شما اینجا هستید | 

دکور خانه برای یوگا

87
1
0
دکور خانه برای یوگا

 

احتمالا شما هم چیزهایی درباره‌‌ی تاثیر ورزش یوگا  بر افسردگی شنیده‌اید. مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است نشان می‌دهد افرادی که تمرینات یوگا منظمی را دنبال می‌کنند، خلق و خویشان به طرز قابل ملاحظه‌ای بهتر است و کمتر افسرده می‌شوند. این افراد اگر هم دچار افسردگی شوند، میزان افسردگی‌شان خفیف‌تر خواهد بود. یکی از نتایج روانی فعالیت‌های بدنی منظم، بهبود عزت نفس است. وقتی ورزش می‌کنید، بدن‌تان اندورفین آزاد می‌کند و فعل و انفعالات اندورفین با گیرنده‌های مغز، احساس درد را کاهش می‌دهد. اندورفین حس مثبتی شبیه به تاثیر مورفین روی بدن از خود به جا می‌گذارد، به یاد بیاورید بعد از انجام حرکات یوگا چه احساسی را تجربه کرده بودید، این همان حسی است که به آن نشاط یا سرخوشی هم می‌گویند و با نگاه مثبت و پرانرژی به زندگی همراه است.

 


آیا نمی توانید به باشگاه های ورزشی بروید؟ آیا می دانید یوگا برای بدن مفید هستند؟ افردا زیادی به خصوص خانم ها وجود دارند که بنا به دلایل مختلف شرایط رفتن به باشگاه های ورزشی را ندارند. اما خبر بسیار خوب این است که می توانید در خانه خود بدون پرداخت هزینه کلاس های یوگا برای سلامتی و داشتن روحیه شاد یوگا انجام دهید یوگا چیست؟ یوگا ورزشی جسمی و روانی (فکری) می‌باشد که در شبه قارهٔ هند و توسط هندوها به وجود آمده‌است.

 

 

 

باانجام چندنکته خانه خود را برای انجام یوگا آماده کنید

 

1_در خانه، مکان مناسبی را برای یوگا انتخاب کنید. یک فضای بزرگ و ساکت مناسب است. باید روی زمین سفت این کار را انجام دهید. اگر خانه تان فرش شده است، باید یک جای سفت و سخت پیدا کنید. هرچقدر سطح نرم تر باشد، بیشتر به مفاصل آسیب می رسد.

 

 

دکور خانه برای یوگا

 

2_استفاده از آیینه ها در اتاق برای انجام یوگا بسیار تاثیر گذار خواهد بود،علاوه بر دیدن حرکات خود و تصحیح حرکات ،وجود آینه در اتاق علاوه بر بزرگ جلوه دادن فضا میتواند  انرژی بیشتری به شما انتقال دهد.

 

دکور خانه برای یوگا

 

3_شما میتوانید با استفاده از قرار دادن گیاهان و گل های زیبا و اکسسوری های مجسمه ایی در اطراف خود هنگام یوگا  فضای بسیار شیک  و ارامش بخشی  را برای خود به وجود بیاورید چرا که وجود این قبیل گیاهاه و دکوری ها  باعث انرژی بیشتر در اتمسفر اطرافتان میشود،ذات یوگا از طبیعت و رها شدن در طبیعت میاید و شما با استفاده از گیاهان طبیعت را کنار خود میاورید.

 

 

 

دکور خانه برای یوگا

 

3_از پنجره های بزرگ اتاق تان به نحوه احسن کنید،انجام یوگا روبروی این پنجره ها میتواند شمارو به اعماق آسمان و ابرها ببرد.نور طبیعی که به وسیله این پنجرها ساطع میشود میتواند روح و جسم شمارو جلا بدهد و در درست انجام دادن حرکات کمک بسیار شایانی کند.

 

 

 

دکور خانه برای یوگا

 

4_اگر خانه شما دارای حیاط میباشد،شمابسیار خوش شانس هستید که میتوانید در کنار گل ها و درختان یوگا انجام بدهید،پس یوگارا به حیاط ببرید و با روشن کردن چند شمع در اطرافتان به دل طبیعت بروید و ریکلکس کنید.

 

دکور خانه برای یوگا

 

 

دکور خانه برای یوگا

 

5_با پهن کردن زیرانداز در تراس خانه خود علاوه بر اینکه در معرض اکسیژن مستقیم از طبیعت میشوید میتوانید از فضای بالکن استفاده بهینه ببرید.انجام یوگا در فضای مستقیم علاوه بر بالا بردن سطح اندورفین هورمون شادی اور میتواند در سلامتی روحیه شما تایر گذار باشد.

 

دکور خانه برای یوگا

 

 

دکور خانه برای یوگا