شما اینجا هستید | 

انتخاب رنگ مناسب سرویس های بهداشتی از نگاه گروه باداب

109
1
0
باداب,محصولات باداب,سازانو

 

استفاده از رنگ‌های تیره در سرویس‌های بهداشتی توصیه نمی شود چرا که علاوه بر تاریک شدن محیط، فضای حمام کوچک‌ تر نشان داده می‌ شود، اما استفاده از رنگ های روشنی مانند سفید، سبز روشن، هلویی یا طیف‌هایی از رنگ زرد بهترین رنگ‌ها برای استفاده در دکوراسیون حمام هستند. در حالی که رنگ‌های تیره کمتر نورهای مصنوعی را بازتاب می‌دهند و به این ترتیب روشنایی حمام شما در صورت عدم استفاده از رنگ‌های روشن بسیار کم می‌ شود و باعث تاریک و ترسناک‌ شدن محیط حمام می‌شود.
استفاده از رنگ‌هایی مثل آبی نمادی از دریا و نشاط و سرسبزی طبیعت هستند. در عین حال فضای حمام‌های کوچک را وسیع نشان می‌دهند. استفاده از رنگ‌های گرمی مثل شکلاتی کم ‌رنگ هم نتیجه خوبی خواهد داشت چرا که به القای حس امنیت خاطر و آرامش کمک می‌کند.

 

از متداول‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی، رنگ سفید است. رنگ سفید رنگی است که به راحتی می‌توانید بقیه لوازم حمام مانند پرده‌ها، حوله‌ها، دمپایی‌ها و سایر امکانات را با آن هماهنگ کرد. رنگ سفید علاوه بر تمیز نشان دادن سرویس بهداشتی، براثر مرور زمان تکراری نمی شود و چشم را خسته نمی کند. از دیگر خوبی های استفاده از رنگ‌های روشن مخصوصا سفید این است که هم در حمام‌های سنتی و هم در حمام‌های لوکس و مدرن می توان از آن استفاده کرد.

 

 

باداب,محصولات باداب,سازانو

 

اگر در حمام شما از شیرآلات نقره‌ای استفاده شده است، قرار دادن حوله ‌های نقره‌ای به همراه دیوارهایی به رنگ آبی روشن آرامش زیادی را در حمام شما ایجاد خواهد کرد. وجود طرح‌های طلایی یا خاکستری رنگ با شیرآلات برنجی جذابیت زیادی به سرویس بهداشتی شما خواهد داد.


سعی کنید به هماهنگی رنگ بین وسایل حمام و سرویس بهداشتی توجه کنید. البته رنگ دیوارها و کفپوش‌ها به عنوان رنگ زمینه بیشترین تاثیر را در دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل شما دارند، اما شما می‌توانید با کمترین هزینه نیز برای ایجاد تغییرات کلی تنها با تغییر دادن اجزای کوچک حمامتان مثل کف‌پوش‌های پلاستیکی رنگارنگ، تغییرات جذابی ایجاد کنید.

 

 

باداب,محصولات باداب,سازانو

 

اگر تمایل به استفاده از رنگ های خاص دارید دانستن نکات ظریف استفاده از آن ها به شما کمک خواهد کرد:

رنگ قرمز گوجه ای: این رنگ از رنگ های انرژی بخش در طراحی سرویس بهداشتی است. استفاده از رنگ قرمز خالص و یا رنگ قرمز متمایل به نارنجی، انرژی زیادی را به فضای سرویس خواهید داد. همچنین، این رنگ با ایجاد یک طیف قرمز در نور بازتابی، باعث می شود آینه چهره‌ی افراد را گلگون تر و زیباتر نشان دهد.این رنگ با چوب و رنگ سفید نیز ترکیب خوبی به شما می دهد.
رنگ نارنجی تند: دیوار توالت‌ها معمولا کوچک هستند و تنها زیباکننده ی آن رنگ آن است. یک رنگ سرویس بهداشتی خیره کننده مانند نارنجی جیغ، گزینه‌ی جذابی برای دیوارهای توالت می باشد. دیوار کوچک توالت با این رنگ به تنهایی و بدون هیچ جزء دیگری نشاط زیادی را به این فضا خواهد بخشید. این رنگ با طیف‌های گرم، خاکستری روشن، نقره‌ای و رنگ استیل بدون روکش هم ترکیب خوبی در دکوراسیون سرویس خواهد داشت.

 

 

باداب,محصولات باداب,سازانو

 

 

رنگ زرد لیمویی: اگر سرویس بهداشتی شما نور کمی دارد با استفاده از رنگ زرد لیمویی به آن نشاط می بخشید. این زرد هرچه درخشان تر باشد باید کمتر ار آن استفاده کنید.


رنگ سبز فسفری: اگر پنجره‌ی سرویس بهداشتی ‌تان نور زیادی را وارد فضا می کند، می توانید با سبز فسفری اثر آن را اعتدال بخشید. رنگ سبز فسفری با رنگ سفید ،طیف روشن چوبی، رنگ نقره ای از جمله رنگ استیل بدون روکش و یا نیکل جلاخورده هماهنگی خوبی ایجاد خواهد کرد.


رنگ سبز-آبی: یکی از رنگ‌های پرطرفدار برای سرویس بهداشتی، رنگ سبز-آبی است چرا که علاوه بر سرزندگی آرامش بخش نیز می باشد. اگر می‌خواهید ترکیب تیره ‌تری استفاده کنید، به دنبال سایه‌های خاکستری باشید. خاکستری رنگی است که تاثیر آبی را کم می کند و به چشم استراحت می دهد.رنگ سبز-آبی با رنگ ماسه‌ای روشن نیز ترکیب خوبی ایجاد می کند.


صورتی پررنگ: استفاده‎ی زیاد از این رنگ در فضا ظرافت زیادی می طلبد. اما استفاده ی کم و گزیده از این رنگ به همراه رنگ مشکی، سفید و طیفی از خاکستری فضایی مصنوعی و مطلوب را در دکوراسیون سرویس بهداشتی شما ایجاد خواهد کرد. مقدار کم صورتی پررنگ، تاثیر زیادی در فضا می گذارد. بنابر این نباید این رنگ به عنوان رنگ زمینه اصلی انتخاب شود.

 

 

باداب,محصولات باداب,سازانو

 

بعد از انتخاب رنگ سرویس بهداشتی و دیوارها نوبت به خرید و نصب لوازم مثل خرید وان حمام یا خرید جکوزی می‌رسد. برای صرفه‌ جویی اقتصادی سعی کنید از لوازم ساده با رنگ‌های روشن بهره بگیرید. لوازم طرح ‌دار با رنگ‌های خاص و تند پس از مدتی باعث دلزدگی شده و از مد می افتند. پرده حمام هم یکی دیگر از مهم ‌ترین اجزای دکوراسیون سرویس های بهداشتی است. درعین حال که باید به جنس پرده حمام توجه کنید در انتخاب رنگ آن نیز با دیگر اجزای سرویس بهداشتی توجه کنید.