شما اینجا هستید | 

برج شیشه ایی لوته در سئول

89
1
0
برج شیشه ایی لوته در سئول

برج بوسان لوته، (به انگلیسی: Busan Lotte Tower) آسمان‌خراش ۱۰۸ طبقه به ارتفاع ۵۱۰٫۱ متر (۱٬۶۷۴ فوت) و مساحت زیربنای ۲۵۵٬۱۴۶ مترمربع (۲٬۷۴۶٬۳۷۰ فوت‌مربع)، با کاربری اداری-تجاری، هتل و مسکونی است، که در شهر بوسان، کره جنوبی مستقر می‌باشد. پروژه ساخت این ساختمان در ۹ مارس ۲۰۰۹ آغاز شد و در سال ۲۰۱۹ تکمیل و افتتاح خواهد شد. معمار این بنا اسکیدمور، اوینگز و مریل است.

 


این برج نه تنها بلندترین ساختمان در کره جنوبی و پنجمین ساختمان مرتفع در کل جهان است، بلکه مرتفع ترین سکوی شیشه ای با دید کامل به شهر را نیز در خود جای داده است. با این حال، جذاب ترین ویژگی این برج، برخورداری آن از طولانی ترین و سریع ترین آسانسور دو طبقه در جهان است.این آسانسور که اسکای شاتل نام گرفته، تنها طی یک دقیقه می تواند از طبقه اول تا طبقه صد و بیست و یکم بالا برود.

 

ساخت این آسانسور توسط شرکت آمریکایی Otis انجام شده و دارای دو کابین متصل به هم است که می تواند به طور همزمان، مردم را در طبقات مختلف سوار و پیاده کند. هر کابین گنجایش 52 نفر را دارد و در نقاط مختلف آن نمایشگرهای ال ای دی نصب شده تا طی شصت ثانیه، تور مجازی از دیدنی های سئول را در اختیار افراد حاضر در آسانسور قرار دهد.

 

برج شیشه ایی لوته در سئول

 

البته آسیا پیش از این نیز با بهره برداری از آسانسورهای پرسرعت، خبرساز بوده است. چندی پیش، شرکت های ژاپنی هیتاچی و میتسوبیشی هرکدام از آسانسورهایی با سرعت بیست متر بر ثانیه رونمایی کرده بودند.در تمام این آسانسورهای پرسرعت از فناوری نوینی برای کنترل فشار هوا استفاده شده تا آسیبی به بدن انسان ها وارد نشود.

 

برج Lotte با ارتفاع 555 متر، اکنون گوی سبقت را از برج IFC که تا چندی پیش با ارتفاع سیصد متر، مرتفع ترین برج سئول قلمداد می شد ربوده است.شرکت های پیشگام در عرصه ساخت آسانسور از هم اکنون خود را برای نصب دستگاه های پیش رفته در بلندترین برج دنیا که در سال 2019 در شهر جده عربستان افتتاح می شود آماده می کنند.

 

بازار جهانی لوته با مساحت کل 364000 متر مربع و مساحت مفید خرده فروشی 143000 متر مربع ارائه کننده ویژگی های چشمگیری شامل بزرگترین اکواریوم کشور با بیش از 650 گونه و یک مجموعه سینمایی با 21 صفحه نمایش که حاوی بزرگترین صفحه های جهان است، می باشد. بازار خرده فروشی این مجموعه به همراه فروشگاه Avenuel که بیشترین برند ها را در خود جای داده است، شامل 970 برند مختلف می باشد که 20 برند آن از برند های خود کشور کره جنوبی می باشند.


در تاریخ 14 اکتبر 2014 گروه لوته LOTTE قسمت خرده فروشی تجاری پایین برج را به همراه بازار آن راه اندازی کرده است.

 

برج شیشه ایی لوته در سئول

 

 

برج شیشه ایی لوته در سئول

 

برج شیشه ایی لوته در سئول