شما اینجا هستید | 

نقش ترنج در خلیج فارس

72
2
0
نقش ترنج در خلیج فارس،گردشگری،هتل،جزیره کیش

 

مجموعه ی گردشگری و هتل 5 ستاره ی دریایی ترنج در شمال غربی جزیره ی کیش (در خلیج فارس) تاسیس شده است. این مجموعه در دو فاز تعریف شده است. فاز اول هتل بر روی آب و فاز دوم هتل، طبقاتی و ساحلی است. فاز دوم در حال احداث است. همچنین رستوران ساحلی، کافی شاپ، فست فود ساحلی، رستوران بزرگ خورشید بر روی آب با کف شیشه ای، کافی شاپ، رستوران فرنگی بر روی دریا، رستوران تاج ترنج بر روی آب با دید بسیار عالی از غروب و آب های آزاد خلیج فارس، سالن اسپا - ماساژ با کف شیشه ای، سالن جیم ( ورزش ) کف شیشه ای، خانه ی بازی کودک، مزون، سالن بیلیارد و… از امکانات این هتل است.

 

 

 

 

100 سوئیت هتل ترنج همگی روی دریا احداث شده و کف دریایی دارد. مهمانان می توانند از داخل اتاق کف دریا را ببینند. هر سوئیت یک بالکن اختصاصی هم دارد. این سوئیت ها با اسکله ی چوبی (حدود 1 کیلومتری) به هم متصل شده اند و چیدمان نهایی از بالا تصویر یک بته جقه را بر روی خلیج فارس حک کرده است. واحدهای 40 متری، 60 متری و 120 متری به ترتیب سوئیت فلت، یک خوابه ی رویال و دو خوابه ی VIP هستند. از ماشین های گلف برای حمل و نقل و برای جابه جایی ملزومات روزمره ی مورد نیاز اتاق ها هم از ماشین های ترولی گلف استفاده می شود.

 

در هتل ترنج، دو جزیره ی مصنوعی هم برای جذب پرندگان مهاجر و حفظ اکوسیستم طبیعی مجموعه ساخته شده است. منطقه ی شمال غربی کیش به علت یکدست بودن سطح دریا از ساحل تا حدود 1000 متر، برای ساخت هتل ترنج انتخاب شده است. اختلاف سطح شدید پس از 1000 متر در دریا موج شکنی طبیعی درست کرده است. برای همین این محدوده موج شدید یا طوفان ندارد.

 

 

نقش ترنج در خلیج فارس

 

 

مجری و سرمایه‏ گذار اولین هتل دریایی خلیج فارس تفاوت عمده این طرح را با طرح نخل دوبی، حفظ کامل محیط زیست دریایی عنوان کرد و گفت: در طرح هتل نخل دوبی با خاک‏ریزی در آب دریا اکوسیستم دریا کاملا به هم خورده؛ ولی در طرح هتل دریایی ترنج ۱۰۰۰ شمع یا پایه دریایی در ساحل و آب کوبیده می‏شود و به دلیل جریان آب در زیر ویلا‏ها و عرشه ساختمان، به هیچ عنوان به محیط زیست دریایی آسیبی نخواهد رسید.

 

 

نقش ترنج در خلیج فارس

 

وی به نوع مصالح به کار رفته در این طرح اشاره کرد و گفت: مصالح این طرح مطابق با استاندارد‏های روز دنیاست که علاوه بر زیبایی و استحکام، کاملا دوستدار محیط زیست است.

 

برای تأمین انرژی این طرح، تعدادی پیل خورشیدی روی سقف ۱۳۰ ویلا نصب خواهد شد و تمام انرژی مورد نیاز را تأمین خواهد کرد.

 

وی در ادامه عنوان کرد: ساخت و نصب عرشه اسکله را یک شرکت فرانسوی که از بزرگترین شرکت‏های اسکله‏ ساز دنیاست؛ برعهده دارد.
این مجموعه شامل دو هتل پنج ستاره در خشکی و دریا با مساحت ۶۰ هزار مترمربع است که در این مجموعه ۱۳۰ ویلا با متراژهای ۴۰ تا ۶۵ متر ساخته می‏شود.


در ابتدا و در قسمت ورودی پس از پارکینگ ها به هتل ۵ ستاره ساحلی می رسید. این هتل در ساحل زیبای خلیج فارس در چهار طبقه و با نمایی تلفیقی از سنت و مدرنیته چشم نواز میهمانان خود می باشد. هدف از ساخت این مجموعه فراهم کردن تجربه یک زندگی دریایی و اقامت بر روی آب با هم نوایی موج ها برای میهمانان، جذب توریست طبیعت دوست، دید کامل به غروب ساحل کیش می باشد. همچنین هتل ساحلی واحد هایی منحصر بفرد است با کف شیشه ای روی سطح دریا و دارای رستورانی بر روی آب، آب نمای موزیکال در محوطه اسکله، قایق های چوبی، سالن ماساژ و یوگا می باشد. مجموعه به طور کل دارای رستوران های سرباز و سر پوشیده ، کافی شاپ یخی، فروشگاه ها، سالن آمفی تئاتر، سرزمین بازی، فضاهای ورزشی، حمام آفتاب، استخر در بام هتل و … می باشد.

 

 

نقش ترنج در خلیج فارس