شما اینجا هستید | 

استودیو بل ساخته شده برای موسیقی

104
0
0
استودیو بل ساخته شده برای موسیقی

 

استودیو بل


استوديو بل داراي دو استوديوي ضبط و يک استوديو مسترينگ ميباشد . ويژگي نخستين سالن هاي ضبط استوديو هاي شماره يک و دو برخودراي آنها از نظام اکوستيکي منحصر بفردي است که حاصل کار جمعي گروه استادان و مهندسان دانشگاه تهران در دهه چهل تحت نظارت پروفسور برکشلي است که ويژگي نظام آکوستيکي مرده و زنده را توامان دارا هستند. ويژگي دوم استوديو هاي مذکور برخورداري انها از بهترين و برترين برند هاي مشهور و معتبر جهاني چون ميکسر نيو ، ميکروفن هاي نيومن و اکاژه و نظام ضبط ديجيتال و آنالوگ و اکولايزر هاي آکاژه ميباشد . افزون بر آن استوديو هاي مذکور مجهز به سيستم شبکه اي ضبط تصويري و نمونه هاي شاهد براي علاقه مندان ميباشد . ويژگي سوم برخودراي استوديو بل از بهترين و با تجربه ترين مهندسان تاريخ صداي ايران همچون استاد ايرج حقيقي و آقاي گشتاسب آريانا در گذشته و مهندس ايرج فهيمي ، مهندس منوچهر رياحي و ديگر مهندسان نسل جوان در اکنون ميباشد .

 

 

 

استودیوی جدید بل، خانه‌ای برای مرکز ملی موسیقی در شهر کلگری است. این اثر یکی از ساختمان‌های جالب توجه در آمریکای شمالی است . دریافت‌کننده جایزه بهترین معماری از مجله‌ی معمار در سال ۲۰۱۴، یکی از جاه‌طلبانه‌ترین و تکمیل‌شده‌ ترین پروژه‌های شرکت Allied است که در همکاری با معماران Kasian طراحی شده است و علی‌رغم ریشه‌ی آمریکایی طرح، این پروژه یکی از جدیدترین موسسه‌های ملی کاناداست.

 

فرم کلی ساختمان ترکیب دروازه ورودی با قلعه‌ای نظامی است که یک بلوک شهری را به طور متراکم در بر گرفته است. از مشخصه‌های ویژه ساختمان، المان‌های اتصال‌دهنده‌ای هستند که خیابان را عریض‌تر می‌سازد و به طور یکپارچه با ساختمان ترکیب شده است.

 

استودیو بل ساخته شده برای موسیقی

 

جنبه‌های توهم انگیز طراحی تنها زمانی آشکارتر می‌شوند که بازدیدکننده وارد فضا می‌شود. در لابی نگاه بازدیدکننده به طرف فضاهایی با روشنایی‌های درخشان کشیده می‌شود، نشانه‌ای از شکاف‌های عمیق در یخچال‌های طبیعی و یا فضاهای داخلی آراسته شده با آلات موسیقی برنجی. معماری در بهترین حالت در فضاهای بینابینی است مکانی که نورها از سطوح منحنی شکل بازتابیده و پیچیدگی در عمق لایه ها شکل می‌گیرد.

 

“استودیوی بل” شامل برنامه‌ریزی‌های جاه‌طلبانه‌ای برای فراهم آوردن تسهیلاتی با مساحت ۱۶۸۵۲ مترمربع است که در برگیرنده ۲۰۰۰ اثر از جمله ابزار تاریخی ضبط موسیقی است. تعریف برنامه‌ریزی برای چنین موسسه‌ی غیرمعمولی یکی از اولین چالش‌ها برای معماران و مشتریان بوده است.

 

 

استودیو بل ساخته شده برای موسیقی

 

“استودیوی بل” همچنین شامل فضاهایی نظیر استودیوهای ضبط، فضاهای برگزاری جشن، یک ایستگاه رادیویی عمومی، دفاتر و یک هتل بازسازی شده است. این مرکز یکی از مشهورترین سالن‌های موسیقی کانادا برای ترانه‌سرایان و مشاهیر موسیقی کاناداست.

 

استودیو بل ساخته شده برای موسیقی

 

استودیو بل ساخته شده برای موسیقی