شما اینجا هستید | 

انواع پارتیشن و تقسیم بندی آن چگونه است

146
1
0
باداب,محصولات باداب,سازانو

 

پارتیشن چیست و در کل به چند دسته تقسیم میشود 


در فرهنگ لغت فارسی کلمه ای به عنوان پارتیشن تعریف نشده است چون در اصل کلمه به صورت لاتین (( Partition )) نوشته میشود و با همان تلفظ در واژگان فارسی وارد شده است.کلمه لاتین پارتیشن در فارسی به عنوان جدا کننده معنی میشود و مختص به جسم یا شیئی اختصاص داده نشده لذا هر چیزی که بتواند حالت این تعریف یعنی جدا کننده را ایجاد کند به عنوان پارتیشن تلقی میشود 

حال پارتیشن میتواند هر چیزی باشد به طور مثال دیوار جدا کننده  بین دو فضا که میتواند از هر جنس و ماده ای تشکیل شده باشد مانند : چوب ، آهن ، سنگ ، شیشه ، پلاستیک یا حتی پارچه بنا بر این ماهیت کلمه پارتیشن را نمیتوان روی جسم یا شیئی خاص گذاشت.

 

 

پارتیشن,سازانو

 

به طور مثال در علم تکنولوژی و فناوری در سیستم ها و رایانه ها نیز از واژه پارتیشن بندی زیاد استفاده میشود 
پارتیشن بندی در رایانه به این معناست که فضای بین هارد و دیسک به چند فضا تقسیم میشود و این جدا سازی را در اصطلاح پارتیشن بندی میگویند 
کلمه پارتیشن در صنعت ساختمان نیز مورد استفاده قرار میگیرد بطور مثال به دیوارهای جدا کننده بین دو فضا در یک محیط اداری نیز پارتیشن گفته میشود 
نکته قابل توجه اینجاست که این دیواره هایی که در فضاهای اداری به عنوان پارتیشن مورد استفاده قرار میگیرند به نوعی میبایست قابلیت جا به جایی داشته باشند بدین صورت که بعد از نصب و مورد استفاده قرار گرفتن بتوان پارتیشن های نصب شده را باز کرد و در محل دیگری جا بجا و مجددا نصب کرد.

 

 

پارتیشن,سازانو

 

 

پارتیشن هایی که معمولا در محیط اداری استفاده میشود نیز به چند دسته کلی تقسیم میشوند :


پارتیشن دو جدا ره و تک جداره دو دسته کلی پارتیشن های اداری هستند ولی به صورت جزئی تر هم میتوان پارتیشن های اداری را تقسیم بندی کرد  برای مثال : پارتیشن هایی با فریم آلومینیوم ، فریم چوبی یا با پانل های چوبی و شیشه ای که در مرحله جلو تر دو باره میتوان پارتیشن های گفته شده را به دسته های کوچکتر تقسیم بندی کرد به طور مثال : پارتیشن دو جداره با فریم آلومینیوم یا پارتیشن دو جداره تمام چوب یا پارتیشن تک جداره با فریم آلومینیوم یا پارتیشن تک جداره تمام چوب دسته ای دیگر از این تقسیم بندی است
در شاخه های پایین تر از این دسته بندی دوباره میتوان به شاخه دیگر از این پارتیشن ها اشاره کرد به طور مثال :در دسته پارتیشن های چوبی نیز همان متریال چوبی که استفاده میشود میتواند به سه شاخه اصلی پارتیشن تمام چوبی پارتیشن با جنس ام دی اف و پارتیشن با جنس نئوپان نیز اشاره کرد.

در پارتیشن تمام چوب جنس پارتیشن ها از چوب می باشد و در واقع هم اسکلت هم پانل ها از جنس چوبی هستند که چوب استفاده شده در پارتیشن ها میتواند چوب روس یا گردو یا راش باشد که بستگی به قیمت تمام شده پارتیشن دارد. و همچنین برای زیبایی پارتیشن میتوان از انواع چوب های نام برده شده استفاده کرد.

 

 

پارتیشن,سازانو

 

دسته بعدی پارتیشن های اداری چوبی ، پارتیشن های تمام ام دی اف می باشد که در اینجا میتوان پارتیشن ها را به دو دسته پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف و تک جداره تمام ام دی اف تقسیم کرد,در پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف قطر پارتیشن نسبت به تک جداره ام دی اف بیشتر می باشد و همچنین ام دی اف استفاده شده در آن به نسبت تک جداره بیشتر میباشد.
ضخامت پانل های ام دی اف در پارتیشن ها 16میلیمتر میباشد که وقتی روی اسکلت پارتیشن نصب میشوند قطر پارتیشن نصب شده به عدد 10تا 13.2 سانتی متر میرسد که در پارتیشن تک جداره و دو جداره متغیر میباشد. 

آشنایی با مدل های پارتیشن خانگی مدرن و جدید به ما این امکان را می دهد با دید بهتری دست به ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی منزلمان بزنیم.

آشنایی با مدل ها و نیز نحوه چیدمان آن در منازل بتوانید الگوهای مناسبی برای جداسازی فضاهای منزلتان بیابید. به یاد داشته باشید مکان قرار گیری پارتیشن می تواند نقش بسیار مهمی در نمای داخلی ساختمانتان داشته باشد.

ر حال حاضر استفاده از پارتیشن های خانگی رواج بسیاری یافته است. در بسیاری از ساختمان ها پارتیشن ها نقش کلیدی ایفا می کنند و ممکن است هر کدام از آن ها فضای خانه را تا حد مطلوبی مدرن تر و یا بزرگتر جلوه دهند که همین امر به زیبایی خانه کمک زیادی می نماید. از پارتیشن های خانگی برای جداسازی فضاهای آشپزخانه، سالن غذا خوری، تخت خواب ، اتاق پذیرایی و سایر فضاهای یکپارچه که نیاز به جداسازی دارند استفاده می شود که انتخاب یک پارتیشن خانگی مدرن با طراحی روز دنیا می تواند نقش بسیار مهمی در نمای داخلی منزل شما داشته باشد، فراموش نکنید که علاوه بر اندازه و مدل پارتیشن خانگی باید به رنگ و جنس آن نیز توجه نمایید تا هارمونی مناسبی با معماری داخلی منزل شما داشته باشد.