwc

بهتر است قبل از خرید و پرداخت صورتحساب به خدمات پس از فروش و تضمین دقت کنیم، چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن است دچار دردسر شده و مجبور به تعویض کل شیر شوید.

 

بهتر است از خرید شیر آلات تزیینی  و نگین دار خودداری شود زیرا زودتر از بقیه شیرها خراب شده و هزینه نگهداری و تعمیر این شیرآلات به‌مرورزمان بسیار بیشتر از خرید خود آنهاست.